Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

MySQL 5.5.23 Community Edition

Kategoria: Obsługa baz danych
Producent: Oracle Corporation
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 22.03.2010
Data modyfikacji: 16.04.2012
Rozmiar: 33 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1208

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis MySQL 5.5.23 Community Edition

MySQL jest jednym z najpopularniejszych na świecie serwerów baz danych wykorzystujących język SQL. Jest on wyjątkowo szybki i stabilny a jego niezawodność sprawia, że został wybrany do ok. 10 000 instalacji na całym świecie. MySQL 5.5.20 Community Edition jest darmowy, rozpowszechniany na otwartej licencji, co daje nie tylko program za free ale także dostęp do kodu źródłowego. MySQL 5.5.20 Community Edition nie działa po polsku. Nie przygotowano również dla MySQL 5.5.20 Community Edition pliku spolszczenie. Jest to pełna wersja działająca bez ograniczeń.

Najnowszy MySQL jest wersją zdecydowanie bardziej zaawansowaną w stosunku do wydań poprzednich. Najważniejsze zmiany to dodanie wyzwalaczy (triggers), perspektyw (views), procedur składowanych (stored procedures), kursorów, partycjonowania tabel oraz harmonogramu zadań. Do nowego MySQL dodano nowy rodzaj danych do składowania wartości bitowych. Program doczekał się kilku nowości w dziedzinie obsługi, między innymi Instance Manager, który służy do uruchamiania i zatrzymywania bazy. MySQL to program obsługujący partycjonowanie czyli przechowywanie tabel w kilku plikach. Dodatkowo MySQL wyposażono w terminarz zadań oraz narzędzie emulujące obciążenie systemu bazodanowego. MySQL automatycznie przeprowadza update tabel.

MySQL obsługuje część standardu ANSI/ISO SQL (SQL:2003) oraz wprowadzone tylko w tym projekcie rozszerzenia i elementy języka. MySQL obsługuje replikację bazy danych w trybie master-slave i wielojęzyczności z osobnym ustawieniem kodowania dla każdej tabeli czy pola. Perspektywy to narzędzie upraszczający mechanizmy zapytań. Tworzy ono wirtualne tabele i pozwala z pomocą zdefiniowanego zapytania SQL grupować zestaw danych w jednym miejscu, co sprawia, że do danych można się odwołać tak łatwo ja do zwykłej tabeli. Procedury i funkcje przenoszą część ciężaru operacji do bazy, zwracając przetworzone dane do dalszego używania. Procedury i funkcje mogą korzystać z zapytań SQL, przypisywać dane do zmiennych lub je analizować. Czynności te można wykonywać w skryptach PHP. MySQL 5.5.20 Community Edition posiada procedury zwane wyzwalaczami, które automatycznie wykonują określone zdarzenia. Pozwalają one ulepszyć integralność bazy danych. Przetestuj możliwości MySQL – pobierz za darmo.

Licencja
MySQL jest do pobrania za darmo na licencji GNU GPL. Oznacza to, że nie tylko możesz używać MySQL całkowicie za darmo ale też pobrać jego kod źródłowy, modyfikować go i rozpowszechniać. Kod znajdziesz na stronie projektu – "mysql.com". Należy zaznaczyć, że istnieją płatne, komercyjnie wersje MySQL. Jeśli chcesz dołączyć MySQL do swej komercyjnej aplikacji musisz nabyć licencję komercyjną na rozpowszechnianie MySQL.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, na jakich działa MySQL 5.5.20 Community Edition: Windows XP, Windows 2003, Windows 2000, Windows 2008. Również MySQL z Vista i Windows 7 są kompatybilne. Wszystkie systemy (oprócz 2000) są obsługiwane w wersjach 32- i 64-bitowych.

Podobne Obsługa baz danych

 • Microsoft Office Access

  Microsoft Office Access 2010 to funkcjonalne urządzenie do tworzenia baz danych

 • PostgreSQL

  PostgreSQL to jeden z najlepszych, darmowych systemów relacyjnych baz danych open source, który od ponad 15 lat zdobywa uznanie kolejnych rzeszy użytkowników.

 • GS-Base

  GS-Base 8 to aplikacja, która przyda się w każdej firmie. Mamy tu do czynienia z systemem bazodanowym, który imponuje swoja wszechstronnością. Możemy tworzyć tu bazę z nieograniczoną ilością rekordów.

 • Asystent Baza Danych

  Asystent Baza Danych 2011 to aplikacja umożliwiająca tworzenie własnych baz danych w szybki i profesjonalny sposób. Dzięki temu użytkownik od samego początku ma wpływ na strukturę tworzonej bazy danych, wybierając, m.in. odpowiednie kategorie.

 • DocStorage

  DocStorage to profesjonalna aplikacja, która pomoże usprawnić system zarządzania plikami w niemal każdym przedsiębiorstwie. Przyda się szczególnie tam, gdzie operuje się dużą ilością dokumentów (elektronicznych i papierowych).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: MySQL 5.5.23 Community EditionAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie