Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Shoutcast Server 1.9.8

Kategoria: RADIO/TV
Producent: SHOUTcast Radio
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 15.09.2008
Rozmiar: 54 kB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 10690

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Shoutcast Server 1.9.8

Shoutcast Server to bardzo ciekawa aplikacja, która pozwala na nadawanie strumienia audio przez Internet, dzięki czemu każdy użytkownik mający dostęp do tego programu, oraz łącza internetowego może przekształcić swój komputer w istną radiostację, nadającą na cały świat własne audycje radiowe. Shoutcast Server staje się coraz bardziej popularny, dzięki szerszemu dostępowi do Internetu i może być zainstalowany w niemal każdym środowisku systemowym. Pierwsza wersja programu została wydana w 1999 roku przez firmę Nullsoft, znaną wszystkim z wydawania najpopularniejszego odtwarzacza muzycznego na komputerach osobistych - Winamp, z którym  Shoutcast Serwer doskonale współpracuje. Najnowsza wersja Shoutcast Server 1.9.8 wprowadziła sporo zmian, mających na celu upłynnienie przepływu strumienia audio, oraz lepszą kompatybilność z serwerami. Pobierz więc Shoutcast Server i sprawdź jego możliwości.       

Shoutcast Server na Linux ma te same funkcje co wersja na systemy operacyjne Microsoft, a główna różnica polega na procesie instalacji. Program działa w oparciu o powszechną licencje publiczną, która w zasadzie powoduje, że Shoutcast jest freeware. Korzystanie z Shoutcast za darmo jest jednak ograniczone do niekomercyjnego użytkowania przez prywatne osoby. Instalacja tej aplikacji nie należy jednak do najłatwiejszych, zwłaszcza na Linuxie i wymaga wyjaśnienia. Przede wszystkim by móc nadawać własne audycje nie wystarczy sam monitor Shoutcast Server, ale także kilka innych aplikacji, które pozwolą na założenie radia. Przede wszystkim potrzebny jest program do odtwarzania plików MP3, który ma możliwość nadawania strumienia audio. W tym celu warto pobrać wspomniany Winamp, oraz specjalny Shoutcast plugin do niego, który dostosowuje go funkcjonalnie do współpracy z Shoutcast Server. By móc nadawać audycje trzeba jeszcze mieć odpowiedni serwer, który pozwoli na stworzenie własnego radia. Na szczęście w sieci istnieje spora liczba servers do Shoutcast, które pozwalają na cieszenie się z możliwości tej aplikacji.  Liczba komponentów wymaganych do odpowiedniego działania Shoutcast Server, który za free pozwala na stworzenie radia jest może duża, ale ich obsługa, jak i integracja nie są bardzo skomplikowane i tylko na początku użytkownicy mogą mieć z tym jakieś problemy. Warto więc przejrzeć liczne poradniki, które pozwolą na zrozumienie nawet najbardziej skomplikowanych opcji tego programu.  Instalacja Shoutcast na Linux wymaga oczywiście pobrania odpowiedniej wersji tego programu i nie jest dużo trudniejsza od instalacji w środowisku Windows. Cieszy za to fakt, że download Shoutcast Server jest dostępny nie tylko na platformie Windows, jak to często bywa, ale także właśnie na Linux, Mac OS X, czy choćby Palm OS.


Shoutcast Server za free działa przede wszystkim w oparciu o moduł DNAS, który pozwala na transmisję strumieni audio na bazie protokołu http, dzięki czemu jego obsługa nie jest zbyt skomplikowana. Szkoda tylko, że od dłuższego czasu jego posiadacze nie mogą doczekać się na nowszą wersję tego programu. Ostatnia wersja Shoutcast Server do pobrania z sieci, została wydana już jakiś kawałek czasu temu i naprawiała ona kilka błędów związanych z obsługą strumienia. Download Shoutcast Server w wersji dla systemu operacyjnego Linux, znajduje się poniżej i warto go pobrać. Niestety nie istnieje wersja Shoutcast Server po polsku i użytkownicy skazania są na wersję anglojęzyczną. Być może najnowsza wersja tej aplikacji, jeśli takowa się pojawi, spowoduje, że użytkownicy uzyskają dostęp do Shoutcast Server pl, ale to pozostaje na razie niewiadomą. 

Jeśli chcesz dołączyć do ogromnej społeczności użytkowników korzystających z zasobów tej aplikacji i stworzyć własne radio internetowe to ściągnij Shoutcast Server i zmień swój komputer w radiostację. Wersja programu pod system Linux jest dostępna poniżej.

Podobne RADIO/TV

 • Screamer Radio

  Mały program, który pozwala na odsłuchiwanie i nagrywania radia internetowego.

 • StreamerOne

  StreamerOne to program komputerowy umożliwiający oglądanie transmisji internetowych przy wykorzystaniu technologii p2p.

 • TVAnts

  TVAnts to jeden z bardziej popularnych, darmowych programów umożliwiających oglądanie transmisji i stacji telewizyjnych z całego świata za pośrednictwem Internetu.

 • PPMate

  PPMate to darmowy program umożliwiający oglądanie transmisji internetowych oraz większości najpopularniejszych kanałów azjatyckich za pomocą Internetu.

 • AnyTV

  Aplikacja pozwalająca za darmo oglądać program stacji telewizyjnych z całego świata.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Shoutcast Server 1.9.8

dodał: ~buka_zje_ci_konia , 30.11.2010

Wszystko działa nie pier... smutów :D

dodał: ~gosc , 23.04.2010

nie chce działać na widows 7

dodał: ~koniu961 , 22.02.2009

niechce sie sciagnonc

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

RADIO/TV