Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenShot 1.0

Kategoria: Edycja Video
Producent: Jonathan Thomas
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 13.01.2010
Rozmiar: 11 MB
System operacyjny: Linux Ubuntu
Liczba pobrań: 424

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis OpenShot 1.0

OpenShot jest nieliniowym edytorem wideo na platformy Linux. W skład możliwości programu wchodzą między innymi: obsługa przesuń i upuść, obsługa wielu ścieżek, edycja klipów (przycięcie, zmiana rozmiaru i inne), efekty przejścia i nakładania obrazów, dodawanie znaków wodnych, edycja napisów tytułowych i końcowych, opcja rotoskop, cyfrowy zoom, zmiana szybkości, edycja i miksowanie audio, kodowanie oparte na Ffmpeg, efekt Kena Burnsa oraz  efekty zmiany kolorów – jasności, nasycenia, gamy, odcieni szarości i inne. OpenShot to program darmowy rozpowszechniany na otwartej licencji GNU GPL. Przekonaj się jakie są najnowsze możliwości OpenShot – ściągnij tutaj wersję na x32 Ubuntu 9.10 (Karmic Koala) lub znajdź inne wersje na stronie producenta.

Najnowszy OpenShot 1.0 do pobrania w tym miejscu został udoskonalony pod względem  stabilności działania. Poprawiono wiele błędów i ulepszono interfejs użytkownika a także wyposażono aplikację w nowe funkcje. Wśród poprawek znajdują się lepsze mechanizmy dopasowania efektów i udoskonalona dokładność montażu. Dodano prawie trzydzieści efektów przejść i tyle samo ekranów tytułowych. Nowością jest możliwość edycji wideo w milisekundach i klatkach. Najnowszy OpenShot już dostępny – pobierz i przetestuj.

Aby zapoznać się lepiej ze szczegółami obsługi programu można przeczytać podręcznik użytkownika OpenShot, który jest do ściągnięcia za darmo ze strony producenta. (Dodatkowo, przygotowano kilka wideo poradników pokazujących jak wykorzystać niektóre z możliwości OpenShot. Poradniki wideo OpenShotine nie są po polsku ale nie ma w nich komentarza więc każdy może za ich pomocą odkrywać tajniki obsługi programu.

Licencja i wersje językowe
Licencja, na jakiej dostępny jest OpenShot za darmo to GNU GPL. Ze strony projektu można pobrać kod źródłowy programu. Nie ma na razie OpenShot w wersji pl. Nie jest też udostępnione przez autorów OpenShot specjalne spolszczenie.

Wymagania systemowe
Dostępna tu wersja OpenShot to download instalatora na trzydziestodwubitowe Ubuntu 9.10 (Karmic Koala). Istnieje możliwość pobrania innych wersji OpenShot na dystrybucje Linux. Oprócz tego team autorów OpenShot udostępnia za free instalki w formie LiveDVD, repozytoriów PPA (tylko na Ubuntu 9.10) oraz w formie kreatora kompilacji.

Zapraszamy do działu Linux, gdzie znajdziesz najnowsze wersje dystrybucji Linux oraz darmowe programy odpowiednie dla platformy Linux.

Podobne Edycja Video

 • VSDC Free Video Editor

  VSDC Free Video Editor to jak sama nazwa wskazuje, darmowy program do edycji filmów. Obróbka odbywa się w tym wypadku w sposób nieliniowy.

 • Free Video Editor

  Prosty w obsłudze, bardzo popularny i w pełni darmowy program do edycji plików wideo przeznaczony w głównej mierze dla początkujących użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z montażem i edycją.

 • CyberLink PowerDirector

  CyberLink PowerDirector 9 to świetny program przeznaczony do edycji nagrań wideo. Jest to kolejna odsłona cieszącej się popularnością na całym świecie serii, a to wydanie tylko umacnia dobrą opinię o niej.

 • Cypheros TS-Doctor

  Bardzo funkcjonalne i posiadające wiele ciekawych opcji narzędzie, przeznaczone do naprawy i edycji materiałów wideo pochodzących z różnych źródeł.

 • Windows Movie Maker

  Windows Movie Maker 2.6 jest to program do edycji materiałów wideo, który każdy użytkownik Windows XP otrzymuje wraz z systemem. Prezentowana na tej stronie edycja 2.6 przeznaczona jest dla systemów Windows 7.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenShot 1.0

dodał: ~trol , 23.02.2012

fajny program polecam

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edycja Video