Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Vim 7.3

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Vim.org
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 08.12.2010
Data modyfikacji: 18.04.2013
Rozmiar: 9.13 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 388

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Vim 7.3

Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości. Można przekonać się zresztą o tym samemu, bowiem download Vim 7.3 jest całkowicie darmowy. Co czeka nas w programie? Otóż odkryjemy tam mnóstwo użytecznych funkcji – jak na przykład jednoczesną edycję wielu plików w osobnych oknach, wsparcie dla podświetlania składni, system automatyzacji pracy z tekstem czy cofanie wykonanych operacji – aż do tysiąca akcji wstecz!

Jest to wydanie Vim pl, więc nikt nie będzie mieć problemów z jego obsługą, jeśli chodzi o opcje. Jednak nieco kłopotów może sprawiać interfejs, którego przyjaznym dla użytkownika raczej nazwać nie można. Najszybciej odnajdą się tu osoby mające doświadczenie na innych tego typu aplikacjach. One też z pewnością docenią schowek na wiele elementów czy też możliwość używania znaków wielobajtowych.

Wydano aplikację poo systemy Widnows, Mac, a jest także edycja Vim 7.3 pod Ubuntu. Można więc używać tej aplikacji na wielu systemach operacyjnych i na każdym działa równie dobrze. Dodatkową zaletą jest programowanie automatycznego zachowania aplikacji, na przykład domyślne rozpakowywanie skompresowanego pliku. Można także zapisywać edytowany materiał jako makra, a dzięki własnemu językowi możemy tworzyć w edytorze własne funkcje! Trzeba przyznać, że dzięki temu każdy może ułatwić sobie pracę, dodając polecenia, jakich najczęściej potrzebuje.

Na koniec mała uwaga – wydanie to przeznaczone jest na systemy operacyjne 32-bit. Edycja na 64-bit znajduje się na osobnej stronie naszego portalu.

Podobne Edytory tekstu

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • Notepad2

  Notepad2 4 to aplikacja łącząca w sobie dwie funkcje – edytora tekstu oraz edytora dla programistów. Jest ona zarazem zamiennikiem standardowego, dostarczanego wraz z systemem Windows Notatnika.

 • SynWrite

  Pobierz za darmo wielofunkcyjny edytor tekstu oraz kodu źródłowego - SynWrite!

 • EditPad Lite

  EditPad Lite 7.0.9 to edytor tekstu, który nie jest może tak rozbudowany jak inne tego typu programy, posiada jednak sporo ciekawych rozwiązań.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Vim 7.3Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie