Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Q10

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Joaquin Bernal
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 11.05.2009
Rozmiar: 400kb
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 2671

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Q10

Q10 to doskonałe narzędzie do kreatywnego pisania na komputerze. Ten ascetyczny edytor tekstu zaprojektowano tak by użytkownik mógł w stu procentach skupić się na pisaniu, nie zawracając sobie głowy niepotrzebnymi opcjami. Twórca programu, sam notabene pisarzem będący, wyposażył swoją aplikację w charakterystyczne dla zenware'owych edytorów funkcje, takie jak:

Word Count - umożliwia policzenie wyrazów w pliku. Oprócz tego, użytkownik może sam ustawić pięć dodatkowych liczników słów, np. do liczenia wyrazów w poszczególnych rozdziałach. Można także ustawić target word count - docelową ilość wyrazów do napisania. Q10 wyświetli wtedy procentowy licznik postępu, motywując tym samym do dalszej pracy.

Timer - jak sama nazwa wskazuje - czasomierz z wbudowanym alarmem. Ustawienie limitu czasowego pisanych tekstów, jak nic innego służy współzawodnictwu i maksymalnemu wytężeniu szarych komórek.

Text Expansions - pomaga w szybkim wstawianiu często używanych wyrazów i zwrotów. W czasie pisania wystarczy  wcisnąć F2, a program błyskawicznie wstawi wcześniej zapisany tekst

Notes - opcja, która pozwala na szybkie zapisanie uwag, notek czy pytań do tekstu głównego. By stworzyć notatkę, należy zacząć akapit od dwóch kropek, w następujący sposób:
..to notka w Q10
Naciśnięcie ctrl-H wyświetli listę notek do bieżącego pliku. Notki możemy też grupować.

Oprócz tego, aplikacja pozwala na konfigurację podstawowych opcji, m.in. dźwięków i wyglądu - fabrycznie ustawiona jest pomarańczowa czcionka na czarnym tle.

Podobne Edytory tekstu

 • Bullzip PDF Printer

  Bullzip PDF Printer to program, który pozwala zapisywać dokumenty utworzone w każdym programie w formacie PDF. Program działa jak zainstalowana w systemie drukarka (w tym przypadku wirtualna), dlatego program, w którym jest używany musi posiadać funkcję drukowania.

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • AbiWord

  Czy chcesz mieć dobry edytor tekstu, za który nie zapłacisz ani grosza? Jeżeli tak, to pobierz za darmo AbiWord 2.8.6. To aplikacja, którą można postawić na równi z Wordem i innymi uznanymi programami.

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • SynWrite

  Pobierz za darmo wielofunkcyjny edytor tekstu oraz kodu źródłowego - SynWrite!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Q10Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie