Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.ux.pl 3.4.4-1

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: UX Systems
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 06.04.2011
Data modyfikacji: 09.05.2012
Rozmiar: 274 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 853

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.ux.pl 3.4.4-1

OpenOffice.ux.pl 3.3 to dostępny za darmo pakiet biurowy, który pod względem funkcjonalności i rozwiązań może śmiało konkurować z największym komercyjnymi zestawami na rynku. Znajdziemy tu wszystko, co jest niezbędne w każdym biurze czy też firmie – od edytora tekstu po aplikację do tworzenia prezentacji. Na OpenOffice ux składa się pięć programów. Jeśli chcesz mieć je wszystkie, po prostu pobierz z tej strony cały pakiet.

Znajdziemy tu Writer – edytor tekstu, umożliwiający wstawianie tabel i wykresów, oferujący szeroką gamę arkuszy stylów, szablonów, itp. Nie brak tu również autokorekty, a także wsparcie dla wszystkich popularnych formatów tekstowych. Calc to natomiast arkusz kalkulacyjny, który oferuje między innymi możliwość graficznej prezentacji struktury formuł, tworzenie wykresów, czy też przeliczanie walut. Kolejny w zestawie jest  Draw – to program graficzny, pozwalający tworzyć ilustracje i dodawać do nich różnorakie efekty. Mamy tu możliwość renderingu tekstur, konwersję rastrów na wektory i odwrotnie, formularze obiektów 3D czy też efekty oświetlenia. Impress pozwoli natomiast stworzyć prezentacje 3D, które zapisywana są jako .exe, czyli mogą być oglądane na komputerach bez żadnego elementu tego zestawu.

Ostatnią rzeczą, jaką oferuje OpenOffice pl jest Base. To potężne narzędzie do tworzenia baz danych SQL i dBase. Dzięki temu możemy tworzyć wszelkie dokumenty (jak np. raporty) i eksportować je do formatu XML. Jak więc widać dostajemy tu dosłownie wszystko, co tylko można sobie zażyczyć w firmie czy pracy. Jako że cały pakiet nie kosztuje ani złotówki, zachęcamy do zapoznania się z nim.

Podobne Pakiety biurowe

 • Lotus Symphony

  Lotus Symphony 3 to interesujący pakiet biurowy, który nadaje się jako alternatywa komercyjnych zestawów tego typu. Mamy tu trzy programy. Najważniejszy jest edytor tekstu, zwący się Lotus Symphony Documents.

 • LibreOffice

  Darmowy LibreOffice 4.1 to świetny zestaw programów dla biura, firmy czy też użytkownika domowego

 • OpenOffice.org

  OpenOffice.org 3.3 to potężny pakiet aplikacji biurowych, który może śmiało konkurować z takimi gigantami jak np. Microsoft Office. W przeciwieństwie jednak od produktu Microsoftu, mamy tu do czynienia z zestawem darmowym, który może być używany zarówno w pracy, jak też i prywatnie.

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.

 • Office Standard

  Pakiet Microsoft Office Standard 2007 to pakiet podstawowego oprogramowania dla użytkowników domowych i małych firm.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.ux.pl 3.4.4-1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie