Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Adium 1.4

Kategoria: Komunikatory
Producent: Adium
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.01.2011
Rozmiar: 22 MB
System operacyjny: Mac OS X 10.3 "Panther", 10.4 "Tiger", 10.5 "Leopard"
Liczba pobrań: 290

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Adium 1.4

Adium 1.4 to komunikator internetowy przeznaczony dla posiadaczy systemu operacyjnego Mac. Pozwala on na kontakt z osobami, które mają również inne systemy, jak Windows czy Linux. Aplikacja posiada wsparcie dla sieci: Gadu-Gadu, MSN, XMPP - Gmail i Live Journal, Yahoo!, Sametime, Groupwise , ICQ, AOL, MobileMe, , QQ, Bonjour (iChat), Facebook, MySpace, IRC i Twitter. Poza tym mamy tu wszystko, co można od komunikatora wymagać. Tak więc dzięki wydanemu na Mac Adium można przesyłać pliki, ustawiać  statusy, a co równie ważne – zarejestrować dowolną ilość kont i połączyć je w metakontakty.

To jeszcze nie wszystko. Program posiada mnóstwo skórek i dodatków, a także skryptów, które znacznie zwiększają jego funkcjonalność. Przykładowo – możemy zmieniać standardowe ikonki statusu, zawrzeć w nim tytuł słuchanej aktualnie piosenki, dzielić kontakty na grupy, itp. Oprócz tego można dzięki Adium 1.4 przesyłać szyfrowane wiadomości. Istnieje także wiele zabawnych dodatków, które pozwalają na przykład na pisanie komunikatów do góry nogami. A czy komunikator ma jakieś minusy?

Raczej nie. Jest to przemyślany program, choć przydałoby się jego wydania po polsku. Jak na razie nie ma edycji Adium pl. Trwają także prace nad integracją komunikatora z książką adresową Maca. Program ten jest cały czas rozwijany i ulepszany, dlatego też można się spodziewać coraz lepszych w nim funkcji. A jeśli ktoś chce sprawdzić, jakie już istnieją, wystarczy tylko wykonać download Adium z tej właśnie strony. Zarówno pobrania aplikacji jak i jej używanie nie wiążą się z żadnymi kosztami.

Podobne Komunikatory

 • Zello

  Bardzo prosta w obsłudze i w pełni bezpłatna aplikacja, przeznaczona do komunikacji głosowej za pośrednictwem sieci internetowej.

 • Karaluch

  Karaluch jest całkowicie darmowym komunikatorem internetowym, korzystającym, podobnie jak Kadu czy GNUGadu ze znanego protokołu GG.

 • WTW

  Najnowszy WTW 0.7 to komunikator internetowy łączący w sobie obsługę najpopularniejszych protokołów internetowych, do których zaliczają się Gadu-Gadu, Tlen oraz XMPP, czyli tzw. nowy Jabber, obecny choćby w GMailu jako usługa Chat.

 • Digsby

  Digsby to dość popularny i darmowy multikomunikator internetowy, który wspiera praktycznie wszystkie, najważniejsze światowe sieci, takie jak AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk czy Jabber.

 • ICQ

  ICQ to najpopularniejszy, darmowy i prosty w obsłudze komunikator internetowy, który ułatwi Wam kontakty ze znajomymi.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Adium 1.4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory