Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DOSBox linux

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: DOS Box Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.10.2010
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 236

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis DOSBox linux

Z pewnością wielu dzisiejszych użytkowników komputerów zaczynało swoje przygody z wirtualnym światem w czasach 8-bitowców, a potem 16-bitowych Amig i Atari ST. Niejednemu z nich został sentyment do starych gier i programów. Co można zrobić, aby dawne czasy wróciły – przynajmniej wirtualnie? DOSBox pod Linux jest rozwiązaniem. To emulator, który pozwoli nam uruchomić stare aplikacje. Mamy tu pełną emulację procesorów 286/386, kart graficznych (między innymi słynny swego czasu Hercules), tryby VESA, karty muzyczne SoundBlaster i Adlib oraz wsparcie dostępu do portu szeregowego.

DOXBox jest za darmo. Nie trzeba płacić za niego ani grosza, choć obsługa może nastręczać nieco problemów. Podpowiadamy: po wpisaniu w okienku HELP otrzymamy listę komend. Można także poszukać porad na forum i w Internecie. DOSBox nie jest po polsku – używa się tu anglojęzycznych komend, przyda się więc znajomość mowy Szekspira. Prezentowana na tej stronie wersja pozwala na dokonywanie zrzutów wideo w formacie AVI, a także ma zoptymalizowane odświeżanie ekranu, co znacznie przyśpiesza działanie. Pobierz DOSBox i przekonaj się o tym samemu!

Nie ma co prawda żadnych gier z tym programem, jednak można znaleźć ich setki w sieci. Tak więc ta darmowa aplikacja pozwala na dziesiątki godzin zabawy w starym, dobrym stylu. Wystarczy tylko download DOSBox pod Linux i już można cieszyć się klasycznymi, nierzadko kultowymi dziś tytułami – od Space Hulk po Wolfenstein. Podobnie jak i emulator, gry także są freeware. Tym bardziej więc warto mieć DOSBoxa.

Podobne Narzędzia systemowe

 • Axence NetTools

  Axcence NetTools Pro to najnowsza edycja programu, który powinien przypaść do gustu wszystkim mającym do czynienia z administrowaniem sieciami

 • Right Click Enhancer

  Right Click Enhancer - narzędzie umożliwiające zarządzenia funkcjami menu kontekstowego oraz przeglądarki Internet Explorer

 • SSD Tweaker 1.9

  Niewielki programik SSD Tweaker 1.6 to aplikacja skierowana do osób, które używają na co dzień systemu Windows zainstalowanego na dysku SSD. Dzięki niej będzie można go zoptymalizować w najlepszy możliwy sposób przez co skróci się czas uruchamiania oraz zwiększy szybkość reakcji i przetwarzania danych.

 • BootVis

  BootVis to aplikacja przyspieszająca uruchamianie i działanie systemu Windows XP.

 • Eusing Free Registry Cleaner

  Eusing Free Registry Cleaner 2.0 to najnowsza część bardzo popularnego programu służącego do robienia porządków w rejestrze systemowym. Download Eusing Free Registry Cleaner 2.0 pozwala na usuwanie zbędnych wpisów bądź bibliotek dll.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DOSBox linuxAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ