Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Derive 6.1

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Texas Instruments Incorporated
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 16.05.2014
Rozmiar: 6.1 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP
Liczba pobrań: 149

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Derive 6.1

Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive. Pomimo swojej złożoności oraz mnogości dostępnych opcji jest on relatywnie prosty w obsłudze. Co więcej autorzy oferują aplikację również w polskiej wersji językowej.

Dzięki Derive będzie w stanie między innymi rozwiązywać zadania z takich zakresów, jak:

- arytmetyka,
- analiza,
- algebra,
- trygonometria,
- równania i nierówności,
- rachunek wektorowy,
- macierze.
Wyniki, według upodobań, mogą być wyświetlane tak w postaci wykresów dwu, jak i trójwymiarowych. Szczegółowy opis drogi rozwiązania danego równania będzie bardzo pomocny podczas tłumaczenia danego zagadnienia w czasie nauczania. Co więcej, Derive może także posłużyć jako pomocne narzędzie badawcze. To dzięki wygodnemu i rzeczywistemu środowisku, które pozwoli rozwiązywać skomplikowane zagadnienia matematyczne. Prezentowany program to doskonała pomoc zarówno dla uczniów, jak i dla naukowców-badaczy.

Podobne Matematyka i fizyka

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Derive 6.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie