Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.org 3.0.1 PL

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org Team
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 08.05.2009
Rozmiar: 142 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT
Liczba pobrań: 4207

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.org 3.0.1 PL

OpenOffice.org 3 to bezpłatna wersja pakietu biurowego, którego można używać w domu, w szkole, w firmie bez żadnych opłat.

OpenOffice.org 3 jest jednym z najważniejszych przykładów otwartego oprogramowania i wiodącym pakietem biurowym, zawierającym edytor tekstu, grafiki, prezentacji, HTML, wzorów i formuł matematycznych, baz danych, oraz arkusz kalkulacyjny. Pakiet dostępny jest w ponad osiemdziesięciu językach, także w języku polskim i działa na większości komputerów. Dokumenty utworzone w OpenOffice.org 3 zapisywane w otwartej specyfikacji OASIS. OpenOffice 3.0 umożliwia edycję plików pochodzących z innych pakietów biurowych wiec nie utracisz swoich danych zmieniając oprogramowanie.

Darmowy OpenOffice.org 3 jest łatwy w użyciu dlatego każdy początkujący użytkownik pakietów biurowych szybko nauczy się go używać zaś użytkownik doświadczony od razu się do niego przyzwyczai. Co najważniejsze, OpenOffice.org 3 może być ściągnięty, zainstalowany i używany bez żadnych opłat. OpenOffice.org 3 rozpowszechniany jest na licencji LGPL. Może być używany w dowolnym celu – domowym, komercyjnym, edukacyjnym, biurowym. Można go zainstalować na dowolnej ilości komputerów. Program można kopiować i rozdawać rodzinie, znajomym, pracownikom i studentom.

Darmowy pakiet Open Office to:
Writer – edytor tekstu. Kompletny i nowatorski program Writer zaopatrzony jest we wszystkie funkcje niezbędne w edycji tekstu, takie jak: autokorekta, autouzupełnianie, formatowanie, style, tabele, odnośniki, szablony i wiele innych. W programie Writer można stworzyć wszystko – od prostej notatki po kompletną książkę z nagłówkami, elementami graficznymi itp. Z pewnością wiele osób ucieszy, że najnowszy Open Office obsługuje format DOCX wprowadzony przez Microsoft.

Calc – arkusz kalkulacyjny. Stworzony by być łatwym dla początkujących użytkowników i równocześnie na tyle wydajny, żeby spełnić oczekiwania wytrawnych znawców arkuszy kalkulacyjnych. Calc posiada inteligentne narzędzia dopasowujące się do potrzeb użytkownika nie istniejące w innych arkuszach kalkulacyjnych.

Impress– edytor prezentacji. Impress pozwala na tworzenie wyjątkowych prezentacji multimedialnych. Prezentację urozmaicić można trójwymiarowymi clipartami, efektami specjalnymi lub animacjami a następnie zachować je w formacie PDF, HTML lub Flash.

Draw– edytor grafiki. Draw pozwala narysować wszystko, od prostego szkicu po skomplikowany plan. Draw posiada wszystkie funkcje dobrego edytora grafiki – można w nim obracać obraz w dwóch lub trzech wymiarach, renederować czy szybko tworzyć diagramy.

Base – program do tworzenia i obsługi baz danych. Twórz i zmieniaj tabele, formularze, kwerendy, używając swojego własnego bazy danych lub wbudowanego silnika HSQL. Różnorodne narzędzia programu Base zadowolą początkujących, średnio-zaawansowanych a także zaawansowanych użytkowników. (Base jest jedynym składnikiem pakietu OpenOffice niekompatybilnym z MS Access i nie obsługuje plików MDB.)
Dodatkowymi modułami pakietu OpenOffice.org 3 dostępnego po polsku jest edytor HTML oraz Math – edytor wzorów i formuł matematycznych.

Najnowszy OpenOffice to nowoczesny i wydajny pakiet stworzony jako alternatywa dla płatnych programów Microsoft Orfice. OpenOffice, czy też inne znane przykłady wolnego oprogramowanie, takie jak Linux, Mozilla Firefox, GIMP nie tylko mogą z powodzeniem zastąpić znane, płatne oprogramowanie lecz pod wieloma względami je prześcigają.

Osoby potrzebujące produktu z licencją i pomocą techniczną mogą zakupić polską wersję OpenOffice firmy Ux Systems w cenie 179 złoty. Zanim zainwestujesz w wersję komercyjną wypróbuj darmowy pakiet biurowy OpenOffice dostępny na pobierz .pl. Mimo że download OpenOffice’a zabiera dłuższą chwilę ze względu na rozmiar pliku instalacyjnego warto zainwestować ten czas aby otrzymać darmowy, wysokiej jakości pakiet biurowy.

Podobne Pakiety biurowe

 • Office Professional Plus 2010

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to najbardziej rozbudowana wersja najpopularniejszego pakietu biurowego w skład którego, oprócz najbardziej znanych aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook, wchodzą Access, Publisher, InfoPath, Communicator, SharePoint Workspace i OneNote.

 • TOPManager 2010

  TOPManager to program wspomagający pracę w biurach tłumaczeń. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za realizację zleceń (project managerom) przez ułatwienie doboru podwykonawców do zadań, sprawdzanie postępów prac, kontrolę terminowości projektów, pilnowanie terminów płatności.

 • Lotus Symphony

  Lotus Symphony 3 to interesujący pakiet biurowy, który nadaje się jako alternatywa komercyjnych zestawów tego typu. Mamy tu trzy programy. Najważniejszy jest edytor tekstu, zwący się Lotus Symphony Documents.

 • Office Standard

  Pakiet Microsoft Office Standard 2007 to pakiet podstawowego oprogramowania dla użytkowników domowych i małych firm.

 • OpenOffice.org

  OpenOffice.org 3.3 to potężny pakiet aplikacji biurowych, który może śmiało konkurować z takimi gigantami jak np. Microsoft Office. W przeciwieństwie jednak od produktu Microsoftu, mamy tu do czynienia z zestawem darmowym, który może być używany zarówno w pracy, jak też i prywatnie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.org 3.0.1 PL

dodał: ~xyz , 18.01.2010

"179 złoty" opis ciekawy ale kto Cie uczył polskiego???

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie