Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

LibreOffice 4.1

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: The Document Foundation
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 19.04.2011
Data modyfikacji: 20.09.2013
Rozmiar: 185 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2675

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis LibreOffice 4.1

LibreOffice 4.1 to darmowy pakiet biurowy, który powstał jako konkurencja dla płatnego MS Office oraz bezpłatnego Open Office. Warto zauważyć, że jego rozwój wspierają takie potężne firmy jak Google, Novell czy też Red Hat. Na pakiet składa się pięć aplikacji różnego typu. Otrzymujemy tu edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, program graficzny Draw, aplikację do tworzenia baz danych Base oraz Impress – narzędzie służące do tworzenia prezentacji. Można wykonać download całego zestawu z tej właśnie strony, jednak warto najpierw zapoznać się z jego atutami. Oczywiście na wyliczenie wszystkich nie ma tu miejsca, jednak wypunktujemy najważniejsze. Ten pakiet biurowy ma swoją polską edycje – to pierwszy plus. Mamy w nim wsparcie dla plików pochodzących z innych tego typu zestawów – czyli dla .odf, .odt, .doc, .oxt i innych. Każdy z programów pakietu pomyślany jest tak, aby zapewniać użytkownikowi maksimum wygody., Znajdziemy więc rozwiązania znane z Worda, ale też i autorskie pomysły twórców pakietu. Pobierz LibreOffice 4.1 i przekonaj się samemu, co potrafi ten zestaw. Download może zająć nieco czasu, ponieważ plik instalacyjny do pobrania ma ponad 191 MB. Warto jednak odczekać i mieć świetny zestaw programów za darmo, niż płacić za komercyjne zestawy tego typu. Bez problemu uruchomimy LibreOffice 4 na Windows 7. Także pod Vista i XP nie powinien on sprawiać żadnych problemów użytkownikowi. Pobierz go zatem i przekonaj się, czemu skutecznie rywalizuje on z bardziej utytułowanymi pakietami tego typu. W najnowszym wydaniu szczególnie rozbudowano Impress, który pozwala zapisywać prezentacje jako flash.

Podobne Pakiety biurowe

 • Office Professional Plus 2010

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to najbardziej rozbudowana wersja najpopularniejszego pakietu biurowego w skład którego, oprócz najbardziej znanych aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook, wchodzą Access, Publisher, InfoPath, Communicator, SharePoint Workspace i OneNote.

 • TOPManager 2010

  TOPManager to program wspomagający pracę w biurach tłumaczeń. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za realizację zleceń (project managerom) przez ułatwienie doboru podwykonawców do zadań, sprawdzanie postępów prac, kontrolę terminowości projektów, pilnowanie terminów płatności.

 • OpenOffice.ux.pl

  Jak pokazuje przykład OpenOffice.ux.pl 3.3, dobry pakiet biurowy może być całkowicie za darmo

 • Office Standard

  Pakiet Microsoft Office Standard 2007 to pakiet podstawowego oprogramowania dla użytkowników domowych i małych firm.

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: LibreOffice 4.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie