Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) PL

Kategoria: Firewall
Producent: Agnitum Ltd
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 29.09.2008
Rozmiar: 22.5 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 1625

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) PL

Outpost Pro Firewall 2009 to program antywirusowy, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu systemowi operacyjnemu.  Nie jest to darmowy program antywirusowy, jednak możesz przetestować wersję trial Outpost pl. A czy warto? Poniżej przedstawiamy dostępne funkcje tej aplikacji.

Outpost Firewall wykrywana ataki - System IDS (Intrusion Detection System) wbudowany w programie doskonale zabezpiecza przed znanymi i jeszcze nierozpoznanymi atakami hakerów. System monitoruje ruch przychodzący i sprawdza go pod kątem legalności zabezpieczając przed nieautoryzowanym wyciekiem informacji.

Ochrona antyspyware - Wykorzystany w programie Outpost 2009 moduł anty-spyware chroni komputer przed oprogramowaniem szpiegowskim i kradzieżą poufnych danych. Ochronę zapewnia skaner rezydentny oraz skaner na żądanie. Wykryte programy spyware są automatycznie blokowane i usuwane. Outpost antivirus posiada integrowany moduł antyspyware z technologią personal firewall, co pozwala zablokować atak programów szpiegowskich, jeszcze zanim zostaną one zainstalowane na dysku lokalnym.

Download Outpost Firewall w wersji testowej pozwoli Ci też na przetestowanie ochrony przed wyciekiem danych. Wykrycie próby nielegalnego wycieku danych jest stosunkowo trudne ponieważ złośliwe programy podszywają się pod zaufane aplikacje i wykorzystują typowe dla nich czynności. Outpost pozwala na większą kontrolę nad czynnościami wykonywanymi na komputerze użytkownika oraz blokuje próby wycieku danych. Dodatkowo program zabezpiecza przed "kradzieżą tożsamości", czyli kradzieżą poufnych danych identyfikujących użytkownika takich jak hasła dostępu do bankowości internetowej, hasła do poczty elektronicznej czy numery kart kredytowych.

Filtrowanie pakietów oraz aplikacji - Outpost Firewall Pro filtruje ruch nie tylko na poziomie sieci ale również na poziomie aplikacji. Oznacza to, że program "wie" jakie programu mogą łączyć się z Internetem np. przeglądarka internetowa, a jakie nie potrzebują połączenia do prawidłowej pracy (np. edytor tekstu). Dodatkowo program kontroluje uruchomione oraz ukryte procesy zapobiegając przed nieautoryzowanym wyciekiem programu.

Filtrowanie zawartości- Wtyczka Filtrowanie zawartości umożliwia blokowanie dostępu do stron internetowych zawierających niepożądane treści. Outpost blokuje dostęp do stron internetowych na podstawie adresu strony internetowej lub poszczególnych słów w treści strony.

Autoochrona - Funkcja autoochrony programu uniemożliwia wyłączenie programu Outpost przez wirusy, trojany lub spyware, na bieżąco monitorując pliki programu zapisane na dysku twardym, wpisy w  rejestrze, status w pamięci oraz uruchomione procesy.

Pobierz za free Outpost 2009 w wersji trial i zobacz, jak wygląda dziennik zdarzeń. Dzięki niemu użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić aktywność sieci, połączenia dozwolone lub zablokowane. Aby dzienniki zdarzeń zawierały tylko, najistotniejsze, strategiczne informacje istnieje możliwość zapisywania wyłącznie określonych informacji (z wyłączeniem określonych aktywności np. komunikacji NetBIOS).

Tryb ukryty - Outpost Firewall oferuje możliwość pracy w trybie ukrytym (stealth mode) dzięki czemu komputer jest niewidoczny dla pozostałych użytkowników w Internecie.

Program ImproveNet -  to społeczność, którą tworzą użytkownicy programu Outpost Firewall oraz eksperci bezpieczeństwa z firmy Agnitum. Dołączając do programu ImproveNet użytkownik może automatycznie korzystać z gotowych szablonów reguł udostępnianych przez firmę Agnitum. Baza reguł tworzona jest na podstawie informacji zbieranych od użytkowników programu Outpost, którzy wyrazili na to zgodę. Zaktualizowane reguły dystrybuowane są codziennie dzięki czemu konieczność ręcznego ustawiania reguł jest zredukowana do minimum. Od wersji 4.0 ImproveNet pozwala na automatyczne pobieranie reguł określających współpracę pomiędzy programami ograniczając do minimum konieczność podejmowania decyzji przez użytkownika. Rzadko który inny darmowy program antywirusowy po polsku posiada taką opcję!

Agnitum Outpost posiada kreator reguł . Pracując w tym trybie wykrywa próbę nawiązania nowego, jeszcze niezdefiniowanego połączenia, a następnie informuje użytkownika o wykryciu takiej próby. Użytkownik ma możliwość podjęcia decyzji czy połączenie ma zostać nawiązane czy zablokowane. Użytkownik może również zdecydować czy takie połączenie ma zostać nawiązane jednorazowo (na próbę), czy też ma być nawiązywane lub blokowane za każdym razem.

Automatyczna aktualizacja - Aby Agintum Outpost Firewall Pro mógł skutecznie zabezpieczać komputer użytkownika konieczne jest korzystanie z najbardziej aktualnych komponentów programu. Outpost automatycznie pobiera najnowsze komponenty jak tylko są one dostępne, zapewniając w ten sposób maksymalny poziom ochrony. Oczywiście wszystkie aktualizacje Outpost są za feee.

Agnitum Outpost Firewall posiada możliwość prawy w trybie cichym -  zapewnia on ochronę komputera podczas oglądania filmów lub grania w trybie on-line, nie wyświetlając komunikatów. Outpost sugeruje użytkownikowi przejście do trybu cichego za każdym razem kiedy użytkownik uruchamia inny program (np. program do odtwarzania filmów) w trybie pełnoekranowym.

Choć ten program antywirusowy nie jest za free, to z pewnością wersja trial przekona Cię, że jest on świetną ochroną. A ponieważ taka jest bezcenna, warto wydać na niego pieniądze. Bez problemu uruchomisz Outpost na Vista, jednak nie jest pewne, jak będzie działać Outpost Firewall na Windows 7. Jeśli więc masz ten system, najlepiej pobierz przetestuj Outpost na swoim Windows 7.

Jak sama nazwa wskazuje, mamy Outpost po polsku. Dzięki wydaniu Outpost pl nie jedziesz mieć problemów w zorientowani się w opcjach programu. Dodatkowo możesz znaleźć w sieci tutorial Outopost, który wyjaśni Ci, jak posługiwać się tą aplikacją.

Ten program antywirusowy jest do pobrania w każdym momencie. Oczywiście download Outpost Firewall jest całkowicie darmowy. Istnieje także Outpost Security Suite Pro – opis tego programu znajduje ise na osobnej stronie naszego portalu.

Podobne Firewall

 • PC Tools Firewall Plus

  PC Tools Firewall Plus 6.0 to darmowy firewall chroniący komputer prze zagrożeniami płynącymi z internetu. PC Tools Firewall za free chroni komputer przed hackerami działającymi w Internecie oraz zapewnia kontrolę nad ruchem przychodzącym i wychodzącym.

 • Panda Global Protection

  Panda Global Protection 2013 to potężna zapora przeciwko wszelkiej maści wirusom, programom szpiegujący, rootkitom i innemu niebezpiecznemu oprogramowaniu.

 • Sunbelt Kerio Personal Firewall

  Sunbelt Personal Firewall (KPF) Łatwy w obsłudze firewall, chroniący przed atakami z Internetu oraz sieci lokalnej. Wykrywa konie trojańskie, a także programy szpiegujące.

 • Windows Firewall Control

  Windows Firewall Control to darmowy dodatek do zapory systemowej Windows, który pozwoli użytkownikowi na zarządzenie opcjami zabezpieczenia komputer w niezwykle prosty sposób.

 • Kerio Control Firewall 7

  Kerio Control Firewall 7 jest aplikacją przeznaczoną głównie dla rozwiązań serwerowych. Aplikacja ta to router dostępowy dla sieci komputerowych, który radzi sobie doskonale w strukturach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) PL

dodał: ~ulik , 18.03.2010

Wiesiek się napalił jakiegoś zioła i mu wszystko się zmienia w kompie :D Wieśku, nie pal już tego świństwa. OFP nie umieszcza żadnego "ukrytego sterownika" za to Wiesiek strzelił sobie opinię, najgorszego fachowca nt oprogramowania firmy Agnitum.

dodał: ~stywen , 07.03.2010

Wiesiek co za brednie,jakiś dowód ,Outpost Firewall Pro używam już kilka dobrych lar w rożnych wersjach i nigdy nie miałem problemów

dodał: ~Wiesiek , 13.08.2009

Nie pobierajcie żadnego programu do testów firmy Agnitum Outpost ponieważ w środku jest niepodzianka to znaczy ukryty sterownik który po instalacji i restarcie komputera zaczyna zmieniać wszystkie pliki.Mojm zdaniem firma AGNITUM Outpost sama sobie strzeliła samobójczego gola i daję tej fimie najgorsze miejce wśród producentów programów komputerowych

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie