Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

PostgreSQL 9.1.3

Kategoria: Obsługa baz danych
Producent: PostgreSQL Global Development Group
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 23.05.2011
Data modyfikacji: 29.02.2012
Rozmiar: 47,1 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 329

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis PostgreSQL 9.1.3

PostgreSQL to jeden z najlepszych, darmowych systemów relacyjnych baz danych open source, który od ponad 15 lat zdobywa uznanie kolejnych rzeszy użytkowników. Program odznacza się przede wszystkim wyjątkową stabilnością działania i szerokim wachlarzem opcji, oferując w tym samym czasie zaawansowaną implementację standardu SQL, obejmującą nawet SQL/92. Aplikacja umożliwia użytkownikom pisanie w bazach różnymi językami programowania, a mianowicie Java, Perl, Python, Ruby, Tcl, C/C++, a także swoim własnym PL/pgSQL. Ponadto program oferuje masę zaawansowanych funkcji z których warto wymienić Multiversion Concurrency Control (MVCC), a także mechanizmy wyzwalaczy, tzw. triggers. Dzięki MVCC możliwe staje się udostępnianie tej samej krotki w więcej niż jednej transakcji, natomiast mechanizmy wyzwalaczy pozwalają na uruchomienie różnych procedur, które mogą być napisane w dowolnym języku proceduralnym, obsługiwanym oczywiście przez bazę, np. PL/LOLCODE, PL/Lua, PL/Perl, PL/Python, itp.

Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników którzy znają się na relacyjnych bazach danych, dlatego amatorzy mogą mieć problem z jej obsługą. Dostępna polska wersja programu jest dobrze zlokalizowana i powinna ułatwić poruszanie się po jego licznych opcjach. Program jest kompatybilny z większością systemów i oprócz PostgreSQL na Windows, istnieją również specjalne wersje, m.in. na Linux czy Mac OS X. Przy wyszukiwaniu informacji, tutoriali o programie warto pamiętać o poprawnej pisowni nazwy programu, która jest pisana łącznie, a nie w postaci Postgre SQL.

Podobne Obsługa baz danych

 • Asystent Baza Danych

  Asystent Baza Danych 2011 to aplikacja umożliwiająca tworzenie własnych baz danych w szybki i profesjonalny sposób. Dzięki temu użytkownik od samego początku ma wpływ na strukturę tworzonej bazy danych, wybierając, m.in. odpowiednie kategorie.

 • GS-Base

  GS-Base 8 to aplikacja, która przyda się w każdej firmie. Mamy tu do czynienia z systemem bazodanowym, który imponuje swoja wszechstronnością. Możemy tworzyć tu bazę z nieograniczoną ilością rekordów.

 • MySQL

  MySQL jest jednym z najpopularniejszych na świecie serwerów baz danych wykorzystujących język SQL. Jest on wyjątkowo szybki i stabilny a jego niezawodność sprawia, że został wybrany do ok. 10 000 instalacji na całym świecie.

 • Microsoft Office Access

  Microsoft Office Access 2010 to funkcjonalne urządzenie do tworzenia baz danych

 • DocStorage

  DocStorage to profesjonalna aplikacja, która pomoże usprawnić system zarządzania plikami w niemal każdym przedsiębiorstwie. Przyda się szczególnie tam, gdzie operuje się dużą ilością dokumentów (elektronicznych i papierowych).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: PostgreSQL 9.1.3Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie