Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

MPlayer 1.0rc2

Kategoria: Odtwarzacze audio i video
Producent: The MPlayer Project
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 14.09.2008
Rozmiar: 8.9 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 5435

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis MPlayer 1.0rc2

MPlayer jest odtwarzaczem filmów działającym na wielu systemach w tym na Linuksie.

Odtwarza większość plików MPEG/VOB, AVI, Ogg/OGM, VIVO, ASF/WMA/WMV, QT/MOV/MP4, RealMedia, Matroska, NUT, NuppelVideo, FLI, YUV4MPEG, FILM, RoQ, PVA wspomagany przez wiele kodeków (natywnych, XAnim i DLL Win32). Umożliwia oglądanie VideoCD, SVCD, DVD, 3ivx, DivX 3/4/5, a nawet filmy w formacie WMV.

Kolejną wspaniałą funkcją MPlayera jest duża liczba obsługiwanych sterowników wyjściowych. Potrafi on współpracować z X11, Xv, DGA, OpenGL, SVGAlib, fbdev, AAlib, DirectFB, ale możesz również użyć GGI, SDL (a w ten sposób także wszystkich ich sterowników), VESA (na każdej karcie kompatybilnej z VESA, nawet bez użycia X11!), a także niektórych niskopoziomowych sterowników, specyficznych dla danych kart graficznych (Matrox, 3Dfx i ATI)! Większość z nich obsługuje programowe albo sprzętowe skalowanie, możesz więc oglądać filmy w trybie pełnoekranowym. MPlayer obsługuje również wyświetlanie przy pomocy niektórych sprzętowych dekoderów MPEG, takich jak Siemens DVB, DXR2 i DXR3/Hollywood+.

MPlayer posiada opcję wyświetlania na ekranie (OSD) służącą do pokazywania różnych informacji, ładnych, dużych, cieniowanych napisów z antyaliasingiem (rozmywaniem) i obsługę sterowania za pomocą klawiatury. Obsługiwane są czcionki europejskie/ISO 8859-1,2 (węgierskie, angielskie, czeskie, polskie, itd.), cyrylica i koreańskie oraz 12 formatów napisów (MicroDVD, SubRip, OGM, SubViewer, Sami, VPlayer, RT, SSA, AQTitle, JACOsub, PJS i nasz własny: MPsub). Obsługiwane są także napisy DVD (strumienie SPU, VobSub i Closed Captions).

Podobne Odtwarzacze audio i video

 • SPlayer

  SPlayer jest to program do odtwarzania plików multimedialnych, został stworzony przez chińskich programistów.

 • GOM Player 2.1.28

  GOM Player 2.1.27 to darmowy odtwarzacz multimedialny, który zdobywa sobie coraz większą popularność w świecie. Dlaczego? Przede wszystkim ma wsparcie dla niemal wszystkich istniejących formatów plików, jak XviD, FLV1, AC3, H263, OGG i MP4.

 • BESTplayer

  Darmowy BESTplayer 2.1 to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku.

 • KaraFun

  Prosta i bezproblemowa, choć bardzo rozbudowana aplikacja przeznaczona do zabawy w karaoke, zawierająca zarówno kompletny odtwarzacz, jak i edytor oparty na trójwymiarowym silniku.

 • GoodPlayer

  oodPlayer to jeden z najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy multimedialnych, który tworzony jest przez Polaka Łukasza Szabelskiego i który ma sporą liczbę użytkowników nie tylko w naszym kraju.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: MPlayer 1.0rc2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ