Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Enigma 2003 Final 2.7

Kategoria: Ochrona danych
Producent: Jakub Kazubek
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 14.04.2014
Rozmiar: 4.9 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 105

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Enigma 2003 Final 2.7

Szyfrowanie danych bardzo często przydaje się, gdy z jednego komputera korzysta kilka osób. Nie chcemy, by osoby niepowołane miały dostęp do części naszych dokumentów bądź innych, poufnych informacji. Enigma 2003 Final to niewielki, prosty w użyciu i przede wszystkim darmowy program do szyfrowania danych. Całość stworzona została przez polskiego programistę Jakuba Kazubka. Dzięki aplikacji możemy zarówno zaszyfrowywać, jak również odszyfrowywać tak pojedyncze, wybrane przez nas pliki, jak również całe foldery wraz z ich zawartością.

Menu pozbawione zostało zbędnych funkcjonalności, przez co jest niezwykle intuicyjne w obsłudze. Wybieramy plik, który chcemy zaszyfrować, ustalamy hasło, klikamy OK i gotowe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odszyfrowywania - tutaj wybieramy interesujący nas plik i podajemy ustalone wcześniej hasło. Po chwili uzyskujemy do niego pełen dostęp. Enigma 2003 współpracuje zarówno ze starszymi komputerami z systemami operacyjnymi Windows 98 oraz Windows XP, jak również z najnowszymi, gdzie zainstalowany jest Windows 7.

Podobne Ochrona danych

 • Folder Lock

  Czasem z jednego komputera korzysta kilka osób. Sytuacje takie zdarzają się zarówno w domu, jak również w pracy. Jeśli nie chcemy, by niektóre z naszych plików lub folderów były przeglądane przez innych użytkowników lub po prostu by nie wpadły w niepowołane ręce, musimy zainstalować specjalnie oprogramowanie zabezpieczające.

 • Avira AntiVir Rescue System

  Avira AntiVir Rescue System to darmowa aplikacja, która bazuje na programie znanym przede wszystkim użytkownikom Linuxa, pozwalającym na przywrócenie systemu, który padł i nie chce się uruchomić.

 • SpyShelter

  SpyShelter Personal Free jest to darmowa edycja aplikacji, która zabezpiecza nasz komputer przed wykradaniem prywatnych danych.

 • 1Password

  1Password to program, który przechowuje wszystkie hasła, które są wykorzystywane w systemie Windows i nie tylko.

 • DiskCryptor

  DiskCryptor jest zupełnie darmowym programem typu open source (otwarty kod źródłowy) służącym do skutecznego zabezpieczania danych znajdujących się na dyskach naszego komputera oraz pamięciach przenośnych (pendrive, karta pamięci, itd).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Enigma 2003 Final 2.7Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie