Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice 3.2.1

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 24.06.2010
Rozmiar: 129 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 46466

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice 3.2.1

OpenOffice to jeden z dwóch najlepszych pakietów biurowych, który od lat zdobywa coraz to większe grono użytkowników na całym świecie w tym także w Polsce.  Główną zaletą tego pakietu, dzięki której śmiało może on rywalizować z bardziej znanym Microsoft Office jest fakt, że aplikacja ta jest zupełnie darmowa, w odróżnieniu od MS Office. Kolejnym jej atutem są częste aktualizacje, a także bogactwo funkcji.

Najnowsza wersja pakietu to OpenOffice 3.2.1, która za free została udostępniona użytkownikom również w naszym kraju. Dzięki temu mamy dostęp do OpenOffice 3.2.1 po polsku co bardzo przydaje się w pracy. Najnowszy OpenOffice to dalej ten sam pakiet oferujący zarówno arkusz tekstowy, jak i kalkulacyjny, oraz aplikacje pozwalające na tworzenie grafik, prezentacji, a także baz danych. Dzięki specjalnej wtyczce możliwe staje się także uruchomienie w OpenOffice 3.2.1 za free dokumentów zapisanych w MS Word, dzięki czemu każdy może już teraz skorzystać z opcji właśnie tego pakietu. Oczywiście download OpenOffice 3.2.1 możecie znaleźć na naszej stronie i od razu przejść do testów najnowszej odsłony tej aplikacji.

Jeśli chodzi o zmiany w OpenOffice 3.2.1 pl to sprowadzają się one do wyeliminowania nielicznych błędów z poprzednich wersji, a także ożywienia interfejsu. Dzięki temu poprawiono np. bezpieczeństwo pracy z dokumentami zapisanymi we wspomnianym MS Word, a także naniesiono poprawki w polskich słownikach dostępnych w programie, dzięki czemu funkcja autokorekty działa jeszcze bardziej skutecznie. Download OpenOffice 3.2.1 za free to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy chcą w legalny sposób korzystać z zaawansowanego menadżera pracy z tekstem czy z prezentacją. Program przydaje się zwłaszcza uczniom i studentom, a także zyskuje coraz większą popularność w różnych instytucjach, właśnie dzięki licencji LGPL. Warto także pamiętać, że jest to multiplatformowy pakiet i możliwe jest korzystanie z OpenOffice 3.2.1 z Windows Vista i 7. Istnieją także specjalne wersje OpenOffice 3.2.1 pod Linux i Mac, dzięki czemu każdy ma szansę sprawdzić możliwości najnowszej odsłony pakietu OpenOffice.

Warto pamiętać również o poprawnym nazewnictwie tego pakietu, gdyż w sieci można znaleźć wiele pseudo projektów próbujących korzystać z uznanej marki. Nazwa programu jest pisana razem, a więc wszelkie frazy w stylu Open Office 3.2.1 czy download Open Office za free są niewłaściwe. By ułatwić Wam poszukiwania, odnośnik do najnowszej wersji pakietu Open Office 3.2.1 możecie znaleźć na pobierz.

Podobne Pakiety biurowe

 • LibreOffice

  Darmowy LibreOffice 4.1 to świetny zestaw programów dla biura, firmy czy też użytkownika domowego

 • Office 2011 dla Mac

  Microsoft postanowił udostępnić swój flagowy zestaw aplikacji biurowych także posiadaczom innych systemów operacyjnych niż Windows. Dlatego też ukazała się Office 2011 Mac, czyli wydanie aplikacji dla użytkowników tego właśnie systemu operacyjnego.

 • Office Professional Plus 2010

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to najbardziej rozbudowana wersja najpopularniejszego pakietu biurowego w skład którego, oprócz najbardziej znanych aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook, wchodzą Access, Publisher, InfoPath, Communicator, SharePoint Workspace i OneNote.

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.

 • OpenOffice.ux.pl

  Jak pokazuje przykład OpenOffice.ux.pl 3.3, dobry pakiet biurowy może być całkowicie za darmo


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice 3.2.1

dodał: ~kawokam , 08.01.2011

a ten program jest po polsku??

dodał: ~Edzia , 18.12.2010

super prosto i konkretnie.\nDziękuję i polecam innym nawet laikom komputerowym jak ja :) poradzicie sobie bez problemu

dodał: ~Waldek , 27.07.2010

Używam OpenOffice od kilku lat, jestem bardzo zadowolony, uważam, że jest to super program dla każdego. Obecne wersje bardzo dobrze współpracują z Wordem, Excelem itp. Polecam niezdecydowanym.

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie