Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Notepad++

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: N++ Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.08.2009
Rozmiar: 2.9MB
System operacyjny: Windows ME, 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 949

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Notepad++

Notepad++ jest uznanym, darmowym edytorem kodów źródłowych i doskonałą alternatywą dla systemowego Notatnika. Notepad++ oparty jest na wieloplatformowym projekcie Scintilla a napisany jest w C++ z wykorzystaniem Win32 API i STL przez programistę używającego pseudonimu Don HO. Należy wspomnieć, że Notepad++ działa po polsku od momentu instalacji. Należy ściągnąć dla Notepad++ dodatkowe spolszczenie, jeśli instaluje się Notepad++ z pliku ZIP lecz Notepad++ pl do pobrania na naszym serwisie to plik instalacyjny a więc nie trzeba się martwić o osobne spolszczenie. Pobierz edytor kodu Notepad++ za darmo i przekonaj się jakie oferuje możliwości.

Program Notepad++ obsługuje następujące języki programowania: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII, doxygen, pliki INI, pliki BATCH (BAT), ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Asembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL. W Notepad++ można szybko otwierać i przesuwać dokumenty techniką przeciągnij i upuść (Drag ‘N' Drop). W aplikacji Notepad++ można tworzyć makra i wtyczki. Jeśli lubisz zmieniać wygląd używanego programu, możesz mienić skórkę Notepad++. Pobierz skórki ze strony oficjalnej notepad-plus.sourceforge.net. Wtyczki, dodatki oraz program Notepad++ jest free.

Funkcje, jakie można znaleźć w Notepad++ to podświetlanie składni, wyszukiwanie i zamiana ciągów znaków, edycja z podziałem ekranu, możliwość otwierania kilku plików jednocześnie w kartach. Notepad++ posiada funkcję autouzupełniania w wielu językach. Jeśli potrzebujesz języka, który nie jest zainstalowany domyślnie, odpowiednie rozszerzenia dostępne są na oficjalnej stronie Notepad++ w dziale download. Notepad++ umożliwia kolorowanie używanego języka programowania oraz drukowanie w kolorze z zachowaniem oryginalnych zaznaczeń. Notepad++ podświetla pary otwierających i zamykających nawiasów. Dzięki zakładkom można otworzyć w jednym oknie wiele dokumentów a opcja Zoom in/out pozwala powiększać i zmniejszać dowolnie widok dokumentu.

Licencja
Notepad++ rozpowszechniany na licencji GNU GPL, co w praktyce znaczy tyle, że Notepad++ to freeware czyli całkowicie darmowy program. Notepad++ nie jest trial – nie trzeba za niego płacić, aby mieć dostęp do pełnej wersji.

Kompatybilność
Notepad++ działa w systemach Windows 2000, ME,  XP, 2003, Vista. Istnieje możliwość wystąpienia błędów podczas używania Notepad++ na testowym Windows 7.

Polecamy darmowy i wszechstronny program Notepad++. Ściągnij ten i inne narzędzia służące do programowania z naszego serwisu.


Podobne Edytory tekstu

 • Bullzip PDF Printer

  Bullzip PDF Printer to program, który pozwala zapisywać dokumenty utworzone w każdym programie w formacie PDF. Program działa jak zainstalowana w systemie drukarka (w tym przypadku wirtualna), dlatego program, w którym jest używany musi posiadać funkcję drukowania.

 • EditPad Lite

  EditPad Lite 7.0.9 to edytor tekstu, który nie jest może tak rozbudowany jak inne tego typu programy, posiada jednak sporo ciekawych rozwiązań.

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Notepad++

dodał: ~Marioo , 21.12.2011

Witam mam problem gdyż nie działa mi opcja "przeciągnij i upuść" proszę o pomoc jak ją włączyć. net.framework 4 mam zainstalowany. Z góry dziekuje i pozdrawiam

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie