Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Calibre 0.9

Kategoria: Pozostałe
Producent: Calibre Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.06.2011
Data modyfikacji: 18.01.2013
Rozmiar: 48,5 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 395

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Calibre 0.9

Calibre to darmowy program do przeglądania i organizowania e-booków, który charakteryzuje się ciekawą szatą graficzną oraz licznymi opcjami. Aplikacja umożliwia przede wszystkim tworzenie wirtualnej biblioteki spośród znajdujących się w odpowiednim folderze e-booków. Mogą być one skatalogowane, m.in. według tytułów, autorów, daty opublikowania czy też wydania. Ponadto program umożliwia również uzyskanie bardziej szczegółowych informacji o wskazanej książce, wyszukując je oczywiście w Internecie. Calibre pozwala na dowolną konwersję pomiędzy różnymi formatami charakterystycznymi dla e-booków, np. EPUB, FB2, OEB, LIT, LRF, MOBI, HTMLZ, PDB, PML, RB, PDF, RTF, SNB, TCR, TXT oraz TXTZ. Warto wspomnieć, że w trakcie konwersji użytkownik może dokonać edycji wejściowego dokumentu, poprzez np. zmianę czcionki. Program potrafi również automatycznie przerobić jego layout do jak najbardziej zbliżonego strukturze klasycznej książki.  

Oczywiście program pozwala na przeglądanie e-booków w różnych formatach, obsługując spis treści, odnośniki, a także pozwalając na zmianę ustawień wyświetlanego tekstu oraz drukowanie i kopiowanie wybranych elementów. Download Calibre umożliwia również przeglądanie i pobieranie z sieci newsów za pomocą RSS i ich wyświetlanie w bardziej przystępny niż klasyczny sposób. Program oferuje wsparcie dla stron takich magazynów jak, m.in. The New York Times, The Wall Street Journal, The Economist, Time, Newsweek czy The Guardian. Calibre współpracuje również z najpopularniejszymi tabletami, a więc urządzeniami przenośnymi, które pozwalają na przeglądanie dokumentów. Ich pełną listę można znaleźć na stronie programu. 

Podobne Pozostałe

 • KoktajlBar

  Zawsze chciałeś nauczyć się serwować pyszne drinki i koktajle? Dzięki prostemu w obsłudze programowi KoktajlBar możesz pozytywnie zaskoczyć znajomych przy pierwszej nadarzającej się okazji. Aplikacja ta daje nam bowiem dostęp do ponad 2000 różnych przepisów na przepyszne drinki, koktajle bezalkoholowe oraz shoty.

 • My Family Tree

  Tworzenie rodzinnego drzewa genealogicznego jeszcze nigdy nie było tak proste. Już teraz, za sprawą darmowej aplikacji o nazwie My Family Tree każdy może stworzyć profesjonalnie wyglądające drzewo genealogiczne własnego rodu.

 • Brother's Keeper

  Brother's Keeper 6.5.4 to aplikacja, która przyda się wszystkim osobom chcącym stworzyć genealogiczną bazę danych. Jest to program typu shareware – można pobrać go i używać bezpłatnie.

 • Matmic Weather

  Matmic Weather to darmowa, polska aplikacja, dzięki której już zawsze będziemy znali aktualną prognozę pogody dla wybranego rejonu.

 • Drzewo przodków

  Tworzenie drzewa genealogicznego własnej rodziny to nie lada wyzwanie. Tutaj może przyjść z pomocą niezwykle prosty w obsłudze, polski program o nazwie Drzewo przodków.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Calibre 0.9Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie