Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Microsoft Security Essentials

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: Microsoft
Licencja: Abandonware Licencja
Data dodania: 06.10.2009
System operacyjny: Windows ME, XP, Vista
Liczba pobrań: 4327

Abandonware

Licencja dotycząca produktów , które nie są już sprzedawane i obsługiwane przez producenta. W wielu krajach licencje dla nieprodukowanych już gier i programów są przestrzegane, jednak w Internecie istnieje wiele stron z oprogramowaniem na prawach abandonware, które nie są ścigane z tego powodu. Najczęściej status abandonware maja gry z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Opis Microsoft Security Essentials

Microsoft zaprezentował swój najnowszy produkt: Microsoft Security Essentials 1.0. Microsoft Security Essentials 1.0 jest programem antywirusowym i oferuje stałą ochronę prze wirusami, trojanami, robakami, rootkitami i innymi zagrożeniami. Program charakteryzuje się prostą obsługą, minimalnym zużyciem zasobów systemowych, połączonym z najnowszymi technologiami gwarantującymi bezpieczeństwo. Microsoft Security Essentials, dostępny za free, zastąpił Windows Live OneCare (płatny program antywirusowy) oraz Windows Defender (chroniący jedynie przed programami adware i spyware). Microsoft Security Essentials przeznaczony jest do użytku domowego, natomiast odbiorcy komercyjni mogą wybrać specjalnie dla nich przeznaczony program Microsoft Forefront. Na razie Microsoft Security Essentials w wersji pl nie jest dostępny. Jeśli chcesz wypróbować najnowszy program antywirusowy Microsoft Security Essentials pobierz go z naszego serwisu bez wahania gdyż Microsoft Security Essentials 1.0 to program całkowicie bezpłatny.

Microsoft Security Essentials oferuje wszystkie podstawowe funkcje programu antywirusowego – detekcję i usuwanie zagrożeń z komputera. Microsoft Security Essentials przeprowadza download aktualnej listy zagrożeń trzy razy dziennie. Program został oparty na silniku Microsoft Malware Protection Engine (znanym w skrócie MSMPENG). Za pomocą Microsoft Security Essentials można skanować pliki znajdujące się na komputerze oraz załączniki poczty elektronicznej. Program został wyposażony w Dynamic Signature Service, który wykrywa nieznane zagrożenia bazując na analizie zachowania pliku a w razie wykrycia podejrzanych czynności blokuje program i zgłasza problem użytkownikowi. Jeśli w przeciągu 10 minut użytkownik nie zareaguje, program samodzielnie decyduje, co zrobić z niebezpiecznym elementem a w razie usunięcia pliku tworzy kopię zapasową. Przed instalacją program sprawdza czy zainstalowana na komputerze wersja Windows jest oryginalna, jednak w czasie instalacji nie jest potrzebna rejestracja lub podawania prywatnych danych.

Użytkownicy Microsoft Security Essentials antivirus mogą liczyć na kompleksową pomoc. Na stronie oficjalnej Microsoft można znaleźć filmy instruktażowe przedstawiające poprawną instalację programu, instrukcję obsługi skanera czy instrukcję postępowania w razie wykrycia ataku wirusa. Każdy może też zwrócić się do pomoc do obsługi technicznej lub zadać pytanie na forum. Niestety, na dzień dzisiejszy obsługa oraz sam program Microsoft Security Essentials nie działają po polsku. Języki, w jakich oferowana jest pomoc Microsoft Security Essentials za darmo to angielski, francuski, niemiecki, holenderski, hiszpański, portugalski, włoski oraz chiński.

Wymagania sprzętowe
Wymagania sprzętowe dla Microsoft Security Essentials i Windows XP: procesor 500 MHz lub lepszy, 256 MB pamięci RAM lub więcej. Wymagania sprzętowe dla Windows 7 lub Vista procesor 1.0 GHz lub lepszy, 1 GB pamięci RAM. Dla wszystkich systemów monitor o rozdzielczości minimalnie 800 x 600, 140 MB wolnego miejsca na dysku twardym, łącze internetowe niezbędne do pobierania aktualnych baz wirusów, przeglądarka internetowa (Internet Explorer lub Mozilla Firefox).

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, z którymi kompatybilny jest Microsoft Security Essentials to Windows Vista i Windows XP. Oczywiście, najnowszy Microsoft Security Essentials działa na Windows 7.

Licencja
Microsoft Security Essentials jest programem darmowym. Można go zainstalować i uzywać bez ograniczeń na każdym komputerze wyposażonym w legalny system operacyjny Microsoft Windows.

Zapraszamy do naszego działu Bezpieczeństwo, gdzie podobne do Microsoft Security Essentials programy czekają do pobrania. Zabezpiecz swój komputer przez niebezpiecznymi wirusami i programami, które nieustannie zagrażają twoim danym osobistym oraz bezpieczeństwu twoich plików.

Podobne Programy antywirusowe

 • Kaspersky Rescue Disk

  Kaspersky Rescue Disk to niezwykle przydatne narzedzie w przypadku, gdy nasz komputer jest na tyle zawirusowany, że nie jesteśmy w stanie go uruchomić. Kaspersky Rescue Disk startuje bez konieczności włączania systemu operacyjnego.

 • G DATA AntiVirus

  G DATA AntiVirus 2013 to aplikacja znanego producenta oprogramowania zabezpieczającego, której celem jest ochrona systemu operacyjnego podczas przeglądania stron sieci.

 • Dr.WEB CureIt!

  Dr.WEB CureIt! to proste narzędzie, które skanuje nasz komputer w poszukiwaniu niechcianego, złośliwego oprogramowania i w skuteczny sposób je usuwa. Aktualizowane na bieżąco bazy danych nie pozwolą na pominięcie żadnego niebezpieczeństwa.

 • Emsisoft HiJack Free

  Emsisoft HiJackFree 4 to aplikacja adresowana do zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują dokonać szczegółowej analizy systemu operacyjnego. Program ten dokonuje dogłębnego skanu systemu, wychwytując w nim wszystkie elementy niepożądane, jak spyware, wirusy, robaki, HiJackers czy też Adware.

 • Panda Antivirus 1.0

  Chociaż na komputerach PC program antywirusowy Panda Security znany jest już od dawna, to jednak posiadacze komputerów Mac nie mieli jeszcze okazji go testować.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Microsoft Security EssentialsAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie