Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DiskCryptor 1.0

Kategoria: Ochrona danych
Producent: ntldr
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 14.04.2014
Rozmiar: 1.0 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 91

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis DiskCryptor 1.0

DiskCryptor jest zupełnie darmowym programem typu open source (otwarty kod źródłowy) służącym do skutecznego zabezpieczania danych znajdujących się na dyskach naszego komputera oraz pamięciach przenośnych (pendrive, karta pamięci, itd). Jest to doskonała alternatywa dla płatnej konkurencji na przykład w postaci TrueCrypt.

Mamy tutaj do czynienia między innymi z:

- wparciem dla dysków dynamicznych z możliwością szyfrowania dowolnej partycji,
- zabezpieczeniami poprzez algorytmy AES, Serpent oraz Twofish,
- funkcją szyfrowania kaskadowego,
- możliwością bootowania zabezpieczonej partycji z systemem operacyjnym.

Obsługę programu znacznie ułatwią liczne skróty klawiszowe i dość intuicyjne, jak na oprogramowanie open source menu. Całość dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca na dysku, przez co z powodzeniem może być instalowana nawet na nieco starszych komputerach. Warto również wspomnieć, że DiskCryptor wspiera technologie kryptograficzne układów VIA oraz akceleracji sprzętowej AES w najnowszej serii procesorów Intel.

Podobne Ochrona danych

 • Avira AntiVir Rescue System

  Avira AntiVir Rescue System to darmowa aplikacja, która bazuje na programie znanym przede wszystkim użytkownikom Linuxa, pozwalającym na przywrócenie systemu, który padł i nie chce się uruchomić.

 • AVG PrivacyFix

  Bezpłatny i bardzo prosty w obsłudze dodatek do przeglądarek internetowych oraz urządzeń mobilnych poprawiający ochronę prywatności w sieci.

 • ESET SysInspector

  ESET SysInspector 1.2 to użyteczna aplikacja, służąca do gruntownej diagnostyki systemu. Może przydać się zarówno użytkownikom prywatnym, jak też i administratorom sieci komputerowych.

 • SpyShelter

  SpyShelter Personal Free jest to darmowa edycja aplikacji, która zabezpiecza nasz komputer przed wykradaniem prywatnych danych.

 • Folder Lock

  Czasem z jednego komputera korzysta kilka osób. Sytuacje takie zdarzają się zarówno w domu, jak również w pracy. Jeśli nie chcemy, by niektóre z naszych plików lub folderów były przeglądane przez innych użytkowników lub po prostu by nie wpadły w niepowołane ręce, musimy zainstalować specjalnie oprogramowanie zabezpieczające.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DiskCryptor 1.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie