Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

C. a. R. 5.0

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Rene Grothmann
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 08.12.2008
Rozmiar: 4.5 Mb
System operacyjny: Windows ME, 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 603

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis C. a. R. 5.0

­C. a. R. czyli Compass and Ruler (Cyrkiel i Linijka) to program przeznaczony do dynamicznego konstruowania na komputerze figur geometrycznych. 

Możliwości programu są jednak o wiele większe, C. a. R. doskonale wspomaga proces nauki geometrii euklidesowej oraz analitycznej, w pełni wykorzystując możliwości jakie daje przeniesienia geometrii na ekran monitora. Wszelki konstruowane figury mogą być dowolnie modyfikowane poprzez przemieszanie ich punktów konstrukcyjnych. Figury i ich przekształcenia mogą być animowane dzięki czemu łatwiej i lepiej można zrozumieć mechanizmy geometrycznych zależności. C. a. R. korzysta również z systemu makr dzięki czemu możliwe jest tworzenie nawet niezwykle zaawansowanych i skomplikowanych figur geometrycznych również trójwymiarowych (3D). Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, stanowi także doskonałą pomoc w procesie rozwiązywania geometrycznych zadań. ­Program dostępny jest całkowicie za darmo, w oparciu o licencję GNU/GPL

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: C. a. R. 5.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie