Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.org 2.4.2

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org Team
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 30.10.2008
Rozmiar: 113 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 4895

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.org 2.4.2

Najnowszy OpenOffice to pełnowartościowy pakiet biurowy. Program ten jest bardzo popularny, a szereg jej zalet sprawia, że najnowszy OpenOffice za darmo to poważny oponent dla innych aplikacji tego typu. Producentem jego jest firma OpenOffice.org Team, która nałożyła na swój produkt licencję freeware. Pobierz OpenOffice free został wydany końcem grudnia 2008 roku. Według danych plik instalacyjny zajmuje 131 085 KB. OpenOffice download radzi sobie doskonale pod wszystkimi Windowsami, także pod najnowszą Vistą. Ilość pobrań tego programu jest bardzo imponująca, co świadczy o jego dużej popularności. Liczy się ją w setkach tysiącach dla każdej z witryn z software. Już teraz każdy kto posiada najnowszy system operacyjny Vista może także korzystać z tego programu za pomocą OpenOffice Vista. Openoffice w tej wersji został wydany, gdyż system ten znajduje sobie coraz większą popularność.

Najnowszy OpenOffice za darmo rozpowszechniany jest na zasadach Open Source. Wydaje się, że aplikacja ta to najpoważniejszy konkurent MS Office. W skład pakietu najnowszego OpenOffice download wchodzą takie aplikacje jak: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw oraz program do tworzenia prezentacji Impress. Program ten zawiera także inne moduły jak edytor HTML, czy też program Formula. Dzięki OpenOffice download możemy eksportować do PDF. W tym programie obsługiwany jest już format OpenDocument.

Warto wspomnieć o edytorze Writer, jednego z najważniejszych składników oprogramowania OpenOffice po polsku jak i również w wersji angielskiej. Jest on jednym z najważniejszych elementów, ponieważ to rewelacyjny procesor tekstu, który nadaje się nawet do profesjonalnych zadań. Najnowszy OpenOffice za darmo ma także znakomity arkusz kalkulacyjny, który nazywa się Calc. Najważniejszą cechą tej aplikacji jest niespotykana intuicyjność w działaniu oraz prostota. Base jest programem w najnowszym OpenOffice, który służy do tworzenia baz danych. Pozwala na edycję formularzy i raportów. Przechowuje dane w plikach XML. Pobierz OpenOffice, który jest bardzo nowoczesny i inteligentny programem graficznym. Mówi się, że Draw to najcenniejszy składnik pakietu OpenOffice. Bogate możliwość Draw sprawiają, że korzystanie z tej aplikacji jest bardzo profesjonalne.

Pobierz także inny program mający podobne funkcje jak OpenOffice, który jest dostępny w kategorii Pakiety biurowe. ­­Najnowszy program OpenOffice zawiera tak dużą ilość dodatków, że ciężko jest je wszystkie wymienić. Warto pobrać ten znakomity pakiet ze strony pobierz.pl, a gwarancja jego wykorzystania jest bardzo duża. Najnowszy program tego typu to jeden z czołowych aplikacji za darmo znajdujących się w internecie.

Podobne Pakiety biurowe

 • Lotus Symphony

  Lotus Symphony 3 to interesujący pakiet biurowy, który nadaje się jako alternatywa komercyjnych zestawów tego typu. Mamy tu trzy programy. Najważniejszy jest edytor tekstu, zwący się Lotus Symphony Documents.

 • Office Home and Student

  Microsoft Office Home and Student 2007 to specjalnie przygotowana wersja najlepszego pakietu biurowego na komputery osobiste, a mianowicie Microsoft Office. Premiera finalnej wersji tego oprogramowania miała miejsce w 2006, a od 2007 polscy użytkownicy mogą korzystać z wersji Microsoft Office 2007 Home po polsku.

 • OpenOffice.org

  OpenOffice.org 3.3 to potężny pakiet aplikacji biurowych, który może śmiało konkurować z takimi gigantami jak np. Microsoft Office. W przeciwieństwie jednak od produktu Microsoftu, mamy tu do czynienia z zestawem darmowym, który może być używany zarówno w pracy, jak też i prywatnie.

 • OpenOffice.ux.pl

  Jak pokazuje przykład OpenOffice.ux.pl 3.3, dobry pakiet biurowy może być całkowicie za darmo

 • WordPerfect Office X5 Standard Edition

  WordPerfect Office X5 Standard Edition to pakiet biurowy firmy Corel, który składa się z kilku elementów. Mamy tu edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, klient pocztowy, aplikacja do analizy danych, program do tworzenia prezentacji oraz tworzenia prostej grafiki.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.org 2.4.2

dodał: ~kote , 04.02.2009

openoffice ma w pakiecie fajna aplikacje matematyczna ;

dodał: ~hrypek , 28.01.2009

uzywam openoffice bo jest darmowy jednak troche do ms office mu brakuje

dodał: ~racja , 25.01.2009

zgodze sie qrczak ;) openoffice jest tuak samo dobry i przede wszystkim daarmowy

dodał: ~qrczak , 23.01.2009

openoffice wzorowo zastepuje ms office

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie