Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sophos Anti-Rootkit 1.5.4

Kategoria: Antyspyware
Producent: Sophos Plc
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.07.2010
Rozmiar: 1,5 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 450

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Sophos Anti-Rootkit 1.5.4

Bezpieczeństwo komputera to rzecz bezcenna. Dlatego aplikacji i programów zabezpieczających system nigdy dość. Dostępny za darmo Sophos Anti-Rootkit przeznaczony jest do usuwania niebezpiecznych programów i procesów, o istnieniu których często nie mamy pojęcia. Jeśli chcemy mieć pewność, że w systemie nie siedzi żaden robak czy wirus, warto pobrać Sophos Anti-Rootkit i użyć go.

Plik instalacyjny Sophos Anti-Rootkit do pobrania ma tylko niecałe 1,5 MB, więc ściąga się go błyskawicznie. Chociaż nie ma wydania Sophos Anti-Rootkit po polsku, to nie jest ono do niczego potrzebne. Po prostu zaznaczamy, jakie elementy program ma skanować – twarde dyski, działające procesy, urządzenia zewnętrze – i już rozpoczyna się praca. Jeśli wykryje złośliwy plik, natychmiast informuje o tym i podaje szczegóły na jego temat. Program jest na tyle dobry, że od razu analizuje jak eliminacja pliku może wpłynąć na cały system.

A systemy, pod jakimi sprawuje się najlepiej, to Windowsy. Można więc używać aplikacji na XP i Vista. Także pod Windows 7 Sophos Anti-Rootkit nie zawiedzie niczyich oczekiwań.  Nie ma sensu więc czekać, aż coś z z zewnątrz zacznie niszczyć komputer, zamiast tego warto się zabezpieczyć. Sophos Anti-Rootkit nadaje się do tego celu doskonale. Co warto zauważyć, podczas skanowania możesz dalej pracować, ponieważ aplikacja nie zużywa zbyt wiele zasobów RAM.

Niestety, nie ma wersji Sophos Anti-Rootkit na Linux ani tez Mac. Polecamy jednak pobranie tego programiku wszystkim posiadaczom Windowsów. Z pewnością nie będą oni zawiedzeni jego działaniem. Polecamy używać aplikacji 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu bezpieczeństwo systemu jest znacznie większe.

Podobne Antyspyware

 • 1-2-3 Spyware Free

  1-2-3 Spyware Free to narzędzie do ochrony komputera i usuwania programów spyware, adware.Program posiada funkcję skanowania komputera oraz ochrony w czasie rzeczywistym przed instalacją niebezpiecznych aplikacji.

 • SUPERAntiSpyware Free Edition

  Każdy, kto dba o bezpieczeństwo swojego komputera, wie, że im więcej programów antywirusowych, tym lepiej. Dlatego też wszyscy posiadacze PC powinni zainteresować się SUPERAntiSpyware Free.

 • SUPERAntiSpyware Professional

  SUPERAntiSpyware Professional - aplikacja przeznaczona do likwidowania niebezpiecznego oprogramowania. Narzędzie wykrywa i usuwa szpiegowskie oprogramowanie (spyware, adware, malware, trojans, dialers, worms, keyloggers, hijackers, parasites, rootkits).

 • Emsisoft Anti-Malware

  Jeżeli masz problem z koniami trojańskimi, dialerami, komponentami spyware i adware, robakami innego typu złośliwym oprogramowaniem, aplikacja Emsisoft Anti-Malware pomoże Ci się z nimi uporać.

 • Spyware Terminator

  Spyware Terminator 3.0 to aplikacja przeznaczona do usuwania z system operacyjnego szkodliwych elementów. Zwykle tego typu aplikacje są „drugą linia obrony” systemu, czyli używamy ich tylko wtedy, gdy główny program antywirusowy przepuścił szkodniki.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Sophos Anti-Rootkit 1.5.4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie