Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Orbitron 3.71

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Sebastian Stoff
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 19.02.2015
Rozmiar: 2.0 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 100

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Orbitron 3.71

Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich. Dodatkowo może być używany również przez użytkowników telefonii satelitarnej czy chociażby meteorologów. Astrolodzy oraz poszukiwacze śladów UFO w przestrzeni kosmicznej także znajdą tutaj coś dla siebie. Do najważniejszych funkcjonalności programu zaliczyć należy między innymi:

- możliwość śledzenia satelitów w czasie rzeczywistym lub symulowanym,

- możliwość śledzenia jednocześnie do 20 000 obiektów,

- zaawansowana funkcja wyszukiwania przelotów oraz flar Irydium,

- możliwość synchronizacji zegara systemowego.

Program jest w stanie wyświetlić wszystkie podstawowe informacje dotyczące danego satelity w wybranym przez nas czasie czy w określonej pozycji. Informacje te wyświetlane są w zakładce Info Sat./Orbity". 
Orbitron jest całkowicie darmową aplikacją. Niemniej jednak jej użytkowanie odbywa się na zasadzie działania licencji CardWare. Oznacza to, że każdy użytkownik zobligowany jest do wysłania kartki pocztowej twórcy oprogramowania.

Podobne Matematyka i fizyka

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • 2+2

  2+2 to świetna pomoc podczas nauki matematyki dla najmłodszych. Ten prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program oferuje niezwykle kolorowe, przez co atrakcyjne dla dziecka menu, które dodatkowo zachęca do nauki podstaw matematyki.

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Orbitron 3.71Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie