Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Scribus 1.3.6

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Scribus Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 04.08.2010
Rozmiar: 31.2 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 335

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Scribus 1.3.6

Scribus 1.3.6 to aplikacja przeznaczona do profesjonalnego składu i obróbki tekstu. Choć zwykle takie programy są dość kosztowne, to jednak prezentowany tu Scribus jest za darmo. Można więc przekonać się samemu, co potrafi i nie trzeba płacić za to ani grosza.

Aplikacja umożliwia pracę przy każdego rodzaju publikacji – od broszury i ulotki po książkę. Scribus dostępny jest po polsku, dlatego też nie będzie żadnych problemów ze zrozumieniem wszystkich opcji oraz ustawieniem konfiguracji. Znawców tematu zapewne ucieszy wieść, że jest tu wsparcie dla czcionek Type 1 i Open Type, a także TrueType. Aplikacja pozwala na wprowadzanie do publikacji importowanych grafik, a także definiowanie ich kolorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki Scribus stworzyć dokument w formacie PDF. Jak więc widać program ten posiada bogate możliwości, które można w pełni wykorzystywać – i to bezpłatnie!

Program prezentowany na naszej stronie jest przeznaczony na systemy Windows. Nie ma żadnych problemów z jego działaniem na Vista, a także XP. Scribus pod Windows 7 również spisuje się bez zarzutu. Trzeba dodać, że są także wersje aplikacji pod Linux i Mac – znajdziesz je na osobnych stronach naszego portalu. Jeśli więc zajmujesz się składem lub też przygotowywaniem tekstu do druku, pobierz Scribus i ułatw sobie życie! W przeciwieństwie do innych aplikacji tego typu nie musisz tu płacić ani grosza za potężne ułatwienie sobie pracy i życia. A jak wygląda aplikacja w działaniu? Pokazują to grafiki umieszczone przy tym opisie.

Podobne Edytory tekstu

 • Angel Writer

  Jeżeli w czasie pracy często korzystasz z różnego rodzaju edytorów tekstu to z pewnością powinna zainteresować Cię darmowa propozycja rosyjskiej firmy Angelic Software. Chodzi tutaj o program Angel Writer.

 • Notepad2

  Notepad2 4 to aplikacja łącząca w sobie dwie funkcje – edytora tekstu oraz edytora dla programistów. Jest ona zarazem zamiennikiem standardowego, dostarczanego wraz z systemem Windows Notatnika.

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • AbiWord

  Czy chcesz mieć dobry edytor tekstu, za który nie zapłacisz ani grosza? Jeżeli tak, to pobierz za darmo AbiWord 2.8.6. To aplikacja, którą można postawić na równi z Wordem i innymi uznanymi programami.

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Scribus 1.3.6Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie