Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ArcaVir 2005

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: ArcaBit Sp. z o.o.
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 10.06.2008
Rozmiar: 20.1
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, NT
Liczba pobrań: 562

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis ArcaVir 2005

ArcaVir jest  pakietem zaawansowanych narzędzi chroniących koputer komputera przed wirusami, trojanami, robakami internetowymi i innymi zagrożeniami.

Program działa w oparciu o  jedną z największych obecnie baz wirusowych. W przypadku wykrycie zagrożenia możliwe jest natychmiastowe określenie stopnia zagrożenia i potencjalnych strat wynikacjących z aktywizacji wykrytego wirusa.

 moduły:

- Monitor antywirusowy
Monitor antywirusowy jest rezydentnym modułem, który na bieżąco kontroluje uruchamianie i zapisywanie plików w systemie oraz na innych nośnikach (np. dyskietce).

- Skaner dyskowy
Skaner jest wygodnym narzędziem do sprawdzania wszystkich zasobów komputera pod kątem istnienia zagrożenia. Program może być w prosty sposób skonfigurowany tak by odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika.

- Skaner poczty elektronicznej ArcaMail
Skaner poczty elektronicznej jest programem, który w interaktywny sposób skanuje odbierane i wysyłane listy elektroniczne. Może on współpracować z każdym programem pocztowym działającym w oparciu o protokoły POP3 i SMTP.

ArcaMail korzysta z wewnętrznego sterownika systemowego. To rozwiązanie gwarantuje wysoką efektywność skanowania (niewielkie obciążenie systemu) i eliminuje potrzebę zmiany konfiguracji programu pocztowego. ArcaMail został zaprojektowany tak, by stanowić część systemu operacyjnego.

- Moduł automatycznej aktualizacji
ArcaVir Update jest narzędziem służącym do automatycznej lub ręcznej aktualizacji programu poprzez sieć.

- Firewall
Firewall zawarty w pakiecie ArcaVir stanowi kolejną warstwę w systemie zabezpieczeń komputera. W dobie internetu firewall jest niezbędnym elementem ochrony komputera, zwiększającym poziom bezpieczeństwa oraz chroniącym dane przed hakerami. ArcaVir Firewall został zaprojektowany tak, by był łatwy w użyciu nawet dla niedoświadczonych użytkowników, jednocześnie posiadając wiele możliwości konfiguracyjnych, które docenią zaawansowani użytkownicy.

- Monitor rejestru
Monitor rejestru jest aplikacją, która cały czas kontroluje zmiany w newralgicznych obszarach rejestru systemu Windows.

- Anti-dialer i Anti-spyware
Pakiet ArcaVir zawiera funkcjonalność pozwalającą na wykrywanie dialerów i programów typu spyware.

Dialery to programy wykorzystujące modem zawarty w komputerze do łączenia się z płatnymi numerami telefonicznymi typu 0-700 i w ten sposób generują ogromne rachunki telefonicznie jednocześnie dostarczając zarobku właścicelom numerów 0-700.

Spyware to wszelkiego rodzaju programy szpiegujące użytkownika. Zwykle zbierają informacje na temat użytkownika, jego komputera. Mogą też wykradać hasła dostępowe oraz numery licencji zainstalowanego oprogramowania.

- Anti-phishing
Ten moduł rozpoznaje wiadomości typu phishing i oznacza je jako niebezpieczne.

Phishing to mechanizm mający na celu wyłudzenie od użytkownika danych pozwalający na uzyskanie dostępu do jego prywatnych zasobów - konta w banku, konta ma aukcjach internetowych i innych serwisach, w których uczestnictwo niesie z sobą jakąś wartość. Najczęstszą formą phisingu są specjalnie spreparowane emaile, które swoim wyglądem i treścią symulują wiadomości ze znanych serwisów (np. z banków).

- Moduł zarządzania sieciowego
Do zarządzania programem w sieci służy moduł ArcaBit Administrator. Jest to rozwiązanie dające osobie odpowiedzialnej za ochronę antywirusową w korporacji narzędzia umożliwiające efektywną instalację i nadzór oprogramowania antywirusowego na stacjach w sieci.

Uwaga!
Rejestracja jest wymagana do instalacji wersji demo oprogramowania ArcaVir 2008 dla Windows. W procesie rejestracji otrzymasz wymagany do instalacji numer licencji.

Wersja demo może być zainstalowana tylko raz i aktualizowana przez 31 dni.


Podobne Programy antywirusowe

 • ArcaMicroScan

  ArcaMicroScan 2012 to darmowy skaner antywirusowy, który charakteryzuje szybkość oraz prostota działania. Program działa w oparciu o moduł znany z popularnego programu antywirusowego tworzonego przez ArcaBit i umożliwia skanowanie zasobów systemowych w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń.

 • AVG Anti-Virus

  Jest to darmowa odmiana profesjonalnego programu antywirusowego.

 • Szczepionki

  Szczepionki to bezpłatny skaner antywirusowy, opracowany przez znaną firmę G DATA.

 • Dr.WEB CureIt!

  Dr.WEB CureIt! to proste narzędzie, które skanuje nasz komputer w poszukiwaniu niechcianego, złośliwego oprogramowania i w skuteczny sposób je usuwa. Aktualizowane na bieżąco bazy danych nie pozwolą na pominięcie żadnego niebezpieczeństwa.

 • AVG AntiVirus

  Pobierz jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych programów antywirusowych - AVG AntiVirus!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: ArcaVir 2005Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie