Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Notepad GNU 2

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Oleg Domani
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 15.02.2010
Rozmiar: 1.04 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 399

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Notepad GNU 2

Notepad GNU to program stanowiący alternatywę dla windowsowskiego notatnika ale przede wszystkim, jest to nieocenione narzędzie pracy dla programistów. Notepad GNU 2 obsługuje ponad 50 języków programowania, a w tym  między innymi Assembler, C/C++, C#, Fortan, HTML, Java, Java Script, Pascal, Perl, Python, Ruby, Visual Basic. Notepad GNU obsługuje też XML. Ważną funkcją jest obsługa przez Notepad GNU 2  PHP. Z poziomu Notepad GNU 2 można zyskać dostęp do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych. Notepad GNU obsługuje kolorowanie składni. Ponadto, program posiada tabelę tagów HTML oraz funkcję ustalania atrybutów systemowych z poziomu programu.

Licencja
Licencja, na jakiej można pobrać Notepad GNU 2 za darmo to GNU GPL. Oznacza to nie tylko, że Notepad, podobnie jak freeware, rozpowszechniany jest za free. Dodatkowo, ze strony projektu Notepad GNU 2 można pobrać darmowy kod źródłowy i dowolnie go zmieniać. Kod źródłowy Notepad GNU 2 pobierz tutaj: "sourceforge.net/projects/notepadgnu/" .

Wersje językowe
Notepad GNU 2 po polsku nie jest dostępny. Oferowane wersje językowe to chińska, angielska, rosyjska i ukraińska. Nie jest dostępne dla Notepad GNU 2 osobne spolszczenie. Niemniej jednak obsługa programu jest na tyle prosta, że brak w Notepad GNU 2 menu pl nie zaszkodzi początkującym i będzie niezauważalny dla obeznanych użytkowników. Wypróbuj Notepad GNU 2 – download całkowicie za darmo.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, na jakich działa Notepad GNU 2: XP, NT i 2000.  Notepad GNU 2 działa na Windows jedynie w wersji 32-bit. Nie ma oficjalnych informacji o kompatybilności Notepad GNU 2 z Windows 7 czy Vista. Jeśli szukasz podobnego programu, pobierz Notepad ++ na Vista z działu Programowanie.  Takie same programy jak Notepad GNU na Linux znajdziesz w dziale Linux/Programowanie.  Analogiczne do Notepad GNU 2 programy na Mac znajdziesz w dziale Mac OS X.

Pamiętaj! Używaj wyłącznie właściwej pisowni nazw programów. Nazwy błędne formy pisowni (Notpad, Netopad, Notepat, Notepadd, Note Pad) uniemożliwiają znalezienie właściwego oprogramowania. Pobierz Notepad GNU - free download bez ograniczeń. Potrzebujesz wersji portable Notepad na mobile? Takie aplikacje znajdziesz właśnie w dziale Mobile,w tym na przykład  LightNotepad czyli Notepad w formie lite. Download Notepad GNU za free.


Podobne Edytory tekstu

 • AbiWord

  Czy chcesz mieć dobry edytor tekstu, za który nie zapłacisz ani grosza? Jeżeli tak, to pobierz za darmo AbiWord 2.8.6. To aplikacja, którą można postawić na równi z Wordem i innymi uznanymi programami.

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!

 • Notepad2

  Notepad2 4 to aplikacja łącząca w sobie dwie funkcje – edytora tekstu oraz edytora dla programistów. Jest ona zarazem zamiennikiem standardowego, dostarczanego wraz z systemem Windows Notatnika.

 • Angel Writer

  Jeżeli w czasie pracy często korzystasz z różnego rodzaju edytorów tekstu to z pewnością powinna zainteresować Cię darmowa propozycja rosyjskiej firmy Angelic Software. Chodzi tutaj o program Angel Writer.

 • Bullzip PDF Printer

  Bullzip PDF Printer to program, który pozwala zapisywać dokumenty utworzone w każdym programie w formacie PDF. Program działa jak zainstalowana w systemie drukarka (w tym przypadku wirtualna), dlatego program, w którym jest używany musi posiadać funkcję drukowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Notepad GNU 2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie