Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Geany

Kategoria: Programowanie
Producent: Geany Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 28.09.2010
Rozmiar: 7.57 MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 218

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Geany

Czym jest dostępny na Linux Geany? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bowiem można traktować tą aplikację zarówno jako edytor tekstu, jak i środowisko programistyczne. Łączy ona obie te cechy w bardzo dobry sposób, stając się idealnym narzędziem dla programistów. Mamy tu kolorowanie składni, wsparcie dla kodowania, pracę na kartach, a także brudnopis. Download Geany przyda się każdemu Linuxowemu programiście, tym bardziej, że wspierane języki to: C, C++, C#, Java, PHP, HTML, Python, Perl i Pascal, Geany a także kilka innych.

Warto podkreślić, że Geany jest po polsku, co jest dodatkowym atutem tej aplikacji. Nadaje się ona zarówno dla zaawansowanych programistów, jak i początkujących. W uniknięciu błędów pomaga kilka dość udanych rozwiązań, jak na przykład automatyczne zamykanie tagów HTML/XML. Dodatkowo, Geany jest za darmo i za jego pobranie ani używanie nie trzeba płacić ani grosza. Tym bardziej więc polecamy spróbować każdemu zainteresowanemu tą aplikacją – może ona znacznie ułatwić życie.

Nie można mieć nic do zarzucenia także kompilatorom programu, które działają bezbłędnie. Zwraca też uwagę duża liczba ustawień, możliwość tworzenia własnych szablonów lub stosowania już istniejących, co znacznie usprawnia i przyśpiesza pracę. Można poszukać w Internecie opinii użytkowników tej aplikacji – głosy krytyczne pojawiają się ekstremalnie rzadko. Wszyscy za to chwalą sobie wygodę, wszechstronność oraz funkcjonalność Geany. Dlatego tez polecamy zapoznanie się z tą aplikacją, która może stać się ulubionym narzędziem pracy każdego programisty. Z pewnością warto choćby spróbować!

Podobne Programowanie

 • wxDev-C

  wxDev-C++ to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które bazuje na popularnym Dev-C++, rozszerzając go o kilka nowych funkcji.

 • InstallJammer

  InstallJammer 1.2.7 to darmowy (GNU - GPL) kreator programów instalacyjnych.

 • Resource Hacker

  Resource Hacker 3.4.0.79 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów, którzy szukają dobrego narzędzia do edycji plików Win32. Dzięki niemu możemy otwierać .exe, .ocx., .dll, .cpl i .src.

 • Dev-C++

  Dev-C++ jest to zintegrowane środowisko programistyczne IDE wykorzystywane na systemach operacyjnych z rodziny Windows.

 • BlueJ 3

  BlueJ 3 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji w języku Java. Szczególny nacisk kładzie się tu na początkujących, którzy mogą dzięki temu nauczyć się wszystkich niezbędnych rzeczy przy używaniu tego języka.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GeanyAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Programowanie