Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.org 3.3

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org Team
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 10.05.2011
Rozmiar: 150,5 MB
System operacyjny: Windows ME, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 62195

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.org 3.3

OpenOffice.org 3.3 to potężny pakiet aplikacji biurowych, który może śmiało konkurować z takimi gigantami jak np. Microsoft Office. W przeciwieństwie jednak od produktu Microsoftu, mamy tu do czynienia z zestawem darmowym, który może być używany zarówno w pracy, jak też i prywatnie. W tym pierwszym przypadku OpenOffice.org 3.3 pozwoli zaoszczędzić wydatków na licencje. A co otrzymamy za to? Na pakiet składa się pięć niezależnych programów. Pierwszy z nich to Writer. Jest on edytorem tekstu, który przypomina w działaniu Worda, mamy jednak o wiele większa funkcjonalność. Znajdziemy tu między innymi arkusze stylów, wsparcie dla Pocket Word i Excel, system podpowiedzi i autouzupełniania wpisywanych zdań, obsługę korespondencji seryjnej i inne.

Download OpenOffice daje użytkownikowi także funkcjonalny arkusz kalkulacyjny – Calc. Możemy z jego pomocą tworzyć formuły w języku polskim, wyliczać bieżące kursy walut, dokonywać graficznej prezentacji struktur formuł i wiele innych opcji. Podobnie bogaty w funkcje jest Base. To moduł pozwalający w łatwy sposób utworzyć bazę danych. Umożliwia pracę w trzech trybach, a dane zapisywane są jako XML. Ponieważ jest to wydanie OpenOffice pl, nikt nie będzie mieć problemów z obsługą Calc, a także i Impress – to kolejny składnik pakietu. Przeznaczony jest do tworzenia prezentacji, w tym 3D. W programie mamy obsługę grafiki wektorowej i rastrowej, a co jest jednym z ważnych elementów to fakt, że możemy tu zapisać prezentację jako plik .exe. Otworzą go więc bez problemu osoby, nie mające OpenOffice.

Ostatnim składnikiem pakietu jest Draw. To zaawansowany program do rysowania, obsługujący między innymi takie funkcje jak fotorealistyczny rendering tekstur, konwersja rastrów na wektory, rozciąganie tekstu po liniach, efekty oświetlenia i perspektywy i wiele, wiele innych. Można porównać go do dobrego programu do obróbki grafiki. Jeśli ktoś zna poprzednie edycje pakietu, z pewnością zauważy od razu kilka nowości, jak na przykład nowe ikonki czy też odświeżone Start Center. Aż trudno uwierzyć, ze tak rozbudowany zestaw nie kosztuje ani grosza!

Pobierz OpenOffice.org 3.3 z tej strony, a będzie mieć to wszystko za darmo. Pakiet działa doskonale z wszystkimi systemami Windows, możesz więc używać go na XP, Vista, a także Windows 7.


Podobne Pakiety biurowe

 • Office Professional Plus 2010

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to najbardziej rozbudowana wersja najpopularniejszego pakietu biurowego w skład którego, oprócz najbardziej znanych aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook, wchodzą Access, Publisher, InfoPath, Communicator, SharePoint Workspace i OneNote.

 • Lotus Symphony

  Lotus Symphony 3 to interesujący pakiet biurowy, który nadaje się jako alternatywa komercyjnych zestawów tego typu. Mamy tu trzy programy. Najważniejszy jest edytor tekstu, zwący się Lotus Symphony Documents.

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.

 • TOPManager 2010

  TOPManager to program wspomagający pracę w biurach tłumaczeń. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za realizację zleceń (project managerom) przez ułatwienie doboru podwykonawców do zadań, sprawdzanie postępów prac, kontrolę terminowości projektów, pilnowanie terminów płatności.

 • Office Home and Student

  Microsoft Office Home and Student 2007 to specjalnie przygotowana wersja najlepszego pakietu biurowego na komputery osobiste, a mianowicie Microsoft Office. Premiera finalnej wersji tego oprogramowania miała miejsce w 2006, a od 2007 polscy użytkownicy mogą korzystać z wersji Microsoft Office 2007 Home po polsku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.org 3.3

dodał: ~ukryty , 28.01.2012

Fajny program

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie