Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

EqualMath 1.2.5.0.

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: X-Progs
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 1.4 Mb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT
Liczba pobrań: 2198

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis EqualMath 1.2.5.0.

EqualMath to program wykonujący różnorodne operacje matematyczne.

Wyposażony jest w zestaw narzędzi umożliwiających wykonywanie obliczeń, począwszy od działań, przez trygonometrię, logarytmy po rozwiązywanie równań sześciennych. Program umożliwia zaokrąglanie wyników oraz renderuje wzory przy użyciu znaczników MathML, co zwiększa czytelność wyników. Wykonywane przez nas operacje możemy zapisać na liście operacji i uzupełnić komentarzami. Dodatkowo na zakładce "Zadanie" operacje i komentarze wyświetlane są po kolei, dzięki czemu mamy możliwość uporządkowania zadania w logiczną i spójną całość. Program wyświetla tok rozumowania przy rozwiązywaniu równań razem z wzorami. Oprócz tego w programie znajdziemy schowek przechowujący nieograniczoną ilość liczb a także możliwość zapisania obliczeń do edytowalnego pliku.

Okno główne programu zawiera trzy paski narzędzi: "Standardowy", "Narzędzia" i "Operacje". Pierwszy z nich znajduje się u góry ekranu i zawiera takie opcje jak otwieranie i zapisywanie plików czy dostęp do pomocy. Po lewej stronie umieszczono pasek "Narzędzia", na którym znajdują się ikonki narzędzi programu oraz schowka. Z prawej strony widnieje pasek "Operacje", który zawiera takie opcje jak podgląd i usuwanie operacji (dodawania nie ma, ponieważ operacja dodawana jest do listy poprzez zapisanie wyniku działania lub równania) a także wstawianie komentarzy. Konfigurację znajdziemy w menu Opcje. W jej oknie możemy włączyć lub wyłączyć zaokrąglanie wyników oraz ustalić jego dokładność. Możemy też włączyć lub wyłączyć wstawianie nazw i numerów operacji lub komentarzy.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd w programie EqualMath, przejdź do Buglisty i złóż raport (o ile twojego błędu jeszcze tam nie ma). Jeżeli masz jakąś propozycję, wpisz ją na Wishlistę, być może będę w stanie ją zrealizować. W ten sposób pomożesz mi w rozwijaniu programu.

Pomimo tego, że program napisany został w języku Java, przeznaczony jest on wyłącznie pod system Windows, ponieważ dystrybuowany jest on w formacie *.exe. Instalator wprowadza również zapisy do rejestru Windowsa, które umożliwiają uruchamianie plików programu poprzez dwukrotne kliknięcie ikonki (pliki mają rozszerzenie *.xpem).

(opis pochochodzi ze strony producenta)

Podobne Matematyka i fizyka

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: EqualMath 1.2.5.0.

dodał: ~buziak , 01.12.2009

moze być

dodał: ~zdzisiek , 01.12.2009

nawet,nawet

dodał: ~lol , 14.03.2009

fajny\n

dodał: ~bla bla bla , 08.03.2009

fajny tylko ze nie chodzi ;/

dodał: ~egfg , 08.02.2009

dobre

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie