Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

WinDjView 1.0

Kategoria: Przeglądarki dokumentów
Producent: Andrew Zhezherun
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 27.07.2011
Rozmiar: 5,12 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 673

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis WinDjView 1.0

Od czasu do czasu możemy znaleźć w sieci pliki zapisane w formacie DJV, DJVU oraz DJVU 2. We wszystkich tych przypadkach skrót pochodzi od terminu „deja vu”.  Celem dostępnego za darmo WinDjView 1.0 jest umożliwienie każdemu użytkownikowi przeglądania tego typu plików. Czym różnią się one od innych? Pliki DJV i DJVU cechuje identyczny wygląd oryginału, jednak rozmiar pliku jest niewielki. WinDjView korzysta z darmowych bibliotek DjVuLibre, dzięki czemu może zaoferować takie wygodne funkcje, jak na przykład wyświetlanie miniaturek stron, wyszukiwanie i kopiowanie tekstu, czy też zaawansowany wydruk. Możemy tu również eksportować strony do formatu PDF, a także przeglądać kilka plików w zakładkach.

Jak widać download WinDjView może przydać nam się w każdej chwili. Aplikacja ta sprawuje się doskonale na systemach Windows, począwszy od 98 skończywszy na 64-bitowym Windows 7. Prezentowana na tej stronie wersja przeznaczona jest dla systemów XP i wyższych. Ponieważ mamy do czynienia z aplikacją wypuszczoną na zasadach GNU, każdy ma dostęp do kodu programu i znający się na rzeczy użytkownicy mogą go modyfikować wedle swoich potrzeb.

Warto również dodać, że pliki DJV w porównaniu do plików PDF mają wielkość nawet ośmiokrotnie mniejszą. Sam plik instalacyjny ma ledwie 5,1 MB, więc jego pobieranie nie zajmie dużo czasu. Nie jest to wersja portable – wymaga instalacji w systemie operacyjnym. Przyda się zwłaszcza osobom zbierającym e-booki. Ostatnio ukazuje się dużo tego typu plików w formacie DJV i innych, wywodzących od niego. Niestety, nie ma edycji programu po polsku – dostępne wersje to angielska i rosyjska.

Podobne Przeglądarki dokumentów

 • Adobe Reader

  Adobe Reader 9.5 to aplikacja, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Ten popularny program do odczytywania plików PDF gości na większości komputerów użytkowników, jednak trudno powiedzieć, aby był w pełni perfekcyjny.

 • Visio Viewer

  Visio Viewer 2007 to aplikacja przygotowana z myślą o osobach, które nie mają pakietu MS Office, ale potrzebują otwierać dokumenty tworzone przy pomocy tego programu (jego wersja testowa jest do pobrania na naszym vortalu).

 • Excel Viewer

  Excel Viewer to najnowszy program z serii MS Excel Viewer. Program Excel Viewer pozwala otwierać, przeglądać oraz drukować dokumenty utworzone w programie Microsoft Office Excel.

 • Sumatra PDF

  Sumatra PDF jest - dostępna za darmo przeglądarka dokumentów w formatach PDF, DjVu, CBR, XPS, CBZ.

 • Word Viewer

  Za pomocą programu Word Viewer 2003 można otwierać dokumenty programu Word 2003 oraz dokumenty utworzone przy użyciu wszystkich poprzednich wersji programu Microsoft Word dla systemu Windows® oraz dla komputerów Macintosh.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: WinDjView 1.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie