Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Scribus 1.3.9

Kategoria: Edytory tekstu
Producent: Scribus Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 18.03.2010
Rozmiar: 47.4 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 634

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Scribus 1.3.9

Scribus 1.3 to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program  Scribus za darmo na licencji GNU GPL. Przy pomocy Scribus można przygotować do druku wszelkie materiały (broszury, gazetki, książki i inne) a także interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF. Oddany w tym miejscu do pobrania Scribus to pełna wersja.

Scribus za free oferuje profesjonalne środowisko pracy. Wykorzystuje czcionki TrueType, Type 1 oraz OpenType. Istnieje możliwość pracy z kolorami w standardach CMYK, RGB, ICC, Kolory dodatkowe (Spot Colors). Aby wstawić w dokumencie tekst lub zdjęcie wystarczy poprzez Scribus zrobić download dowolnego pliku z dysku. Scribus działa po polsku od chwili instalacji. Dodatkowo, program obsługuje polskie znaki diakrytyczne, a więc nie ma problemu z przygotowaniem w Scribus wersji pl dokumentów.

Licencja
Program rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL. Oznacza to, że Scribus, jak freeware, dostępny jest całkowicie za darmo, bez ograniczeń a ponadto, ze strony projektu: "scribus.net" można pobrać kod źródłowy programu.

Wymagania systemowe
Scribus obsługuje systemy Windows XP oraz 2000. Autorzy nie potwierdzają oficjalnie kompatybilności Scribus z Vista. Nie przygotowano także Scribus na Windows 7. Scribus z Linux i Mac OS X są kompatybilne. Wszystkie pliki potrzebne do instalacji Scribus na rożnych dystrybucjach Linux znajdziesz tutaj: "scribus.net/?q=downloads"

Wymagania sprzętowe
256 Mb RAM (rekomendowane 512Mb, szczególnie w przypadku większych dokumentów) oraz procesor 750MHz lub lepszy. Do niektórych funkcji wymagane są biblioteki GPL Ghostscript, a w przypadku Windows 2000, biblioteki GDI+.

Wypróbuj już teraz darmowy Scribus. Pobierz również podobne programy z działu Biuro.


Podobne Edytory tekstu

 • Scrivener

  Jeśli poszukujesz edytora do pisania obszernych tekstów, pobierz Scrivener zupełnie za darmo!

 • Notepad2

  Notepad2 4 to aplikacja łącząca w sobie dwie funkcje – edytora tekstu oraz edytora dla programistów. Jest ona zarazem zamiennikiem standardowego, dostarczanego wraz z systemem Windows Notatnika.

 • Vim

  Vim 7.3 to najnowsza edycja programu będącego zaawansowanym edytorem tekstu. Choć nie wygląda on na zamieszczonych w galerii przy tym opisie screenshotach jakoś szczególnie atrakcyjnie, to jednak posiada naprawdę olbrzymie możliwości.

 • Angel Writer

  Jeżeli w czasie pracy często korzystasz z różnego rodzaju edytorów tekstu to z pewnością powinna zainteresować Cię darmowa propozycja rosyjskiej firmy Angelic Software. Chodzi tutaj o program Angel Writer.

 • SynWrite

  Pobierz za darmo wielofunkcyjny edytor tekstu oraz kodu źródłowego - SynWrite!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Scribus 1.3.9Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edytory tekstu


Kategorie