Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Haiku R1/Alpha 2

Kategoria: Dystrybucje
Producent: The Haiku Project
Licencja: X11 Licencja
Data dodania: 21.05.2010
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 312

X11

Licencja X11 - powszechnie nazywana MIT, to jedna z podstawowych i najbardziej liberalnych licencji. Użytkownik ma prawo do nieograniczonego używania aplikacji dostępnej w tego typu licencji. Jedyne wymagania to informacja o autorze i spełnienie warunków licencji.

Opis Haiku R1/Alpha 2

 Haiku R1 Alpha 2 to mało znany system operacyjny, który jest tworzony jako klon BeOS i ma umożliwić działanie programów pisanych właśnie pod ten system operacyjny. Dzięki wytężonej pracy twórców, dostępna już jest druga wersja alfa Haiku R1 za darmo udostępniona użytkownikom na całym świecie. Haiku R1 to OS skierowany przede wszystkim do maniaków i posiadaczy słabszych komputerów, gdyż jego wymagania są minimalne. Instalacja Haiku R1 nowym użytkownikom może wydać się skomplikowana, jednak bardziej doświadczeni posiadacze komputerów nie powinni mieć z nią żadnych problemów. Haiku R1 dostępne jako ISO łatwo wypalić na płytkę z której można dowolnie korzystać. Haiku R1 jest freeware, a precyzyjniej program oparty jest na licencji MIT, pozwalającej na dowolne korzystanie, kopiowanie i modyfikowanie systemu. Jeśli chodzi o  zmiany w porównaniu do wersji Alpha 1 to jest ich całkiem sporo, m.in. dodano przeglądarkę WebPositive, wsparcie dla WiFi, większą wydajność sterownika USB, a także zwiększono wydajność całego systemu. Konfiguracja Haiku R1 powinna być czytelna dla użytkowników, choć nie jest jeszcze dostępna specjalna edycja Haiku R1 pl. Jeśli szukasz jakiejś alternatywy dla bardziej znanych systemów operacyjnych lub co bardziej prawdopodobne szukasz aplikacji mogącej sobie poradzić z programami pisanymi pod zapomniany już system BeOS, to download Haiku R1 za free jest właśnie dla Ciebie. Dostępna poniżej wersja Haiku R1 do pobrania zupełnie za darmo na pewno pozwoli Ci się bliżej przyjrzeć możliwościom tego systemu.

Wymagania:

Procesor: Pentium III lub wyżej
Pamięć: 256 MB RAM lub wyżej
Dysk: 2 GB wolnego miejsca na dysku. 

Podobne Dystrybucje

 • FreeBSD 8.0

  Download FreeBSD 8.0 za free. Pobierz FreeBSD 8.0 system operacyjny z rodziny UNIX za darmo. Sprawdź inne dystrybucje i programy po polsku na pobierz.pl.

 • FreeBSD

  FreeBSD to darmowy system operacyjny z rodziny UNIX, bezpieczny i wydajny, dobry do domu i do pracy.

 • Puppy Linux 5.1

  Puppy Linux 5.1 jest dystrybucją, która – zgodnie z nazwą – napisana jest dla systemów Linux. Nie wymaga ona instalacji. Najlepiej wypalić ją na płytę lub wrzucić na urządzenie zewnętrzne (jak pendrive), a następnie uruchomić z tego nośnika.

 • Linux Mint 9

  Linux Mint 9 RC to testowa dystrybucja systemu Linux, która w dużym stopniu bazuje na Ubuntu, jednak jest bardziej liberalna w sferze oprogramowania. Pierwsza wersja tego systemu ukazała się już w 2006 roku i od tego czasu dystrybucja ta zdobywa coraz większe rzesze użytkowników na całym świcie.

 • Open Solaris 2008.11

  Open Solaris to darmowy system operacyjny na bazie UNIX'a


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Haiku R1/Alpha 2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Dystrybucje


Kategorie