Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aproksymacja 1.5.7.2

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Eureka-Pile
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 921 Kb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 1389

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Aproksymacja 1.5.7.2

­Aproksymacja to program służy do obliczenia postaci funkcji na podstawie punktów X i Y kiedy mamy serię punktów i chcemy znaleźć funkcję która będzie je opisywać dokładnie lub w przybliżeniu.

Aproksymacja uruchomieniu programu ustawiamy ilość punktów do obliczeń i stopień wielomianu (najwyższa potęga wynikowej funkcji).
Po naciśnięciu Oblicz program obliczy postać naszej funkcji oraz największą i najmniejszą odchyłkę tej funkcji od wp­isanych punktów.
Naciskając Wykres możemy zobaczyć wygląd funkcji i rozkład odchyłek, oraz zapis wykresu do pliku bmp po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszki i wybraniu takowej opcji
Możliwy jest zapis i odczyt punktów do pliku i zapis wyników obliczeń po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na polu współczynników i polu z postacią wielomianu aproksymującego.

(opis na podstawie strony producenta programu)

Podobne Matematyka i fizyka

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Aproksymacja 1.5.7.2



Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie