Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aproksymacja 1.5.7.2

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Eureka-Pile
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 921 Kb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 1389

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Aproksymacja 1.5.7.2

­Aproksymacja to program służy do obliczenia postaci funkcji na podstawie punktów X i Y kiedy mamy serię punktów i chcemy znaleźć funkcję która będzie je opisywać dokładnie lub w przybliżeniu.

Aproksymacja uruchomieniu programu ustawiamy ilość punktów do obliczeń i stopień wielomianu (najwyższa potęga wynikowej funkcji).
Po naciśnięciu Oblicz program obliczy postać naszej funkcji oraz największą i najmniejszą odchyłkę tej funkcji od wp­isanych punktów.
Naciskając Wykres możemy zobaczyć wygląd funkcji i rozkład odchyłek, oraz zapis wykresu do pliku bmp po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszki i wybraniu takowej opcji
Możliwy jest zapis i odczyt punktów do pliku i zapis wyników obliczeń po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na polu współczynników i polu z postacią wielomianu aproksymującego.

(opis na podstawie strony producenta programu)

Podobne Matematyka i fizyka

 • 2+2

  2+2 to świetna pomoc podczas nauki matematyki dla najmłodszych. Ten prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program oferuje niezwykle kolorowe, przez co atrakcyjne dla dziecka menu, które dodatkowo zachęca do nauki podstaw matematyki.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Aproksymacja 1.5.7.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie