Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Edytor Wzorów 4

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Caprisoft
Licencja: Shareware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 1.5 Mb
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 5368

Shareware

Jest to oprogramowanie płatne. Często jednak producenci oprogramowania dają użytkownikowi możliwość wypróbowania oprogramowanie udostępniając wersją z ograniczeniem czasowym Trial, lub o ograniczonej funkcjonalności Demo.

Opis Edytor Wzorów 4

Program Edytor wzorów służy do edycji wzorów matematycznych w sposób "wizualny", charakterystyczny dla systemu Windows.

Potrafi on przy tym zapisywać wzory w standardzie LaTeX i MathML oraz w postaci plików graficznych GIF, BMP, JPG, PNG lub WMF co pozwala wykorzystywać ten program do opracowywania dokumentów matematycznych dla potrzeb Internetu.
 Kliknij aby zobaczyć Edytor wzorów podczas pracy
Edytor wzorów pozwala wizualnie tworzyć wzory matematyczne, które mogą być wstawiane do tekstowych dokumentów systemu LaTeX oraz na strony WWW. Daje to połączenie łatwości obsługi charakterystycznej dla programów środowiska Windows z uznanym standardem opisu dokumentów matematycznych.
Główną różnicą między Edytorem wzorów a LaTeX jest możliwość interaktywnej edycji i natychmiastowa wizualizacja wzoru, bez konieczności kompilacji.
Ponadto Edytor wzorów dysponuje Kreatorem wzoru, który umożliwia wklejenie jednego z kilkudziesięciu gotowych przykładów.

W programie Edytor wzorów można również skopiować wzór do schowka jako grafikę, a także zapisać do pliku na dysku w formacie BMP, GIF lub WMF. Do plików graficznych dołączana jest przy tym informacja o strukturze wzoru, dzięki czemu można edytować taki wzór za pomocą Edytora wzorów bez konieczności zapisywania dodatkowego pliku TEX. W innych programach, np. przeglądarkach graficznych lub internetowych wzory takie interpretowane są jako zwykłe pliki z grafiką! Możliwość ta zapewnia również sprawną współpracę z edytorami HTML (gdy wzory są umieszczane na stronach WWW) np. z Netscape Composer'em.

Od wersji 3.50 można również otrzymać wykresy funkcji jednej zmiennej bezpośrednio ze wzorów zapisanych w edytorze. 

(opis pochodzi ze strony producenta programu)

Podobne Matematyka i fizyka

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Edytor Wzorów 4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie