Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Elektron 1.1

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Marek Kupaj
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.05.2014
Rozmiar: 0.3 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 204

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Elektron 1.1

Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową. Aplikacja doskonale sprawdza się jako narzędzie badawcze oraz pomoc naukowa dla zagadnień elektrotechnicznych.

Do podstawowych funkcjonalności Elektronu należą między innymi:

- możliwość tworzenia różnorakich układów elektrycznych z wykorzystaniem takich elementów, jak źródła napięcia, źródła prądu, rezystory, cewki oraz kondensatory,
- możliwość dokładnego obliczania rozpływu prądów po układzie,
- obliczanie wartości napięć oraz prądów w danym fragmencie wskazanego obwodu.
Warto dodać, że Elektron posiada także bardzo przydatną funkcję, jaką jest możliwość wydruku specjalnych płyt montażowych lub całości naszych obliczeń. Całość jest do tego prosta w obsłudze, przez co korzystanie z programu nie powinno być dla nikogo uciążliwe. Niewielki rozmiar oraz małe wymagania sprzętowe pozwalają instalować aplikacją nawet na nieco starszych komputerach.

Podobne Matematyka i fizyka

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Elektron 1.1



Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie