Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ClamWin Free Antivirus 0.97

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: ClamWin Development Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.12.2010
Rozmiar: 38.1 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 351

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis ClamWin Free Antivirus 0.97

ClamWin Free Antivirus 0.97 jest całkowicie bezpłatnym programem antywirusowym, który cały czas ewoluuje i rozwija się. Jest on zbudowany na silniku ClamAV, który każdy użytkownik może zmieniać i modyfikować wedle własnego uznania. Nie jest to bynajmniej aplikacja, która mogłaby dziś rywalizować z drogimi odpowiednikami, jednakże do użytku prywatnego może być jak znalazł. A czy działa skutecznie? Download ClamWin pozwoli się o tym przekonać każdemu!

Co można zaliczyć do największych wad aplikacji, to brak działania w czasie rzeczywistym. Skan rozpoczyna się po uruchomieniu ręcznym lub też o zaplanowanej porze. Ciągle aktualizowana baza wirusów i złośliwego oprogramowania zapewnia wychwycenie sporej liczby zagrożeń. Gdy ClamWin Fre Antivirus znajdzie takie, przenosi je do kwarantanny. Można wówczas plik usunąć. Dodatkową właściwością programu jest wykrywanie zainfekowanych wiadomości przychodzących poprzez popularny Outlook.

Opinie o ClamWin, na jakie można natknąć się w sieci, są raczej negatywne. Prócz wspomnianej ochrony bieżącej dość dużym minusem jest tu także niezbyt duża wykrywalność wirusów. Do tego wszystkiego interfejs programu jest dość ubogi. Dla niektórych użytkowników problemem może być także brak wydania ClamWin po polsku. Polecamy zatem pobrania go tylko tym, którzy dobrze znają angielski i orientują się w specyficznych zwrotach oraz wyrażeniach.

Darmowy ClamWin jest jeszcze daleki od perfekcji, jednak – jak wspomniano na wstępie – aplikacja ta cały czas ewoluuje. I co ważne – wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dlatego też polecamy ClamWin jako dodatkowego pomocnika dla głównego programu wirusowego. Dobrze mieć dodatkowe zabezpieczenia systemu.

Podobne Programy antywirusowe

 • AVG Anti-Virus

  Jest to darmowa odmiana profesjonalnego programu antywirusowego.

 • ESET Smart Security

  Dostępny w wersji testowej ESET Smart Security to program, który stworzony został do zapewnienia jak najlepszej ochrony systemowi operacyjnemu komputera

 • Kaspersky Rescue Disk

  Kaspersky Rescue Disk to niezwykle przydatne narzedzie w przypadku, gdy nasz komputer jest na tyle zawirusowany, że nie jesteśmy w stanie go uruchomić. Kaspersky Rescue Disk startuje bez konieczności włączania systemu operacyjnego.

 • Emsisoft HiJack Free

  Emsisoft HiJackFree 4 to aplikacja adresowana do zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują dokonać szczegółowej analizy systemu operacyjnego. Program ten dokonuje dogłębnego skanu systemu, wychwytując w nim wszystkie elementy niepożądane, jak spyware, wirusy, robaki, HiJackers czy też Adware.

 • Stinger

  Pobierz Stinger - bezpłatny skaner antywirusowy!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: ClamWin Free Antivirus 0.97Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie