Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

yWriter

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Spacejock Software
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 28.04.2009
Rozmiar: 1.7 Mb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 3076

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis yWriter

Czy pragniesz napisać książkę ale nie wiesz od czego zacząć? Masz masę pomysłów ale chciałbyś znaleźć program, dzięki któremu przelejesz je na papier? Idealnie trafiłeś! Na pobierz.pl unikalny program sprawiający, że pisząc książkę możesz zapomnieć o szczegółach technicznych.

yWriter to narzędzie zaprojektowane z myślą o osobach piszących dłuższe teksty literackie. Nie jest to zwykły program do pisania – to coś znaczeni cenniejszego. Pomaga w procesie planowania akcji, tworzenia szkiców, kolejnych wersji książki oraz wersji ostatecznej.

Osobna funkcja pozwala dodawać rozdziały, zarządzać nimi a w między czasie można śledzić ilość słów. Tekst można pisać w innych programach po czym dodać go do yWriter lub tworzyć go bezpośrednio w programie.

Każdy rozdział posiada dodatkową funkcję określania czasu i miejsca akcji. Aby niczego nie zapomnieć w późniejszych edycjach można dodać cel sceny, konflikt i wynik. Sceny można przenosić w jednym rozdziale i między rozdziałami.

yWriter pomaga unikać pomyłek w układzie wydarzeń. Dzięki systematycznemu dodawaniu komentarzy do rozdziałów można przeglądać i drukować storyboard swojej książki, aby na bieżąco monitorować rozwój akcji.

Aby zmobilizować się do systematycznego pisania yWriter daje możliwość ustawienia docelowej liczby słów, jakie należy dodać każdego dnia. yWriter monitoruje nasz postęp i przelicza ile słów napisać dziennie aby osiągnąć cel.

Program yWriter nie jest programem edycji tekstu dlatego nie posiada domyślnego sprawdzania pisowni. Ma za to coś o wiele cenniejszego z punktu widzenia autora długich tekstów – możliwość sprawdzenia, które słowa powtarzają się najczęściej w tekście. Dzięki tej funkcji unikniesz nadużywania pewnych słów i poprawisz styl.

Jeśli wolisz przeglądać swoją pracę na papierze yWriter umożliwia drukowanie poszczególnych rozdziałów z komentarzami lub bez, planu pracy lub opisów scen w formie kart. Istnieje możliwość ustawienia czcionki i odstępu między liniami.

Kiedy praca nad książką jest zakończona wszystkie rozdziały można połączyć i wysłać do pliku .txt, .rtf lub .html.

Jeśli ktoś jeszcze wątpi w wartość yWriter wystarczy dodać, że jego autor, Simon Haynes, jest nie tylko programistą z długoletnim doświadczeniem ale również autorem poczytnych powieści wydawanych przez Penguin Australia, porównywanych do książek Terrego Pratchetta i Douglasa Adamsa.

yWriter jest darmowym programem freeware. Ściągnij yWriter z pobierz.pl. yWriter nie napisze książki za ciebie ale pisanie nigdy nie było łatwiejsze. Pobierz teraz yWriter z pobierz.pl!

Podobne Edytory tekstu

 • SynWrite

  Pobierz za darmo wielofunkcyjny edytor tekstu oraz kodu źródłowego - SynWrite!

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!

 • Angel Writer

  Jeżeli w czasie pracy często korzystasz z różnego rodzaju edytorów tekstu to z pewnością powinna zainteresować Cię darmowa propozycja rosyjskiej firmy Angelic Software. Chodzi tutaj o program Angel Writer.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: yWriterAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie