Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ArcaVir 2006

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: ArcaBit Sp. z o.o.
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 10.06.2008
Rozmiar: 49.3 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003
Liczba pobrań: 674

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis ArcaVir 2006

ArcaVir jest  pakietem zaawansowanych narzędzi chroniących koputer komputera przed wirusami, trojanami, robakami internetowymi i innymi zagrożeniami. Program działa w oparciu o  jedną z największych obecnie baz wirusowych.

W przypadku wykrycie zagrożenia możliwe jest natychmiastowe określenie stopnia zagrożenia i potencjalnych strat wynikacjących z aktywizacji wykrytego wirusa.

 moduły:

- Monitor antywirusowy
Monitor antywirusowy jest rezydentnym modułem, który na bieżąco kontroluje uruchamianie i zapisywanie plików w systemie oraz na innych nośnikach (np. dyskietce).

- Skaner dyskowy
Skaner jest wygodnym narzędziem do sprawdzania wszystkich zasobów komputera pod kątem istnienia zagrożenia. Program może być w prosty sposób skonfigurowany tak by odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika.

- Skaner poczty elektronicznej ArcaMail
Skaner poczty elektronicznej jest programem, który w interaktywny sposób skanuje odbierane i wysyłane listy elektroniczne. Może on współpracować z każdym programem pocztowym działającym w oparciu o protokoły POP3 i SMTP.

ArcaMail korzysta z wewnętrznego sterownika systemowego. To rozwiązanie gwarantuje wysoką efektywność skanowania (niewielkie obciążenie systemu) i eliminuje potrzebę zmiany konfiguracji programu pocztowego. ArcaMail został zaprojektowany tak, by stanowić część systemu operacyjnego.

- Moduł automatycznej aktualizacji
ArcaVir Update jest narzędziem służącym do automatycznej lub ręcznej aktualizacji programu poprzez sieć.

- Firewall
Firewall zawarty w pakiecie ArcaVir stanowi kolejną warstwę w systemie zabezpieczeń komputera. W dobie internetu firewall jest niezbędnym elementem ochrony komputera, zwiększającym poziom bezpieczeństwa oraz chroniącym dane przed hakerami. ArcaVir Firewall został zaprojektowany tak, by był łatwy w użyciu nawet dla niedoświadczonych użytkowników, jednocześnie posiadając wiele możliwości konfiguracyjnych, które docenią zaawansowani użytkownicy.

- Monitor rejestru
Monitor rejestru jest aplikacją, która cały czas kontroluje zmiany w newralgicznych obszarach rejestru systemu Windows.

- Anti-dialer i Anti-spyware
Pakiet ArcaVir zawiera funkcjonalność pozwalającą na wykrywanie dialerów i programów typu spyware.

Dialery to programy wykorzystujące modem zawarty w komputerze do łączenia się z płatnymi numerami telefonicznymi typu 0-700 i w ten sposób generują ogromne rachunki telefonicznie jednocześnie dostarczając zarobku właścicelom numerów 0-700.

Spyware to wszelkiego rodzaju programy szpiegujące użytkownika. Zwykle zbierają informacje na temat użytkownika, jego komputera. Mogą też wykradać hasła dostępowe oraz numery licencji zainstalowanego oprogramowania.

- Anti-phishing
Ten moduł rozpoznaje wiadomości typu phishing i oznacza je jako niebezpieczne.

Phishing to mechanizm mający na celu wyłudzenie od użytkownika danych pozwalający na uzyskanie dostępu do jego prywatnych zasobów - konta w banku, konta ma aukcjach internetowych i innych serwisach, w których uczestnictwo niesie z sobą jakąś wartość. Najczęstszą formą phisingu są specjalnie spreparowane emaile, które swoim wyglądem i treścią symulują wiadomości ze znanych serwisów (np. z banków).

- Moduł zarządzania sieciowego
Do zarządzania programem w sieci służy moduł ArcaBit Administrator. Jest to rozwiązanie dające osobie odpowiedzialnej za ochronę antywirusową w korporacji narzędzia umożliwiające efektywną instalację i nadzór oprogramowania antywirusowego na stacjach w sieci.

Uwaga!
Rejestracja jest wymagana do instalacji wersji demo oprogramowania ArcaVir 2008 dla Windows. W procesie rejestracji otrzymasz wymagany do instalacji numer licencji.

Wersja demo może być zainstalowana tylko raz i aktualizowana przez 31 dni.


Podobne Programy antywirusowe

 • TrustPort antivirus

  TrustPort antivirus 2012 oferuje możliwość automatycznych aktualizacji (dzięki czemu użytkownik będzie chroniony przed najnowszymi zagrożeniami).

 • ESET Smart Security

  Dostępny w wersji testowej ESET Smart Security to program, który stworzony został do zapewnienia jak najlepszej ochrony systemowi operacyjnemu komputera

 • Panda Antivirus 1.0

  Chociaż na komputerach PC program antywirusowy Panda Security znany jest już od dawna, to jednak posiadacze komputerów Mac nie mieli jeszcze okazji go testować.

 • F-Secure Anti-Virus 2011

  F-Secure Anti-Virus 2011 to program antywirusowy, który znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak też i małej firmie czy przedsiębiorstwie. Jest on przeznaczony do wyszukiwania wszelkiego rodzaju zagrożeń – od wirusów po elementy szpiegujące.

 • ClamWin Free Antivirus

  ClamWin Free Antivirus 0.97 jest całkowicie bezpłatnym programem antywirusowym, który cały czas ewoluuje i rozwija się. Jest on zbudowany na silniku ClamAV, który każdy użytkownik może zmieniać i modyfikować wedle własnego uznania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: ArcaVir 2006Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie