Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

AbiWord 2.6.4

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: AbiSource
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 13.07.2008
Rozmiar: 5.9 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 3107

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis AbiWord 2.6.4

Darmowy AbiWord jest programem, który wyprodukowała firma AbiSource. Na aplikację AbiWord free nałożona została licencja freeware. Program ten bez problemu można odtwarzać na systemie operacyjnym Microsoft Windows 95/98/Me/NT/2000/XP. Pobierz AbiWord jest wolnodostępnym edytorem tekstu rozpowszechnianych na warunkach licencji GPL. Abiword download jest solidnie przygotowany, posiada interfejs przypominający MS Worda. Możliwości aplikacji zaspokoją potrzeby większości użytkowników, tworzących dokumenty tekstowe. Projekt AbiWord za darmo powstał z pragnienia stworzenia stabilnego, wyposażonego w profesjonalne funkcje, edytora tekstu, który nie byłby związany z pojedynczą platformą sprzętową czy też zamkniętym formatem plików. Dzisiaj AbiWord download  jest kompilowany jako rodzima aplikacja na szerokiej gamie platform komputerowych oraz obsługuje równie imponującą liczbę typów formatów plików.

Ponadto najnowszy AbiWord udostępnia zestaw funkcji, który z całą pewnością zawiera wszystko, czego użytkownik mógłby oczekiwać od nowoczesnego edytora tekstu. Jednak prawdopodobnie największa różnica pomiędzy najnowszym AbiWordem i większością edytorów tekstu to format jego plików. Dokument zapisany w AbiWordzie za darmo ma postać czytelnego tekstu, co umożliwia użycie dowolnego edytora tekstu do obejrzenia plików darmowego AbiWorda. To oznacza, iż użytkownicy są wolni, nie są uzależnieni od pojedynczego programu, który dostarcza im narzędzia do interpretacji ich własnych informacji. Nie jest ważne czy używamy pobierz AbiWorda, ważne jest to, że użytkownicy mogą być pewni, iż ich ważne dane zawsze będą bezpieczne.

A z powodu opensource'owej natury projektu AbiWorda download, długowieczność dokumentów jest zapewniona przez dostępność kodu źródłowego tego programu, jego aktywny rozwój i stałe udoskonalanie. AbiWord jest całkowicie wolny i wieloplatformowy. Pracuje on jako rodzima aplikacja w systemie GNU/Linux, Windows, BeOS, QNX oraz GNOME. Ten darmowy program posiada wiele filtrów dla formatów takich jak RTF, HTML, LaTeX i Microsoft Word. Natywny format pliku najnowszego AbiWorda oparty jest na. Główne cechy i zalety tej znakomitej aplikacji to przede wszystkim: Znajomy interfejs, import oraz export plików edytora Word, nieograniczone możliwości cofania edycji i powrotu do poprzednich wersji, rzetelny eksport do plików typu HTML. Aplikacja AbiWord za darmo posida także ryciny, czy też sprawdzanie pisowni z opcjonalnym podkreśleniem.

Podobne Edytory tekstu

 • DocArena

  DocArena to prosty w użyciu edytor tekstu z możliwością wykorzystania oraz obróbki grafiki. Całość szybko i w łatwy sposób pozwoli przygotować użytkownikowi pożądany dokument.

 • Bullzip PDF Printer

  Bullzip PDF Printer to program, który pozwala zapisywać dokumenty utworzone w każdym programie w formacie PDF. Program działa jak zainstalowana w systemie drukarka (w tym przypadku wirtualna), dlatego program, w którym jest używany musi posiadać funkcję drukowania.

 • Scribus

  Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program Scribus za darmo na licencji GNU GPL.

 • EditPad Lite

  EditPad Lite 7.0.9 to edytor tekstu, który nie jest może tak rozbudowany jak inne tego typu programy, posiada jednak sporo ciekawych rozwiązań.

 • AbiWord

  Czy chcesz mieć dobry edytor tekstu, za który nie zapłacisz ani grosza? Jeżeli tak, to pobierz za darmo AbiWord 2.8.6. To aplikacja, którą można postawić na równi z Wordem i innymi uznanymi programami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: AbiWord 2.6.4

dodał: ~magda , 25.11.2008

cool

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie