Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.org 3.1.1 PL

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOfiice.org
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 02.09.2009
Rozmiar: 133MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 15006

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.org 3.1.1 PL

OpenOffice.org serii 3.1.1 to najnowsza wersja niezależnego pakietu OpenOffice, rozpowszechnianego na zasadach oprogramowania otwartego. OpenOffice jest drugą, obok płatnego pakietu StarOffice, alternatywą dla Microsoft Office. Pakiet obsługuje między innymi dokumenty Microsoft Office (DOC, XLS, PPT, RTF), formaty graficzne (BMP, GIF, JPG, PNG, EMF, WMF), pliki tekstowe, bazy danych w formacie dBASE (DBF), pliki AutoCAD (DXF), matematyczne wzory o formacie MathML (MML). Istnieje możliwość zapisu dokumentów OpenOffice.org 3 w formacie PDF i LaTeX. Nowością OpenOffice.org 3 jest obsługa dokumentów Microsoft Office 2007 (DOCX), obsługa nowego formatu dokumentów ODF 1.2, ulepszona obsługa makr VBA i port dla Mac OS X.

OpenOffice.org 3.1.1 jest jednym z najważniejszych przykładów otwartego oprogramowania i wiodącym pakietem biurowym, zawierającym edytor tekstu, grafiki, prezentacji, HTML, wzorów i formuł matematycznych, baz danych, oraz arkusz kalkulacyjny. OpenOffice.org 3.1.1 działa po polsku oraz osiemdziesięciu innych językach. Dokumenty utworzone w OpenOffice.org 3.1.1 zapisywane w otwartej specyfikacji OASIS. OpenOffice 3.1.1 umożliwia edycję plików pochodzących z innych pakietów biurowych wiec nie utracisz swoich danych zmieniając oprogramowanie.

OpenOffice.org 3.1.1 jest łatwy w użyciu dlatego każdy początkujący użytkownik pakietów biurowych szybko nauczy się go używać, zaś użytkownik doświadczony od razu się do niego przyzwyczai. Co najważniejsze, OpenOffice.org 3 na PC może być ściągnięty, zainstalowany i używany bez żadnych opłat. OpenOffice.org 3.1.1 rozpowszechniany jest za darmo na licencji LGPL. Może być używany w dowolnym celu – domowym, komercyjnym, edukacyjnym, biurowym. Można go zainstalować na dowolnej ilości komputerów. Program można kopiować i rozdawać rodzinie, znajomym, pracownikom i studentom. Ponadto, na stronie oficjalnej znajdziesz przydatne w pracy z OpenOffice.org 3 podręczniki (tutorial) omawiając podstawy obsługi oraz bardziej skomplikowane zagadnienia. Pomoc OpenOffice.org 3.1.1 oferowana online jest oczywiście bezpłatna.

W skład OpenOffice.org 3.1.1 w wersji pl wchodzą:

OpenOffice.org 3.1.1 Writer
Writer to kompletny i nowatorski procesor tekstu zaopatrzony we wszystkie funkcje niezbędne w edycji tekstu, takie jak: autokorekta, autouzupełnianie, formatowanie, style, tabele, odnośniki, szablony i wiele innych. Writer posiada wbudowane słowniki ortograficzne i słowniki synonimów. W programie Writer można stworzyć każdy rodzaj dokumentu – od prostej notatki po kompletną książkę z nagłówkami czy elementami graficznymi.

OpenOffice.org 3.1.1 Calc
Calc to łatwy w obsłudze arkusz kalkulacyjny. Jego obsługa jest na tyle intuicyjna aby poradził sobie z nim początkujący użytkownik ale równocześnie jest to program na tyle wydajny, żeby spełnić oczekiwania ekspertów od arkuszy kalkulacyjnych. Calc posiada inteligentne narzędzia dopasowujące się do potrzeb użytkownika nieistniejące w innych arkuszach kalkulacyjnych. OpenOffice.org 3 nie ustępuje MS Excel w funkcjonalności ani w zaawansowaniu technicznym.

OpenOffice.org 3.1.1 Impress
Impress to edytor prezentacji pozwalający na tworzenie wyjątkowych prezentacji multimedialnych. Prezentację urozmaicić można trójwymiarowymi clipartami, efektami specjalnymi lub animacjami a następnie zachować je w formacie PDF, HTML lub Flash.

OpenOffice.org 3.1.1 Draw
Edytor grafiki Draw pozwala narysować wszystko, od prostego szkicu po skomplikowany plan. Draw posiada wszystkie funkcje dobrego edytora grafiki – można w nim obracać obraz w dwóch lub trzech wymiarach, renederować czy szybko tworzyć diagramy.

OpenOffice.org 3.1.1 Base
Base to program do tworzenia i obsługi baz danych. Umożliwia on tworzenie tabel, formularzy, kwerend przy użyciu własnej bazy danych lub wbudowanego silnika HSQL. Różnorodne narzędzia programu Base zadowolą początkujących, średnio-zaawansowanych a także zaawansowanych użytkowników. (Base jest jedynym składnikiem pakietu OpenOffice niekompatybilnym z MS Access i nie obsługuje plików MDB.)

Dodatkowymi modułami pakietu OpenOffice.org 3.1.1 jest edytor HTML oraz Math – edytor wzorów i formuł matematycznych. Pamiętaj o poprawnej pisowni OpenOffice pisanym razem a nie oddzielnie (Open Office), przez dwa f (a nie OpenOfice) lub błędnie nazywanym Open Orfice. Poprawna pisownia ułatwi wyszukiwanie w Internecie dodatków a jest w czym wybierać. Na OpenOffice.org 3 w dziale Download znajdziesz dziesiątki dodatków. Prócz tego znajdziesz tam implementacje np. OpenOffice.org 3.1.1 Mobile.

Kompatybilność
Systemy, z jakimi współdziała OpenOffice.org 3.1.1 to Windows XP, Windows 2003, Windows 2000 (Service Pack 2 or higher). Potwierdzono pełne działanie OpenOffice.org 3.1.1 na Windows Vista. Nie ma na razie oficjalnej informacji dotyczącej kompatybilności OpenOffice.org 3.1.1 i Windows 7.

Ściągnij pakiet OpenOffice.org 3.1.1 za free z naszego serwisu. Z działu Biuro oprócz OpenOffice.org 3.1.1 pobierz inne darmowe programy biurowe.

Podobne Pakiety biurowe

 • Office Standard

  Pakiet Microsoft Office Standard 2007 to pakiet podstawowego oprogramowania dla użytkowników domowych i małych firm.

 • LibreOffice

  Darmowy LibreOffice 4.1 to świetny zestaw programów dla biura, firmy czy też użytkownika domowego

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.

 • Office Home and Student

  Microsoft Office Home and Student 2007 to specjalnie przygotowana wersja najlepszego pakietu biurowego na komputery osobiste, a mianowicie Microsoft Office. Premiera finalnej wersji tego oprogramowania miała miejsce w 2006, a od 2007 polscy użytkownicy mogą korzystać z wersji Microsoft Office 2007 Home po polsku.

 • TOPManager 2010

  TOPManager to program wspomagający pracę w biurach tłumaczeń. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za realizację zleceń (project managerom) przez ułatwienie doboru podwykonawców do zadań, sprawdzanie postępów prac, kontrolę terminowości projektów, pilnowanie terminów płatności.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.org 3.1.1 PLAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie