Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

MPlayer kodeki (essential)

Kategoria: Biblioteki multimedialne i kodeki
Producent: The MPlayer Project
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 14.09.2008
Rozmiar: 9.6 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 7405

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis MPlayer kodeki (essential)

Na każdym systemie operacyjnym potrzebne są kodeki oraz filtry audio i wideo do prawidłowego odtwarzania formatów multimedialnych. Nie inaczej pod systemem operacyjnym Linux, który w naszym kraju cieszy się co prawda niewielką popularnością, jednak jest wielu jego użytkowników. To właśnie do nich kierowany jest zestaw MPlayer kodeki. Mamy tu pakiet kodeków i filtrów, dzięki którym bez problemu odtworzymy na „pingwinku” każdy film i posłuchamy każdego nagrania audio. Download zestawu można wykonać z tej właśnie strony. Jest on oczywiście całkowicie bezpłatny. Choć dedykowany jest głównie pod odtwarzacz MPlayer, to jednak może z jego komponentów korzystać każdy odtwarzacz multimedialny na Linux. Zestaw MPlayer – kodeki można pobrać z tej właśnie strony – ma on mniej niż 10 MB, więc nie będzie to długotrwały proces. Otzrymujemy tu kodeki niezaimplementowane natywnie, jak na przykład Windows Media 9, QuickTime ADM2, a także Real Audio/Video. Oprócz tego mamy tu również kilkanaście mniej popularnych formatów, co sprawia, że możemy na Linuxie odtwarzać różnej maści pliki wideo. Zestaw ten nie został wydany po polsku. Jednak nie stanowi to żadnego problemu. Po prostu instalujemy kodeki i gotowe. Język może przydać się natomiast wtedy, gdy chcemy je ręcznie konfigurować. Nim zainstalujemy MPlayer kodeki w systemie, najlepiej odinstalować już w nim będące. Inaczej mogą występować problemy z prawidłowym odtwarzaniem filmów czy też odsłuchiwaniem muzyki. Warto zauważyć, że zestaw zawiera także starsze kodeki, pozwalające obsługiwać takie formaty jak na przykład RLE. To kolejny plus tego pakietu, który powinien znaleźć się na każdym komputerze z MPlayer i Linuxem.

Podobne Biblioteki multimedialne i kodeki

 • DivX Plus

  Jak wiadomo, jakość obrazu na komputerze zależy nie tylko od karty graficznej, ale tez od mnóstwa dodatkowych czynników – jak kodeki, filtry, konwertery, itp.

 • K-Lite Codec Tweak Tool

  K-Lite Codec Tweak Tool to narzędzie służące do kontroli wpisów w rejestrze dotyczących zainstalowanych na komputerze kodeków oraz filtrów audio i video.

 • Combined Community Codec Pack (CCCP)

 • K-Lite Codec Pack 64-bit

  K-Lite Codec Pack 64 bit jest to najnowsza edycja jednego z najbardziej znanych i popularnych zbiorów kodeków działająca na 64 bitowych systemach Windows.

 • x264 Video Codec

  r2145 Video Codec to darmowy kodek przeznaczony do kodowania strumieni wideo H264/AVC – przyda się na każdym komputerze


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: MPlayer kodeki (essential)Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ