Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

eFizyka 2.01

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Nahlik Soft
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 10.09.2008
Rozmiar: 9.5 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 913

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis eFizyka 2.01

eFizyka to program umożliwiający przeprowadzanie wirtualnych doświadczeń fizycznych, przeznaczony dla uczniów, nauczycieli, szkół i uczelni oraz wszystkich interesujących się fizyką.

Program składa się z kilkunastu laboratoriów, w których można przeprowadzać wirtualne eksperymenty z różnych dziedzin fizyki. Dzięki symulatorom można przeprowadzić zupełnie niecodzienne eksperymenty i obserwować wiele zjawisk, których nigdy nie można zobaczyć w naturze ani w zwykłym ziemskim laboratorium.                
Program ma charakter interaktywny. Doświadczenie rozpoczynamy od ustawienia parametrów i warunków początkowych. Przykładowe ustawienia można również wczytać z pliku dostarczonego z programem, zapisanego uprzednio, lub przygotowanego przez nauczyciela na serwerze. Następnie uruchamiamy symulację w oknie lub w trybie pełnoekranowym.
W tak np. w Grawitacji można eksperymentować z dowolnymi układami ciał niebieskich: gwiazd, planet, komet lub czarnych dziur w symulowanym polu grawitacyjnym. Można też wczytać z pliku ustawienie całego Układu Słonecznego z dnia 1 stycznia 2000. Innym przykładem jest ciasny układ gwiazdy i masywnej planety powodującej charakterystyczne chybotanie gwiazdy, dzięki któremu odkrywa się dziś planety pozasłoneczne.
W Termodynamice możemy obserwować ruch cząsteczek gazu i jego zależność od ilości i masy cząsteczek oraz temperatury. Możemy też śledzić mieszanie się cząsteczek gazu między dwoma pomieszczeniami oraz obserwować ruchy Browna wybranej cząsteczki.
W module Kirchhoff można z kolei "obserwować" przepływ i natężenie prądu w ustawionym układzie elektrycznym.
Zaś w module Fale możemy nie tylko obserwować graficzne nakładanie się fal, ale również je posłuchać (dobierając ew. odpowiedni mnożnik częstotliwości). W jednym z przykładów możemy np. zarówno zobaczyć jak i usłyszeć jakie fale po nałożeniu się dają w efekcie dudnienie.

Pakiet składa się z 13 modułów:
 • Drgania
 • Dyfrakcja
 • Dynamika
 • Elektrostatyka
 • Fale     Grawitacja
 • Kepler
 • Kinematyka
 • Kirchhoff     Optyka
 • Rzuty
 • Termodynamika
 • Wektory.

Uwaga!
Wersja Demo posiada ograniczenia: działa przez 30 dni, ma blokadę zapisu, trybu pełnoekranowego i niektórych innych funkcji.


Podobne Matematyka i fizyka

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: eFizyka 2.01Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie