Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Microsoft Security Essentials

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: Microsoft
Licencja: Abandonware Licencja
Data dodania: 06.10.2009
System operacyjny: Windows ME, XP, Vista
Liczba pobrań: 4340

Abandonware

Licencja dotycząca produktów , które nie są już sprzedawane i obsługiwane przez producenta. W wielu krajach licencje dla nieprodukowanych już gier i programów są przestrzegane, jednak w Internecie istnieje wiele stron z oprogramowaniem na prawach abandonware, które nie są ścigane z tego powodu. Najczęściej status abandonware maja gry z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Opis Microsoft Security Essentials

Microsoft zaprezentował swój najnowszy produkt: Microsoft Security Essentials 1.0. Microsoft Security Essentials 1.0 jest programem antywirusowym i oferuje stałą ochronę prze wirusami, trojanami, robakami, rootkitami i innymi zagrożeniami. Program charakteryzuje się prostą obsługą, minimalnym zużyciem zasobów systemowych, połączonym z najnowszymi technologiami gwarantującymi bezpieczeństwo. Microsoft Security Essentials, dostępny za free, zastąpił Windows Live OneCare (płatny program antywirusowy) oraz Windows Defender (chroniący jedynie przed programami adware i spyware). Microsoft Security Essentials przeznaczony jest do użytku domowego, natomiast odbiorcy komercyjni mogą wybrać specjalnie dla nich przeznaczony program Microsoft Forefront. Na razie Microsoft Security Essentials w wersji pl nie jest dostępny. Jeśli chcesz wypróbować najnowszy program antywirusowy Microsoft Security Essentials pobierz go z naszego serwisu bez wahania gdyż Microsoft Security Essentials 1.0 to program całkowicie bezpłatny.

Microsoft Security Essentials oferuje wszystkie podstawowe funkcje programu antywirusowego – detekcję i usuwanie zagrożeń z komputera. Microsoft Security Essentials przeprowadza download aktualnej listy zagrożeń trzy razy dziennie. Program został oparty na silniku Microsoft Malware Protection Engine (znanym w skrócie MSMPENG). Za pomocą Microsoft Security Essentials można skanować pliki znajdujące się na komputerze oraz załączniki poczty elektronicznej. Program został wyposażony w Dynamic Signature Service, który wykrywa nieznane zagrożenia bazując na analizie zachowania pliku a w razie wykrycia podejrzanych czynności blokuje program i zgłasza problem użytkownikowi. Jeśli w przeciągu 10 minut użytkownik nie zareaguje, program samodzielnie decyduje, co zrobić z niebezpiecznym elementem a w razie usunięcia pliku tworzy kopię zapasową. Przed instalacją program sprawdza czy zainstalowana na komputerze wersja Windows jest oryginalna, jednak w czasie instalacji nie jest potrzebna rejestracja lub podawania prywatnych danych.

Użytkownicy Microsoft Security Essentials antivirus mogą liczyć na kompleksową pomoc. Na stronie oficjalnej Microsoft można znaleźć filmy instruktażowe przedstawiające poprawną instalację programu, instrukcję obsługi skanera czy instrukcję postępowania w razie wykrycia ataku wirusa. Każdy może też zwrócić się do pomoc do obsługi technicznej lub zadać pytanie na forum. Niestety, na dzień dzisiejszy obsługa oraz sam program Microsoft Security Essentials nie działają po polsku. Języki, w jakich oferowana jest pomoc Microsoft Security Essentials za darmo to angielski, francuski, niemiecki, holenderski, hiszpański, portugalski, włoski oraz chiński.

Wymagania sprzętowe
Wymagania sprzętowe dla Microsoft Security Essentials i Windows XP: procesor 500 MHz lub lepszy, 256 MB pamięci RAM lub więcej. Wymagania sprzętowe dla Windows 7 lub Vista procesor 1.0 GHz lub lepszy, 1 GB pamięci RAM. Dla wszystkich systemów monitor o rozdzielczości minimalnie 800 x 600, 140 MB wolnego miejsca na dysku twardym, łącze internetowe niezbędne do pobierania aktualnych baz wirusów, przeglądarka internetowa (Internet Explorer lub Mozilla Firefox).

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, z którymi kompatybilny jest Microsoft Security Essentials to Windows Vista i Windows XP. Oczywiście, najnowszy Microsoft Security Essentials działa na Windows 7.

Licencja
Microsoft Security Essentials jest programem darmowym. Można go zainstalować i uzywać bez ograniczeń na każdym komputerze wyposażonym w legalny system operacyjny Microsoft Windows.

Zapraszamy do naszego działu Bezpieczeństwo, gdzie podobne do Microsoft Security Essentials programy czekają do pobrania. Zabezpiecz swój komputer przez niebezpiecznymi wirusami i programami, które nieustannie zagrażają twoim danym osobistym oraz bezpieczeństwu twoich plików.

Podobne Programy antywirusowe

 • AVG Internet Security

  Chroń swój komputer przy pomocy AVG Internet Security!

 • ArcaVir 2011 Antivirus Protection

  Jak sama nazwa wskazuje, ArcaVir 2011 Antivirus Protection to program mający na celu ochronę naszego systemu operacyjnego przed wirusami i innymi zagrożeniami płynącymi z sieci. Jego działanie obejmuje wszystkie znane szkodniki – spyware, adware, dialery, keyloggery, itp.

 • Panda Antivirus Pro

  Panda Antivirus Pro 2013 to bardzo skuteczne narzędzie, którego celem jest ochrona komputera przed wszelkiego rodzaju atakami z sieci

 • Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

  Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 10.2.0.700 to darmowy program antywirusowy, który cieszy sporą popularnością ze względu na bogactwo opcji i szybkość działania. Pełna wersja Avira AntiVir Antivirus 10.2.0.700 doskonale radzi sobie z nawet z najniebezpieczniejszymi wirusami, jak i z pospolitymi robakami, nie obciążając przy tym zasobów systemowych.

 • PC Tools ThreatFire

  PC Tools ThreatFire jest zestawem przeznaczonym do ochrony komputera przed wirusami, trojanami, robakami, rootkitami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Microsoft Security EssentialsAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie