Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

mks_vir 13.1

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: MKS Sp. z o. o.
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 15.06.2008
Data modyfikacji: 01.02.2013
Rozmiar: 91 Mb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, NT
Liczba pobrań: 721

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis mks_vir 13.1

mks_vir 13.1 to skuteczny w działaniu i prosty w obsłudze pakiet zabezpieczeń, gwarantujący ochronę  przed wirusami i atakami z sieci.

mks_vir został stworzony w roku 1987 jako odpowiedź na plagę rozwijających się wirusów komputerowych. Oferowany dziś pakiet mks_vir jest nowoczesnym oprogramowaniem antywirusowym, korzystającym z najnowszych technologii.

Pakiet ten przeznaczony jest do działania pod kontrolą wszystkich nowoczesnych systemów operacyjnych z rodziny Windows, a więc: Windows 98, Windows Me, Windows NT Workstation, Windows NT Server, Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows XP, Windows 2003 Server.

Pakiet składa się z kilku głównych modułów. Ich współdziałanie zabezpiecza komputer przed działaniem szkodliwych programów.

Monitor antywirusowy
Monitor antywirusowy ukryty głęboko w jądrze systemu Windows nadzoruje w czasie rzeczywistym wszelkie operacje na plikach. Dzięki temu blokuje uaktywnienie się wirusa w momencie wykonywania operacji na dysku twardym, dyskietce, płycie CD/DVD lub innych nośnikach.

Monitor w czasie aktywacji sprawdza, czy w pamięci komputera nie zainstalował się wirus. Jeżeli tak jest, usuwa go

Skaner dyskowo-plikowy
Skaner dyskowo-plikowy jest tradycyjnym elementem oprogramowania antywirusowego. Potrafi w jednym szybkim przebiegu sprawdzić wiele dysków fizycznych i sieciowych. Rozpoznaje wirusy, konie trojańskie oraz robaki internetowe. Dodatkowo oprócz standardowego skanera działającego w środowisku systemu Windows, pakiet mks_vir zawiera 32-bitowy skaner DOSowy (w pełni kompatybilny z wersją dla systemu Windows). Dzięki temu skanerowi możliwe jest usunięcie wirusów z plików zajmowanych przez system Windows, a także usunięcie wirusów znajdujących się w sektorze rozruchowym oraz tablicy partycji dysku twardego. W szczególnych przypadkach możliwe jest leczenie komputera po jego uruchomieniu z płyty instalacyjnej lub dyskietki startowej pakietu mks_vir.
Skaner poczty elektronicznej
Moduł skanowania poczty pozwala bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej. Współpracuje on ze wszystkimi programami odbierającymi pocztę elektroniczną, np. Outlook, The Bat, Eudora, Pegasus. Skanując strumień danych pomiędzy serwerem a klientem poczty, usuwa z niego wszystkie zagrożenia, m.in. robaki internetowe, które w ciągu ostatnich dwóch lat stały się jednym z głównych zagrożeń. Dzięki temu użytkownik nie musi pamiętać o dodatkowym sprawdzeniu plików będących załącznikami do poczty.
Firewall
Firewall wraz z programem antywirusowym zapewnia kompletną ochronę komputera. Powszechność internetu oraz wirusów sprawia, iż zapora sieciowa jest niezbędnym narzędziem zwiększającym bezpieczeństwo systemu i znajdujących się na nim danych. Program ten został zaprojektowany z myślą o maksymalnej prostocie obsługi dla osób nie posiadających wiedzy technicznej na ten temat, ale także z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi i diagnostycznymi dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Przygotowany przez specjalistów bogaty zbiór standardowych reguł znakomicie ułatwia konfigurację programu.

Automatyczna aktualizacja
Moduł automatycznej aktualizacji mks_update dba o to, by na naszym komputerze zawsze znajdowała się aktualna baza wirusów oraz elementów pakietu mks_vir. Program reaguje na alerty publikowane przez producenta w chwili pojawienia się nowych zagrożeń.

Po wykryciu połączenia z Internetem następuje aktualizacja pakietu.

Program mks_update pozwala na minimalizację kosztów połączeń z Internetem przy wykorzystaniu mechanizmu repozytorium. Dzięki temu w niewielkich sieciach tylko jedna stacja musi połączyć się z Internetem w celu pobrania aktualizacji. Inne pobierają auaktualnienia lokalnie z tej stacji.

Po instalacji mks_update'a użytkownik może zapomnieć o konieczności aktualizacji, oprogramowanie mks_update pamięta za niego.

System administracyjny
Administrator to zawansowany system administracyjny pozwalający na centralną kontrolę nad aktualizacją i działaniem oprogramownia mks_vir w sieciach korporacyjnych.

System ten pozwala na przeprowadzenia następujących działań:
automatyczna aktualizacja najnowszych wersji oprogramowania antywirusowego,
centralne zarządzanie konfiguracjami monitorów na stacjach klienckich (bezpośrednio dla maszyn oraz w całych grupach),
możliwość zablokowania opcji deaktywacji monitora przez użytkownika pracującego na stacji,
brak możliwości zmiany konfiguracji przez użytkownika
harmonogramy zadań,
aktualizacja oprogramowania o dowolnej godzinie, dowolna ilość razy,
centralna baza logów i raportów z aktywności wirusów,
centralne informacje o zainstalowanym oprogramowaniu na stacjach, wraz z:
danymi dotyczącymi stanu monitora,
datami wersji oprogramowania,
wersją systemu operacyjnego,
zarządzanie grupą serwerów z jednej konsoli.
Dodatkowe korzyści
Specjaliści Laboratorium Antywirusowego na bieżąco kontrolują zagrożenia w Internecie dbając o to, by szczepionka likwidująca nowe zagrożenie powstała w jak najkrótszym czasie (2-3 godziny)

Walory pakietu mks_vir:
Kompleksowe zabezpieczenie komputera dzięki komplementarnemu działaniu wszystkich modułów
Wykrywanie poprzez metody heurystyczne nowych, nieznanych zagrożeń.
Blokowanie wirusów w czasie operacji odbierania poczty elektronicznej oraz przeglądania dyskietek i dysków CD oraz wszelkich innych nośników danych.
Szybkie działanie przy małym zużyciu zasobów systemowych i niewielkich wymaganiach sprzętowych.
Wiarygodna (oparta na pełnych analizach) baza danych o usuwanych wirusach pozwalająca ocenić stopień zagrożenia oraz potencjalne straty, jakie mogą być efektem działalności wykrytego wirusaUwaga!
Program mks_vir 13.1 wymaga Microsoft .NET Framework 2.0 oraz Windows Installer 3.1.


Podobne Programy antywirusowe

 • ESET Smart Security

  Dostępny w wersji testowej ESET Smart Security to program, który stworzony został do zapewnienia jak najlepszej ochrony systemowi operacyjnemu komputera

 • Kaspersky Rescue Disk

  Kaspersky Rescue Disk to niezwykle przydatne narzedzie w przypadku, gdy nasz komputer jest na tyle zawirusowany, że nie jesteśmy w stanie go uruchomić. Kaspersky Rescue Disk startuje bez konieczności włączania systemu operacyjnego.

 • TrustPort antivirus

  TrustPort antivirus 2012 oferuje możliwość automatycznych aktualizacji (dzięki czemu użytkownik będzie chroniony przed najnowszymi zagrożeniami).

 • AVG Anti-Virus

  Jest to darmowa odmiana profesjonalnego programu antywirusowego.

 • ClamWin Free Antivirus

  ClamWin Free Antivirus 0.97 jest całkowicie bezpłatnym programem antywirusowym, który cały czas ewoluuje i rozwija się. Jest on zbudowany na silniku ClamAV, który każdy użytkownik może zmieniać i modyfikować wedle własnego uznania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: mks_vir 13.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie