Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice 3.2.1

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 24.06.2010
Rozmiar: 129 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 46467

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice 3.2.1

OpenOffice to jeden z dwóch najlepszych pakietów biurowych, który od lat zdobywa coraz to większe grono użytkowników na całym świecie w tym także w Polsce.  Główną zaletą tego pakietu, dzięki której śmiało może on rywalizować z bardziej znanym Microsoft Office jest fakt, że aplikacja ta jest zupełnie darmowa, w odróżnieniu od MS Office. Kolejnym jej atutem są częste aktualizacje, a także bogactwo funkcji.

Najnowsza wersja pakietu to OpenOffice 3.2.1, która za free została udostępniona użytkownikom również w naszym kraju. Dzięki temu mamy dostęp do OpenOffice 3.2.1 po polsku co bardzo przydaje się w pracy. Najnowszy OpenOffice to dalej ten sam pakiet oferujący zarówno arkusz tekstowy, jak i kalkulacyjny, oraz aplikacje pozwalające na tworzenie grafik, prezentacji, a także baz danych. Dzięki specjalnej wtyczce możliwe staje się także uruchomienie w OpenOffice 3.2.1 za free dokumentów zapisanych w MS Word, dzięki czemu każdy może już teraz skorzystać z opcji właśnie tego pakietu. Oczywiście download OpenOffice 3.2.1 możecie znaleźć na naszej stronie i od razu przejść do testów najnowszej odsłony tej aplikacji.

Jeśli chodzi o zmiany w OpenOffice 3.2.1 pl to sprowadzają się one do wyeliminowania nielicznych błędów z poprzednich wersji, a także ożywienia interfejsu. Dzięki temu poprawiono np. bezpieczeństwo pracy z dokumentami zapisanymi we wspomnianym MS Word, a także naniesiono poprawki w polskich słownikach dostępnych w programie, dzięki czemu funkcja autokorekty działa jeszcze bardziej skutecznie. Download OpenOffice 3.2.1 za free to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy chcą w legalny sposób korzystać z zaawansowanego menadżera pracy z tekstem czy z prezentacją. Program przydaje się zwłaszcza uczniom i studentom, a także zyskuje coraz większą popularność w różnych instytucjach, właśnie dzięki licencji LGPL. Warto także pamiętać, że jest to multiplatformowy pakiet i możliwe jest korzystanie z OpenOffice 3.2.1 z Windows Vista i 7. Istnieją także specjalne wersje OpenOffice 3.2.1 pod Linux i Mac, dzięki czemu każdy ma szansę sprawdzić możliwości najnowszej odsłony pakietu OpenOffice.

Warto pamiętać również o poprawnym nazewnictwie tego pakietu, gdyż w sieci można znaleźć wiele pseudo projektów próbujących korzystać z uznanej marki. Nazwa programu jest pisana razem, a więc wszelkie frazy w stylu Open Office 3.2.1 czy download Open Office za free są niewłaściwe. By ułatwić Wam poszukiwania, odnośnik do najnowszej wersji pakietu Open Office 3.2.1 możecie znaleźć na pobierz.

Podobne Pakiety biurowe

 • WordPerfect Office X5 Standard Edition

  WordPerfect Office X5 Standard Edition to pakiet biurowy firmy Corel, który składa się z kilku elementów. Mamy tu edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, klient pocztowy, aplikacja do analizy danych, program do tworzenia prezentacji oraz tworzenia prostej grafiki.

 • TOPManager 2010

  TOPManager to program wspomagający pracę w biurach tłumaczeń. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za realizację zleceń (project managerom) przez ułatwienie doboru podwykonawców do zadań, sprawdzanie postępów prac, kontrolę terminowości projektów, pilnowanie terminów płatności.

 • Lotus Symphony

  Lotus Symphony 3 to interesujący pakiet biurowy, który nadaje się jako alternatywa komercyjnych zestawów tego typu. Mamy tu trzy programy. Najważniejszy jest edytor tekstu, zwący się Lotus Symphony Documents.

 • Office Home and Student

  Microsoft Office Home and Student 2007 to specjalnie przygotowana wersja najlepszego pakietu biurowego na komputery osobiste, a mianowicie Microsoft Office. Premiera finalnej wersji tego oprogramowania miała miejsce w 2006, a od 2007 polscy użytkownicy mogą korzystać z wersji Microsoft Office 2007 Home po polsku.

 • OpenOffice.org

  OpenOffice.org 3.3 to potężny pakiet aplikacji biurowych, który może śmiało konkurować z takimi gigantami jak np. Microsoft Office. W przeciwieństwie jednak od produktu Microsoftu, mamy tu do czynienia z zestawem darmowym, który może być używany zarówno w pracy, jak też i prywatnie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice 3.2.1

dodał: ~kawokam , 08.01.2011

a ten program jest po polsku??

dodał: ~Edzia , 18.12.2010

super prosto i konkretnie.\nDziękuję i polecam innym nawet laikom komputerowym jak ja :) poradzicie sobie bez problemu

dodał: ~Waldek , 27.07.2010

Używam OpenOffice od kilku lat, jestem bardzo zadowolony, uważam, że jest to super program dla każdego. Obecne wersje bardzo dobrze współpracują z Wordem, Excelem itp. Polecam niezdecydowanym.

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie