Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

WriteMonkey 0.9.9

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Pomarancha
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 09.05.2009
Rozmiar: 1.62 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 905

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis WriteMonkey 0.9.9

WriteMonkey to spartański edytor tekstu, doskonale wpisujący się w zdobywający coraz większą popularność trend "zenware", czyli programów celowo uproszczonych, by maksymalnie ułatwić ich obsługę, a jednocześnie zachować funkcje stanowiące o istocie programu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik WriteMonkey może skupić się na pisaniu zamiast rozpraszać uwagę niepotrzebnymi opcjami. Sprzyja temu fabrycznie ustawiony tryb full-screen z czarnym tłem i zielonym kolorem czcionki, przywodząc na myśl edytory takie jak Windows'owy Dark Room, Q10 czy Writeroom dla Mac'a. Co go odróżnia, to zestaw oryginalnych opcji, takich jak:

Progress Bar - pasek odmierzający ilość napisanego tekstu w postaci graficznej lub liczbowej, bardzo przydatny jeżeli piszemy na z góry określoną długość. A jeżeli mamy problem z motywacją, możemy nawet włączyć licznik czasu!

Bookmarks - kombinacja alt-B lub alt-N pozwoli nam przeskakiwać pomiędzy zakładkami, które możemy umieścić w dowolnym miejscu.

Jumps - naciśnięcie alt-J wyświetli listę zakładek, nagłówków i akapitów, do których możemy błyskawicznie przeskoczyć.

Repository - naciśnięcie alt-R spowoduje przełączanie pomiędzy ekranem edytora a schowkiem tekstowym, w którym możemy trzymać dodatkowe skrawki tekstu, adresy URL, etc.

Oprócz tego, aplikacja posiada też wszystkie standardowe opcje edytora tekstu: wybór czcionek, kolorów, statystyki, sprawdzanie pisowni. Dodatkowym bonusem jest możliwość dźwiękowej symulacji maszyny do pisania. Program może też oczywiście pracować w oknie i jest kompatybilny z It's All Text - plug-in'em do przeglądarki Mozilla Firefox.Uwaga:
Program wymaga zainstalowanego Microsoft .NET Framework 2.0+ (standardowo zawarte w Windows Vista)

Podobne Edytory tekstu

 • DocArena

  DocArena to prosty w użyciu edytor tekstu z możliwością wykorzystania oraz obróbki grafiki. Całość szybko i w łatwy sposób pozwoli przygotować użytkownikowi pożądany dokument.

 • AbiWord

  Czy chcesz mieć dobry edytor tekstu, za który nie zapłacisz ani grosza? Jeżeli tak, to pobierz za darmo AbiWord 2.8.6. To aplikacja, którą można postawić na równi z Wordem i innymi uznanymi programami.

 • Bullzip PDF Printer

  Bullzip PDF Printer to program, który pozwala zapisywać dokumenty utworzone w każdym programie w formacie PDF. Program działa jak zainstalowana w systemie drukarka (w tym przypadku wirtualna), dlatego program, w którym jest używany musi posiadać funkcję drukowania.

 • EditPad Lite

  EditPad Lite 7.0.9 to edytor tekstu, który nie jest może tak rozbudowany jak inne tego typu programy, posiada jednak sporo ciekawych rozwiązań.

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

Inne informacje


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: WriteMonkey 0.9.9Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie