Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

AbiWord 2.8.1

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: AbiSource
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.05.2009
Rozmiar: 8.0 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 8008

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis AbiWord 2.8.1

Darmowy program AbiWord jest wolnodostępnym edytorem tekstu rozpowszechnianych na warunkach licencji GPL. Program  do pisania Abiword to aplikacja przypominająca z wyglądu i z funkcji MS Word. Możliwości aplikacji zaspokoją potrzeby większości użytkowników tworzących dokumenty tekstowe. AbiWord powstał z myślą stworzeniu stabilnego, wyposażonego w profesjonalne funkcje, edytora tekstu, który nie byłby związany z pojedynczą platformą sprzętową czy też zamkniętym formatem plików.

AbiWord obsługuje wiele formatów plików. Ponadto najnowszy AbiWord udostępnia zestaw funkcji, który z całą pewnością zawiera wszystko, czego użytkownik mógłby oczekiwać od nowoczesnego edytora tekstu. Jednak prawdopodobnie największa różnica pomiędzy najnowszym AbiWordem i większością edytorów tekstu to format jego plików. Dokument zapisany w darmowym programie AbiWordzie ma postać czytelnego tekstu, co umożliwia użycie dowolnego edytora tekstu do obejrzenia plików w mim stworzonych. To oznacza, iż użytkownicy są wolni, nie są uzależnieni od jednego programu, który dostarcza im narzędzia pracy.

Ze względu to, że AbiWord jest programem należącym do rodziny opensource, dokumenty w nim stworzone mają zapewnioną  długowieczność przez dostępność kodu źródłowego tego programu, jego aktywny rozwój i stałe udoskonalanie. AbiWord jest całkowicie wolny i wieloplatformowy. Pracuje on jako rodzima aplikacja w systemie GNU/Linux, Windows, BeOS, QNX oraz GNOME. Ten darmowy program posiada wiele filtrów dla formatów takich jak RTF, HTML, LaTeX i Microsoft Word.

Główne zalety tej aplikacji to przede wszystkim:
- znajomy interfejs,
- import oraz eksport plików edytora Word,
- nieograniczone możliwości cofania edycji i powrotu do poprzednich wersji,
- rzetelny eksport do plików typu HTML.
- ryciny,
- sprawdzanie pisowni z opcjonalnym podkreśleniem.

- wersja Abiword free,

Pobierz AbiWord, aby przekonać się o zaletach darmowego oprogramowania, spełniającego wymagania wybrednych użytkowników.

Podobne Edytory tekstu

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • Angel Writer

  Jeżeli w czasie pracy często korzystasz z różnego rodzaju edytorów tekstu to z pewnością powinna zainteresować Cię darmowa propozycja rosyjskiej firmy Angelic Software. Chodzi tutaj o program Angel Writer.

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • EditPad Lite

  EditPad Lite 7.0.9 to edytor tekstu, który nie jest może tak rozbudowany jak inne tego typu programy, posiada jednak sporo ciekawych rozwiązań.

 • Notepad2

  Notepad2 4 to aplikacja łącząca w sobie dwie funkcje – edytora tekstu oraz edytora dla programistów. Jest ona zarazem zamiennikiem standardowego, dostarczanego wraz z systemem Windows Notatnika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: AbiWord 2.8.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie