Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ClamWin Free Antivirus 0.95.2

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: ClamWin Development Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 06.11.2009
Rozmiar: 27.4 MB
System operacyjny: Windows 98, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 436

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis ClamWin Free Antivirus 0.95.2

­Program antywirusowy za darmo? Dobra wiadomość dla skner - wbrew pozorom istnieją bezpłatne programy antywirusowe. ClamWin to program antywirusowy rozpowszechniany całkowicie za darmo na licencji GNU GPL. ClamWin Free Antivirus oparty jest na silniku ClamAV, zestawie narzędzi antywirusowych działających pod Unix. Zła wiadomością jest jednak to, że ClamWin Antivirus nie dorównuje skutecznością komercyjnym programom antywirusowym. Jest on jeszcze na etapie rozwoju, co można z pewnością wywnioskować po skromnym wyglądzie interfejsu. Efektywność ClamWin testy oceniają na 85% w przypadku znanych zagrożeń. Sprawdź ClamWin i pobierz teraz z naszej strony.

Najnowszy ClamWin pozwala skanować komputer na żądanie lub w zaplanowanym czasie. W czasie pracy wykrywa i usuwa wirusy oraz programy szpiegujące a podejrzane elementy poddaje kwarantannie. ClamWin przeprowadza systematycznie download baz sygnatur wirusów. Istnieje możliwość skanowania pojedynczych dzięki opcji „skanuj” w menu kontekstowym. ClamWin pozwala też kasować zarażone wiadomości w programie Microsoft Outlook. ClamWin Free Antivirus oferuje gruntowną pomoc techniczną na oficjalnej stronie www.clamwin.com. Używając ClamWin pomagasz w jego rozwoju – zgłaszając zagrożenia i błędy zauważone w czasie obsługi programu. Projekt poszukuje także osób znających języki C++ lub Python do pomocy w rozwoju programu. Możesz także przyczynić się do powstania ClamWin po polsku. Przetestuj ClamWin – ściągnij już teraz i przekonaj się jak działa darmowy antywirus.

Wymagania systemowe

Systemy operacyjne, na jakich działa ClamWin to Windows 7, Windows, Windows Vista, Windows XP, Windows Me, Windows 2000, Windows 98, Windows Server 2008 i 2003. ClamWin w wersji pl nie jest dostępny – dostępne wersje to: angielska, rosyjska, hiszpańska, holenderska, niemiecka, francuska i włoska. Nie ma na razie również dla ClamWin pliku spolszczenie. Pobierz ClamWin za darmo.

Licencja

ClamWin nie jest trial – nikt nie może pobierać za jego używanie opłat. ClamWin, podobnie jak freeware, dostępny jest za darmo na otwartej licencji GNU GPL. Aby ClamWin nadal był dostępny za darmo możesz dokonać wpłaty na rozwój projektu lub dołączyć do grona ochotników pracujących nad jego budową.

Jeśli chcesz wypróbować ClamWin, pobierz za free klikając na zielny przycisk pod tekstem. W naszym dziale Bezpieczeństwo, oprócz ClamWin znajdziesz do pobrania wiele najnowszych pakietów bezpieczeństwa – wszystkie można za darmo wypróbować.

­

Podobne Programy antywirusowe

 • AVG Anti-Virus

  Jest to darmowa odmiana profesjonalnego programu antywirusowego.

 • Ad-Aware Free Internet Security

  Każdy komputer powinien być zaopatrzony w program antywirusowy, który ochroni go przed szkodliwym działaniem wirusów. Dobra aplikacja nie musi być jednak programem, za który trzeba płacić - Ad-Aware Free Internet Security 9.6 doskonałym tego przykładem.

 • HitmanPro

  HitmaPro jest nową wersją legendarnego programu Hitman Pro, czyli zaawansowanego skanera sprawdzającego, czy nasz system nie został zainfekowany przez niebezpieczne oprogramowanie, takie jak: wirusy, trojany, rootkity, robaki, spyware, keyloggery czy fałszywe oprogramowanie.

 • Kaspersky Rescue Disk

  Kaspersky Rescue Disk to niezwykle przydatne narzedzie w przypadku, gdy nasz komputer jest na tyle zawirusowany, że nie jesteśmy w stanie go uruchomić. Kaspersky Rescue Disk startuje bez konieczności włączania systemu operacyjnego.

 • ArcaVir 2011 Antivirus Protection

  Jak sama nazwa wskazuje, ArcaVir 2011 Antivirus Protection to program mający na celu ochronę naszego systemu operacyjnego przed wirusami i innymi zagrożeniami płynącymi z sieci. Jego działanie obejmuje wszystkie znane szkodniki – spyware, adware, dialery, keyloggery, itp.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: ClamWin Free Antivirus 0.95.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie