Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Cinelerra

Kategoria: Edycja Video
Producent: Heroine Virtual Ltd.
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 08.07.2009
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 1069

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Cinelerra

­­­­Zaawansowany darmowy program do montażu wideo i efektów wizualnych. Charakterystyczną cechą tego programu jest interfejs zbliżony do Adobe Premiere - jednego z najlepszych programów do montażu dla systemu Windows. Cinelerra jest dostępna dla dystrybucji: Arch Linux, Ark Linux, Debian (cinelerra deb), Fedora, Gentoo, Mandriva, Slackware, Suse, Ubuntu­ oraz dla systemu ­Mac OS X. Download Cin­elerra Ubuntu sprowadza się do wpisania dwóch poleceń w konsoli, co z pewnością ucieszy początkujących użytkowników linux. Ponadto równolegle do wypuszczanych co około pół roku edycji programu, grupa wolnych open-source-owych programistów udoskonala wersję Cinelerra-CV (Community Version, czyli wersja społecznościowa). Najnowsza wersja kodu źródłowego jest zawsze do pobrania ze strony projektu. Niestety nie istnieje wersja Cinelerra Windows

Cinelerra oprócz przycinania i dodawania klipów oferuje szeroką gamę efektów specjalnych i wszechstronnych plug-inów. Dzięki temu jest atrakcyjną alternatywą dla komercyjnych programów. Interfejs programu jest intuicyjny i wszechstronny. Na szczególną uwagę zasługuje plug-in "motion" umożliwiający  śledzenie małych obiektów pojawiających się na nagraniu. Dzięki tej funkcji można fragmenty obrazu zamazać, zasłonić lub ustabilizować nagranie w odniesieniu do nich - przydatne szczególnie przy obróbce rozedrganych nagrań.­ Interfejs programu składa się z czterech podstawowych komponentów:

­ ­
 1. linia czasu (timeline) – podgląd ścieżek wideo i audio w projekcie, dane klatek kluczowych dla np. ruchu kamery, efektów, nieprzezroczystości, głośności itp.
 2. widok (viewer) – pozwala na przejrzenie materiału
 3. zasobnik (resources) – prezentuje wszystkie zasoby audio i wideo w projekcie oraz dostępne efekty i przejścia
 4. kompozycja (compositor) – daje widok końcowy projektu, czyli jak będzie wyglądał po zmontowaniu; jest interaktywny, gdyż pozwala użytkownikowi dostosować pozycję obiektów wideo; również na bieżąco reaguje na zmiany wprowadzane przez użytkownika.­

­­ ­­

Cinelerra jest za free i obsługuje wszystkie popularne formaty kompresji filmów, a projekty zapisuje w plikach *.xml. Wraz z takimi programami jak Audacity, Avidemux i gimp stanowi potężne narzędzie zarówno dla amatorów jak i doświadczonych filmowców. Użytkownicy Cinelerra mają dostęp do wielu darmowych tutoriali, poradników i obszernej dokumentacji programu wyjaśniającej szczegółowo wszystkie funkcje programu.

Pobierz Cinelerra z pobierz.pl za darmo

Podobne Edycja Video

 • Fraps

  Czy chciałeś czasem nagrać sekwencję gry komputerowej w formie filmu wideo lub stworzyć szybko zachować zrzuty ekranowe? Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedniego programu, na pewno zainteresuje Cię Fraps.

 • DVDx

  DVDx to jeden z najpopularniejszych programów służących do wykonywania kopii filmów z płyt DVD.

 • Sony Vegas

  Dostępny za darmo w wersji testowej Sony Vegas Pro 10 to doskonały program do edycji wideo – w tym nagrań stereoskopowych 3D

 • Time-Lapse Tool

  Niezwykle przydatne i proste w obsłudze narzędzie do tworzenia krótkich filmów poklatkowych bądź animowanych GIF-ów na potrzeby prezentacji, avatarów itp.

 • Vegas Movie Studio Visual Effects

  Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego programu do edycji video oraz tworzenia efektów specjalnych, pobierz Vegas Movie Studio Visual Effects!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CinelerraAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edycja Video