Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

KDE 4.3

Kategoria: Pozostałe
Producent: The KDE Project
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 13.08.2009
Rozmiar: 3.9 MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 343

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis KDE 4.3

­

KDE 4 to środowisko graficzne dla systemów operacyjnych Linux/Unix, które jest jedną z najlepszych tego typu aplikacji na świecie. KDE jest regularnie rozwijany od połowy lat dziewięćdziesiątych i cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nazwa KDE to skrót od K Desktop Environment, które w języku polskim można przetłumaczyć jako K Środowisko Graficzne. Na szczęście twórcy udostępniają KDE za free, dzięki czemu wszyscy posiadacze Linuxa, oraz systemów podobnych do niego, mogą korzystać z tej aplikacji. KDE jest rozpowszechniany na licencji wolnego oprogramowania, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z KDE freeware. Ściągnij więc KDE i sprawdź co ono oferuje.

­

Najnowsza wersja tej aplikacji to KDE 4.3, której download został udostępniony dokładnie 4 sierpnia 2009 roku. Jest to finalna wersja tego środowiska graficznego, którą poprzedzało kilka wersji beta, dzięki którym udało się wyeliminować sporo błędów, uwzględniając przy tym propozycje użytkowników. Oczywiście możliwa jest dalej współpraca KDE z różnymi odmianami Linuxa, dzięki czemu KDE działa z ubuntu. Kde z nakładką Fedora również współpracuje. Posiadacze innych popularnych systemów do których zalicza się, między innymi debian uruchomią KDE na swojej platformie sprzętowej.

­

Jeżeli chodzi o zmiany w najnowszej odsłonie KDE to jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim, według relacji twórców udało się wyeliminować ponad 10 000 bugów z poprzedniej wersji. Dzięki wprowadzonym zmianom KDE działa z Linux jeszcze stabilniej i oferuje chyba największa paletę możliwości. KDE 4.3 pozwala między innymi na integrację z aplikacją PolicyKit, pozwalającą na zarządzanie użytkownikami i ich dostępem do danych. Także theme KDE uległ znacznym zmianom dzięki czemu aplikacja ta wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie. Zmianom uległy przede wszystkim animacje okien, a także znany z poprzednich części motyw Oxygen został zastąpiony przez całkiem nowy Air, który ma na celu rozjaśnienie tego środowiska. Na szczęście dla użytkowników, którzy przyzwyczaili się do poprzedniego motywu, twórcy zdecydowali się go również uwzględnić, pozostawiając wybór co do wyglądu użytkownikom. Warto obejrzeć najnowsze screenshots z KDE 4.3, które pokazują wygląd najnowszej odsłony tej aplikacji, na których widać co uległo zmianie. KDE Desktop wprowadza także obsługę formatu SVG, oraz geolokalizacji, która pozwoli na lokalizację użytkowników. Wróciła także opcja drzewa w ustawieniach systemowych, której brakowało w poprzedniej odsłonie.

­

KDE do pobrania z sieci to aplikacja na którą składa się masa przydatnych programów, bez których działanie w środowisku Linuxa byłoby niemożliwe. Należą do nich przede wszystkim KWin, a więc prosty menadżer okien, Dolphin, będący menadżerem plików, oraz Konqueror, czyli przeglądarka internetowa. Wszystkie te aplikacje w KDE są dostępne za darmo, a ich pełną listę można znaleźć choćby na stronie twórców. By możliwe było uruchomienie KDE po polsku to należy doinstalować specjalną wtyczkę ze spolszczeniem. Można ją znaleźć na stronach poświęconych tej aplikacji i dzięki niej będzie możliwe uruchomienie KDE pl po wybraniu odpowiedniego języka z opcji.

­

Pobierz KDE 4.3 i przekonaj się jak wiele zmian wprowadza najnowsza wersja tego najpopularniejszego środowiska graficznego do systemów typu Linux/Unix. Według zapowiedzi kolejna stabilna wersja KDE powinna się ukazać na początku 2010 roku, a w między czasie w planach jest wydawanie kolejnych wersji KDE 4.3, które będą eliminowały odkryte błędy.

Podobne Pozostałe

 • YUMI

  Pobierz za darmo YUMI służące do tworzenia bootowalnych nośników USB z systemami operacyjnymi!

 • Uninstall Tool

  Pobierz Uninstall Tool do odinstalowywania zbędnych aplikacji!

 • Simple Port Forwarding

  Simple Port Forwarding to bardzo przydatna aplikacja umożliwiająca szybkie przekierowanie i otwieranie portów na routerze, która większość operacji wykonuje automatycznie, a zadaniem użytkownika jest jedynie podanie niezbędnych danych do przekierowania, takich jak model routera, nazwa użytkownika, hasło dostępu, a także określenie który port ma zostać przekierowany lub ewentualnie otwarty i dla jakiej aplikacji.

 • LinuxLive USB Creator (LiLi)

  LiLi czyli LinuxLive USB Creator to wyjątkowe narzędzia pozwalające na tworzenie bootowalnych wersji systemu Linux, które uruchamiane mogą być bezpośrednio z napędu USB - pendrive'a, zewnętrznego dysku itp.

 • SHAREit

  Bardzo funkcjonalny i prosty w obsłudze program do szybkiego i bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy komputerem i urządzeniami mobilnymi.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: KDE 4.3

dodał: ~Salvatore , 05.05.2012

ponieważ android.com.pl leży od 2 dni zatapym tutaj czy ktoś może wie dlaczego na 5.2 pl po instalacji tematf3w z XDA znika częsciowo polski język i nie ma jak go przywrf3cić tylko ponowny flash pomaga ?

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Pozostałe