Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

avast! Professional 4.8.1229

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: ALWIL Software
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 10.06.2008
Rozmiar: 26.5 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 6355

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis avast! Professional 4.8.1229

avast! 4 Professional Edition to zestaw cenionych i nagradzanych narzędzi i najnowszych technologii antywirusowych, które dzięki spójnej współpracy zapewniają bezpieczeństwo systemowi i chronią przed wirusami, programami typu spyware i rootkitami.

avast! to najlepsze w swojej klasie rozwiązanie dla komputerów działających w oparciu o system Windows. Na tej stronie znajdziecie państwo najważniejsze informacje dotyczące tego produktu jak i odnośniki do innych źródeł informacji na jego temat.

Najważniejsze funkcje programu:
Wbudowana ochrona przed programami typu spyware (anty-spyware)
Automatyczne uaktualnienia
Wbudowana ochrona rootkit (anty-rootkit)
Uaktualnienia PUSH (tylko w wersji Professional Edition)
Doskonała ochrona wewnętrzna Schowek na wirusy
Schowek na wirusy
Antywirusowe jądro
Integracja z systemem operacyjnym
Prosty interfejs użytkownika
Skaner dostępny z linii poleceń (tylko w wersji Professional Edition)
Zaawansowany interfejs użytkownika (tylko w wersji Professional Edition)
Zintegrowane usuwanie wirusów (Czyściciel wirusów)
Ochrona rezydentna
Obsługa Windows w wersji 64bitowej
Blokowanie skryptów
Wielojęzyczność
Ochrona P2P i Komunikatorów
Ochrona sieciowa
Ochrona WWW
Wbudowana ochrona przed programami typu spyware (anty-spyware)

Oprogramowanie spyware instaluje się w komputerze w celu śledzenia i zbierania informacji o użytkowniku, często bez jego zgody lub wiedzy. W rezultacie może to prowadzić do podszywania się pod drugą osobę lub kradzieży numeru jego karty płatniczej, cennych informacji gospodarczych. Programy szpiegowskie są częściej opracowywane przez zorganizowane środowiska przestępcze niż przez jednostki i mogą być instalowane przez wirusy. Avast! dzięki certyfikatom wydanym przez West Coast Lab Checkmark zapewnia całkowitą wbudowaną ochronę przed modułami szpiegowskimi.
Wbudowana ochrona rootkit (anty-rootkit) Rootkit to oprogramowanie instalujące się w systemie, którego działanie i wybrane procesy pozostają niewidoczne dla użytkownika. Stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla naszych komputerów domowych jak i firmowych, oraz bardzo trudno jest je odnaleźć i usunąć. Same rootkity są instalowane przez wirusy lub innego typu złośliwe oprogramowanie, dlatego użytkownik komputera powinien zawsze posiadać aktualną i najnowszą wersję programu antywirusowego uruchomioną w systemie. Jednym z tego typu programów jest właśnie avast!

W oparciu o doskonałą technologię GMER, avast! może zewnętrznie sprawdzić system na wypadek obecności rootkitów i nie wymaga żadnych nośników do uruchomienia komputera. Po wykryciu rootkitu, jest on początkowo wyłączany i jeżeli jego usunięcie nie wpłynie na wydajność komputera, to jest on usuwany. avast! posiada bazę danych wirusów, która może być na bieżąco aktualizowana i która zapewnia ciągłą ochronę przed rootkitami.
Doskonała ochrona wewnętrzna. Niektóre z wirusów próbują wyłączać niektóre funkcje oprogramowania antywirusowego. Aby utrzymać ciągłą ochronę antywirusową i ochronić się przed najnowszymi technikami obezwładniającymi programy antywirusowe, avast! został wyposażony w najlepszą w swojej klasie wbudowaną ochronę wewnętrzną, która będzie cię chroniła bez względu na napotkaną sytuację zagrożenia. To wszystko jest możliwe dzięki docenionej i nagradzanej technologii antywirusowej avast!, która zapewnia ten dodatkowy płaszcz ochronny informacji i programów.
Antywirusowe jądro

Najnowsza wersja avast!, to antywirusowe jądro oferujące doskonałe możliwości detekcji, wraz z wysoką wydajnością. Spodziewaj się 100% skuteczności w wykrywaniu wirusów-na-wolności (czyli wirusów, które już rozprzestrzeniają się pomiędzy użytkownikami) i doskonałej wydajności w wykrywaniu trojanów. Jądro posiada certyfikat ICSA Labs, często bierze udział w testach przeprowadzanych przez branżowe czasopismo Virus Bulletin, a także otrzymuje nagrodę VB100. Silnik avast! to także wyśmienite właściwości działania wewnątrz archiwów. Może skanować wewnątrz archiwów: ARJ, ZIP, MIME (i inne związane formaty), MAPI (pliki „*.pst” Outlook), DBX (archiwa Outlook Express), RAR, TAR, GZIP, CAB, BZIP2, ZOO, ACE, ARC, LHA/LHX, TNEF (winmail.dat), CPIO, CHM, RPM, ISO, 7ZIP i SIS. Obsługuje także wiele pakerów wykonywalnych (takich jak PKLite, Diet, UPX, ASPack, PeShield, FSG, MEW i inne). Jądro avast! przeszukuje nawet alternatywne źródło danych na partycjach z systemem NTFS. Prosty interfejs użytkownika

Z poziomu prostego interfejsu użytkownika możemy rozpocząć skanowanie plików na żądanie i zmienić wiele opcji sposobu działania programu. Można tutaj modyfikować także podstawowe funkcje działania ochrony rezydentnej. Prosty interfejs użytkownika to główna aplikacja wersji programu avast! 4 Home Edition. Z tego poziomu można monitorować moduły dodatkowe takie jak: schowek na wirusy, uaktualnienia lub przeglądarkę dziennika.

Wygląd prostego systemu użytkownika można dostosować w zależności od potrzeb. Obsługuje tak zwane skórki (zmiana wizualnego stylu aplikacji). Pakiet podstawowy posiada trzy skóry z możliwością pobrania dodatkowych z naszej strony. Zaawansowany interfejs użytkownika (tylko w wersji Professional Edition)Dodatkowo do prostego interfejsu użytkownika w wersji Professional Edition znajdziemy także zaawansowany interfejs użytkownika dający dostęp do wszystkich funkcji i możliwości programu dla detekcji zaawansowanej. W przeciwieństwie do prostego interfejsu skanowanie odbywa się przez tak zwane „zadania. Najpierw należy określić zadanie z uwzględnieniem wielu parametrów: zakres skanowania, przedmioty do skanowania, sposób pracy itd. Po zdefiniowaniu zadania można je wykonać (powtórzyć). Każde zadanie wyświetla rezultaty w postaci listy do późniejszego wglądu, opracowania. Inną kluczową funkcją, blisko spokrewnioną z zadaniami jest terminarz. Funkcja ta daje możliwość zaplanowania zadań do uruchomienia jednorazowo jak i wielokrotnie. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia wszystkich dostępnych opcji skanowania, której nie znajdziemy w prostym interfejsie użytkownika.

Ochrona rezydentna
Ochrona rezydentna (ochrona systemu w czasie rzeczywistym) jest jedną z ważniejszych opcji dla współczesnych programów antywirusowych. avast! zapewnia doskonały moduł ochrony rezydentnej i wykrywa wirusy zanim zdążą one zainfekować twój komputer. avast! Professional Edition to także rezydenta ochrona systemu plików, czytników poczty e-mail i grup dyskusyjnych. Ochrona systemu plików chroni przed uruchomieniem złośliwego oprogramowania na komputerze. Oferuje szeroki zakres opcji takich jak określanie plików do skanowania w czasie ich kopiowania lub skanowania plików tylko z określonym rozszerzeniem.

Ochrona poczty e-mail/grup dyskusyjnych to dwa niezależnie moduły. Pierwszy z nich to skaner generyczny działający na poziomie protokołów SMTP/POP3/IMAP4/NNTP. Chroni każdą aplikację do odbioru-wysyłania poczty e-mail korzystającą z tych protokołów. Drugi, to specjalna wtyczka opracowana tylko i wyłącznie dla Outlooka skanująca wiadomości i nie wymagająca dodatkowych ustawień. Nową funkcją w wersji 4 jest analiza heurystyczna skanera e-mail. Chroni ona przed nowymi, nieznanymi jeszcze wirusami i robakami, których nie można wykryć w sposób tradycyjny. Moduł ochrony heurystycznej dokładnie analizuje każdy list e-mail i śledzi go na wypadek pojawienia się oznak działania wirusa. W przypadku wystąpienia pewnej określonej liczby takich oznak, (liczbę tą można zdefiniować z poziomu ustawień użytkownika), to wiadomość zostaje uznana za niebezpieczną z jednoczesnym powiadomieniem użytkownika.

Blokowanie skryptów
Ochrona rezydentna w wersji Professional Edition posiada dodatkowy moduł, niedostępny w wersji Home Edition, nazwany blokowaniem skryptów. Moduł ten sprawdza wszystkie skrypty wykonywane przez system (tak zwane skrypty WSH - Windows Scripting Host) i obserwuje, czy dany skrypt nie uruchamia kodów w przeglądarce (Internet Explorer, Netscape Navigator i Mozilla).

Ochrona P2P i IM
Avast posiada moduł ochrony IM (IM – komunikatory internetowe, „czat”) i programów do współdzielenia plików P2P. Lista obsługiwanych programów ciągle się rozszerza i obsługuje obecnie 30 najpopularniejszych komunikatorów i klientów P2P. Komunikacja w sieci za pomocą komunikatora sama w sobie nie niesie żadnego poważnego ryzyka dla naszego systemu, ale programy te często stanowią znacznie więcej niż tylko narzędzia do czatowania. Bezpośredniej wymiany plików, jeżeli nie jest odpowiednio monitorowana, stanowi kolejne drzwi przez które może przedostać się wirus. Sensowność modułu ochrony w sieciach P2P nie wymaga większego uzasadnienia, gdyż często właśnie tam znajdziemy tysiące zainfekowanych plików i skuteczna ochrona jest tutaj najbardziej potrzeba.

Ochrona WWW
Ochrona WWW to unikalny moduł avast! umożliwiający monitorowanie i filtrowanie ruchu HTTP pochodzącego z przeglądanych stron WWW w Internecie. Ponieważ ciągle rosnąca liczba wirusów (jak i innego typu złośliwego oprogramowania) rozpowszechnia się przez WWW, wzrasta także potrzeba ochrony przed tego typu sposobem ich dystrybucji. Ochrona WWW działa jak pośrednik sieciowy HTTP i współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami WWW wliczając w nie Microsoft Internet Explorer, FireFox, Mozilla i Opera. W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych – wpływ na szybkość przeglądania stron internetowych jest tutaj minimalna. Wyjątkowa funkcja nazwana „inteligentnym skanowaniem strumieni” pozwala natychmiast i w czasie rzeczywistym przyjrzeć się zawartości pobieranych stron bez potrzeby przenoszenia ich do pamięci podręcznej. Skanowanie strumienia odbywa się tylko w pamięci operacyjnej systemu (bez potrzeby kopiowania danych na dysk), przez co technika ta stanowi minimalne obciążenie dla systemu.

Automatyczne uaktualnienia
Automatyczne uaktualnienia to następna – kluczowa opcja we współczesnych programach antywirusowych. Można uaktualnić zarówno bazę danych o wirusach jak i sam program. Uaktualnienia odbywają się wybiórczo w zależności od potrzeby pobierania najnowszych/uaktualnionych plików, co znacznie zmniejsza obciążenie łącza z internetem. Zazwyczaj wielkość bazy danych o wirusach, to tylko kilkadziesiąt KB. Uaktualnienia programu to to kilkaset KB. Uaktualnienia PUSH (tylko w wersji Professional Edition) Uaktualnienia w systemie PUSH stanowią nowatorską zmianę w podejściu do filozofii uaktualnień programów. Zazwyczaj, to każdy zainstalowany program sprawdza co jakiś czas, czy zostały wydane dla niego jakieś uaktualnienia do nowszej wersji. Jednakże uaktualnienia PUSH są inicjowane przez serwer, co powoduje szybką reakcję komputera i instalację najnowszej aktualizacji. System pracuje w oparciu o protokół SMTP (wykorzystywany zazwyczaj przez klientów poczty e-mail). Samo uaktualnienie jest kontrolowane przez rezydenta avast! dla ochrony programów poczty e-mail (MS Outlook i Internet Mail). Całość systemu działa w oparciu o szyfrowanie danych przez co jest odporna na nieautoryzowane transfery.

Schowek na wirusy
Schowek na wirusy to specjalny folder umieszczony na dysku i stanowiący bezpieczne, izolowane miejsce do przechowywania pewnych plików. Praca z takimi plikami odbywa się w oparciu o podstawowe zasady bezpieczeństwa. Głównym celem istnienia schowka na wirusy jest całkowita izolacja plików od systemu operacyjnego. Żaden z procesów zewnętrznych, takich jak np. wirusy, nie posiada dostępu do plików umieszczonych w schowku, nie może ich uruchamiać i tym samym nie stanowią one już niebezpieczeństwa dla komputera.

Integracja z systemem operacyjnym
avast! doskonale integruje się z systemem. Skanowanie plików można rozpocząć już z poziomu EksploratoraWindows przez kliknięcie prawym klawiszem myszki i wybranie odpowiedniej opcji. Istnieje także możliwość korzystania z wyjątkowego wygaszacza ekranu, który w czasie działania przeprowadza skanowanie. Nie trzeba także zmieniać swojego ulubionego wygaszacza, gdyż avast! może pracować nawet w trakcie jego działania. Nową opcją jest w tej wersji jest przeprowadzanie skanowania w czasie ładowania się systemu (tylko w Windows NT/2000/XP/Vista 32bit). Opcja ta pozwala na skanowanie systemu przed aktywacją wirusa, w przypadku gdy podejrzewamy już, że system został zainfekowany. Skaner dostępny z linii poleceń (tylko w wersji Professional Edition)
Zaawansowani użytkownicy, w wersji Professional Edition, mogą korzystać ze skanera dostępnego z linii poleceń. Skanowanie można uruchomić z wieloma parametrami i skorzystać z wielu filtrów, oraz specjalnego modułu STDIN/STDOUT. Moduł ten przeznaczony jest do wykorzystania w programach wsadowych. Wyjście programu jest takie samo jak dla zadań przeprowadzonych z poziomu zaawansowanego interfejsu użytkownika (włącznie z raportami z działania programu).

Zintegrowane usuwanie wirusów (Czyściciel wirusów)
Od wersji 4.1, avast! jest wyposażony w narzędzie do całkowitego likwidowania popularnych infekcji w zarażonych systemach. Od teraz avast! faktycznie naprawia i usuwa złośliwe oprogramowanie, a nie „tylko” je wykrywa. Liczba wirusów/robaków usuwanych przez moduł Czyściciela ciągle wzrasta. W celu uzyskania najświeższych informacji na ten temat zapraszamy na na stronę dotyczącą zintegrowanego modułu do usuwania wirusów – Czyściciel wirusów. Uwaga: w sytuacjach awaryjnych polecamy samego Czyściciela dostępnego osobno, który działa i pracuje bez potrzeby instalacji avast!

Obsługa Windows w wersji 64bitowej
avast! Home/Professional obecnie w pełni obsługuje Windows w wersji 64bitowej. ALWIL Software przyczynia się do masowego wzrostu popularności tej platformy, a Windows XP 64-Bit Edition obsługuje do 32 GB pamięci RAM i 16 TB pamięci wirtualnej co pozwala na szybszą pracę z dużymi zestawami danych. Program może umieścić w pamięci wirtualnej znacznie więcej danych zapewniając przez to bardzo szybki dostęp z poziomu 64-bitowych rozszerzeń procesora. Redukuje to czas ładowania się danych do pamięci wirtualnej, odnajdywania, czytania i zapisywania informacji na nośnik danych i przyspiesza działanie i wydajność działania aplikacji. Zwyczajne (32-bitowe) wersje programów antywirusowych nie są w stanie poprawnie obsłużyć platformy 64-bitowej ponieważ oparte są o 32-bitowe jądro. Najnowsza wersja avast! wykorzystuje rdzenne sterowniki 64-bitowe zapewniając ten sam stopień ochrony jak w przypadku środowiska 32-bitowego. Pakiety instalacyjne są takie same w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej, a instalator samodzielnie wykrywa wersję systemu operacyjnego uruchamiając i instalując wszystkie potrzebne sterowniki. Więcej na temat wersji 64-bitowej na stronie avast! Antywirus i Windows x64.

Wielojęzyczność
Twórcy avast! zawsze przywiązywali uwagę do jego międzynarodowego charakteru. W ciągu ostatnich 2 lat avast! został przetłumaczony na wiele języków i obecnie lista obsługiwanych wersji językowych zawiera: angielski, arabski, bułgarski, kataloński, chiński (zarówno uproszczony jak i tradycyjny), czeski, duński, holenderski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, japoński, koreański, malajski, norweski, polski, portugalski (zarówno brazylijski jak i portugalski), rumuński, rosyjski, serbski, słowacki, słoweński, hiszpański, szwedzki i turecki.

Ochrona sieciowa
Od wersji avast! 4.5 pojawił się nowy moduł ochrony rezydentnej: Ochrona sieciowa. Zapewnia on ochronę przed robakami internetowymi/atakami internetowymi. Analizuje i bada ruch sieciowy i przygląda się podejrzanej zawartości. Można go postrzegać jako program w stylu firewall (lub, bardziej precyzyjnie jako system wykrywający włamania – IDS). Ochrona sieciowa dostępna jest tylko w wersjach opartych o system NT (Windows NT/2000/XP/Vista).Najnowsza wersja darmowego oprogramowania antywirusowego wydanego przez firmę AL­WIL Software dostępnej jest tutaj: Avast
­

Podobne Programy antywirusowe

 • ESET Smart Security

  Dostępny w wersji testowej ESET Smart Security to program, który stworzony został do zapewnienia jak najlepszej ochrony systemowi operacyjnemu komputera

 • F-Secure Anti-Virus 2011

  F-Secure Anti-Virus 2011 to program antywirusowy, który znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak też i małej firmie czy przedsiębiorstwie. Jest on przeznaczony do wyszukiwania wszelkiego rodzaju zagrożeń – od wirusów po elementy szpiegujące.

 • Dr.WEB CureIt!

  Dr.WEB CureIt! to proste narzędzie, które skanuje nasz komputer w poszukiwaniu niechcianego, złośliwego oprogramowania i w skuteczny sposób je usuwa. Aktualizowane na bieżąco bazy danych nie pozwolą na pominięcie żadnego niebezpieczeństwa.

 • mks_vir

  mks_vir 13.1 to skuteczny w działaniu i prosty w obsłudze pakiet zabezpieczeń, gwarantujący ochronę przed wirusami i atakami z sieci.

 • AVG Anti-Virus

  Jest to darmowa odmiana profesjonalnego programu antywirusowego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: avast! Professional 4.8.1229Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie